• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice iz kućne radinosti

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Re: prikolice iz kucne radinosti

sesva nisi shvatio covjeka sta ti kaze razmisli malo

da bi bila u "vagi" racunaj 1.5m nazad i 1.5m napred ostaje ti 1m pritiska na traktor a kada uzmes u obzir da je taj pritisak preko rude koja je duga jos 1m i onda odbijes od toga metra jos nekih 30tak % ostaje ti pritisak na traktor 70tak % od jednog metra a to ti je nekih 600kg a to je MALOOOOOO jako malo videces :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

BTW one cijevi sto nisu uklapane pod uglom od 45 stepeni odzada stvarno izgledaju prejadno

cijenim trud koji je ulozen za cincanje
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: prikolice iz kucne radinosti

Baš tako savo ;)

2 sesva: Ma nevredi mi više objašnjavat, sve jebena djeca koja koja nekuže ni zakon poluge a kamoli nešta drugo. U ovom slučaju razmisli jel si ti glup ili..?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Re: prikolice iz kucne radinosti

ZAKON POLUGE sta je to???
ja samo znam za zakon sile :lol:
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
Re: prikolice iz kucne radinosti

daj mi reci gdje si ju dal cinčati
 
S

Sesva

Guest
Re: prikolice iz kucne radinosti

savoris kaže:
sesva nisi shvatio covjeka sta ti kaze razmisli malo

da bi bila u "vagi" racunaj 1.5m nazad i 1.5m napred ostaje ti 1m pritiska na traktor a kada uzmes u obzir da je taj pritisak preko rude koja je duga jos 1m i onda odbijes od toga metra jos nekih 30tak % ostaje ti pritisak na traktor 70tak % od jednog metra a to ti je nekih 600kg a to je MALOOOOOO jako malo videces :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

BTW one cijevi sto nisu uklapane pod uglom od 45 stepeni odzada stvarno izgledaju prejadno

cijenim trud koji je ulozen za cincanje

Ako sam ja corav ti onda nemas ni oci u toj glavi , pise ti gore da je 1,5 m nazad i od osovine 3,5 napred ak si racunas da je od osovine napred jos 2,5 metra tovarnog prostora + 1 m rudo , znacxi ti si fulao puno !

Oovina vise nazad netreba !

Ukupna duzina prikolice je 4m tovarni prosot + 1m rudo !
 
S

Sesva

Guest
Re: prikolice iz kucne radinosti

breza kaže:
daj mi reci gdje si ju dal cinčati


moj tata je radnik cincaone Sveta Helena , cjelu prikolicu je dolje napravio , Petar za tebe one rupe kaj je iza otvorene cijevi to nema nikakve veze jer je cijela pocincana i iznutra i izvana , uronjenja cjela u cink !

zahrdat sad nemoze nikako !

Poslije cu vam stavit tu jednu skicu da bas izracunamo kolko ce bit opterecenje na traktor pa cemo vidjet ko je fulao !
 
S

Sesva

Guest
Re: prikolice iz kucne radinosti

Ovako sad gledaj ako si skuzio ti si reko gore 1,5 m nazad da je i 1,5 napred od osovine to znaci vaga plus rudo 1,5m a nije tako nego je 1,5m nazad od osovine pa 2,5 metra napred tovarni prosot od osovine i onda jos jedan metar rudo !

NewBitmapImage4.jpg
 
S

Sesva

Guest
Re: prikolice iz kucne radinosti

petar kaže:
Sesva kaže:
Budes vidjel snimat cu kad cemo ic u sumu , a osovina je spojena s ostatkom prikolice cackalicama za raznjice jbt i drzi dobro ...

No comment, prebalav si da bi se s tobom prepiro.
Inače ok, velika je, ali osovina.... Jel to nije slabo?

Budeš vidio i sam. Rudo će izdržat jer nije puno opteretito, ali džaba svega kad jednom ode guma, pa drugi put osovina, pa treći puta felga.

sve 5!

edit:
Nisam reko da osovina treba ići naprijed. Reko sam da nevalja raspored tereta, a pod tim sam mislio da traktor treba još više opteretit, znači pomać još malo nazad osoviu. Tebi sada prikolica nosi 3metra a traktor samo 1m dužni i to s polugom od dužine ruda što je malo opterećenje.

E da vidim da je breza iz vrbovca a ja sam 10 min od njega znaci otprilike preko autoputa pa nek on dode k meni i pogleda ju pa ce vam on rec kaj na njoj nije dobro ak ce kaj nac , jedino po mom misljenju preslabe gume i felge za tu tezinu koju ona moze nosit !
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: prikolice iz kucne radinosti

Sesva kaže:
Po ovoj skici i ako ravnomjerno rasporediš teret ,ocekuj pritisak na traktor nešto više od 10 % + masa prazne prikolice, koje je gotovo zanemariva .
Po meni loše ..no u praksi uvjek teže komaade stavljamo naprijed i tovarimo višlje u zrak ..pa možda izvuceš još neštopostotaka u svoju korist
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: prikolice iz kucne radinosti

ma kak da je bitno kolki je pritisak naprijed prikolica je domaći rad nije za izvoz prema tome netreba prolaziti razne testove kolko treba njemu i meni bit če dobra a traktor koji ima nije baš mali 80 ks a sad je boje dok traktor ima opterečenje pritišče ga i lakše če iči nego da mu skače rudo po vuči od traktora i da sve trpi osovina na prikolici a traktor ništa. na traktoru mora biti teret uvijek da je on čim jači kad ga prikolica stišče. ovak vuče traktor same težine kolko je sam težak i onda je slab traktor jer nije opterečen da bi išao kao da je opterečen
 
S

Sesva

Guest
Re: prikolice iz kucne radinosti

kikic MF kaže:
ma kak da je bitno kolki je pritisak naprijed prikolica je domaći rad nije za izvoz prema tome netreba prolaziti razne testove kolko treba njemu i meni bit če dobra a traktor koji ima nije baš mali 80 ks a sad je boje dok traktor ima opterečenje pritišče ga i lakše če iči nego da mu skače rudo po vuči od traktora i da sve trpi osovina na prikolici a traktor ništa. na traktoru mora biti teret uvijek da je on čim jači kad ga prikolica stišče. ovak vuče traktor same težine kolko je sam težak i onda je slab traktor jer nije opterečen da bi išao kao da je opterečen


napokon netko pametan
 
S

Sesva

Guest
Re: prikolice iz kucne radinosti

puknuti kaže:
Sesva kaže:
Po ovoj skici i ako ravnomjerno rasporediš teret ,ocekuj pritisak na traktor nešto više od 10 % + masa prazne prikolice, koje je gotovo zanemariva .
Po meni loše ..no u praksi uvjek teže komaade stavljamo naprijed i tovarimo višlje u zrak ..pa možda izvuceš još neštopostotaka u svoju korist


Gle racunaj si da ce bit dosta tereta jer je prikolica duga 3,5 metra ispred osovine , al dobro gledamo ova 2,5 metra ispred osovine , brijem da ce bit oko 15-20% tereta na traktoru , a ako je to recimo hmmm 4tone drva recimo , racunaj si da je to od negdje oko 800 kila plus prikolica
oko tone pritisak na traktor i to je vec dosta da puno bolje prima na podlogu , nemamo vise o cem tu pricat !

Ako bi isla osovina jos nazad isla bi max 20-30 cm ne vise !
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: prikolice iz kucne radinosti

Fizika ti definitivno neide. Onaj 1.5m iza osovine poništava 1.5m ispred, obična vaga, tako da trktor nosi 1m, i ktome još je rudo 1m, pa nosi još manje.

Premda imaš kineza ići će to.
 
S

Sesva

Guest
Re: prikolice iz kucne radinosti

heheh petar dobro da smo dosli na istu granu s ovom raspravom hehe imam u skoli smjer tehnicar za racunalstvo di je full teska fizika trojku hehehe a ne ucim previse ucim full malo !
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Re: prikolice iz kucne radinosti

Sesva kaže:
savoris kaže:
sesva nisi shvatio covjeka sta ti kaze razmisli malo

da bi bila u "vagi" racunaj 1.5m nazad i 1.5m napred ostaje ti 1m pritiska na traktor a kada uzmes u obzir da je taj pritisak preko rude koja je duga jos 1m en: :mrgreen: i onda odbijes od toga metra jos nekih 30tak % ostaje ti pritisak na traktor 70tak % od jednog metra a to ti je nekih 600kg a to je MALOOOOOO jako malo videces :mrgreen: :mrgre

BTW one cijevi sto nisu uklapane pod uglom od 45 stepeni odzada stvarno izgledaju prejadno

cijenim trud koji je ulozen za cincanje

Ako sam ja corav ti onda nemas ni oci u toj glavi , pise ti gore da je 1,5 m nazad i od osovine 3,5 napred ak si racunas da je od osovine napred jos 2,5 metra tovarnog prostora + 1 m rudo , znacxi ti si fulao puno !

Oovina vise nazad netreba !

Ukupna duzina prikolice je 4m tovarni prosot + 1m rudo !
i jos me pravi cojek budalom NEVJEROVATNO :evil:

PRICAO SAM TI O TOVARNOM PROSTORU SOME JEDAN :evil:
ovo dvoje je isto
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Re: prikolice iz kucne radinosti

Obrisan neispravan link.
mozes li sada skontati
taj metar drva sto je naprijed dao bi svu svoju tezinu na traktor samo pod uslovom da je njegovo teziste u vertikalnoj osi sa kukom traktora

ovako odokativno daje oko 70tak %

uostalom videces kada ti bude pucala osovina i kada budes ostajao u blatu (pod uslovom da ti vozis)

a ako ovo cude ne daj boze vuce neki mali traktor na velikoj uzbrdici misija stajanja je nemoguca posto neces imati dovoljno "gripa" na tockovima traktora
ovakve prikolice mogu biti opasne po zivot nije zajebancija

Sesva kaže:
heheh petar dobro da smo dosli na istu granu s ovom raspravom hehe imam u skoli smjer tehnicar za racunalstvo di je full teska fizika trojku hehehe a ne ucim previse ucim full malo !
onda ti je nastavnik neko od rodbine
jedno je slovo na papiru a drugo je kada si u sumi , nikada ovakvim racunicama nemozes predvidjeti nesto sto te ocekuje u sumi

to ti ja kazem koji provodim podosta vremena u sumi a ima ovdje ljudi za koje sam ja NULA koliko rade i koliko su iskusniji od mene
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Re: prikolice iz kucne radinosti

Ma ljudi kaj ga napadate, bude sam vide već, kako se bude pokazala u praksi (oću rači u trasportu ), a ako nebu dobre bu popravljal. Bude nam poslje rekel ko je bil u pravu!
Bar ja tak mislim!!! :lol: :lol:
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Re: prikolice iz kucne radinosti

Od čega su to mostovi, meni izgledaju kao od Fapa ili sl.??
 

Najnoviji postovi

Na vrh