• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice iz kućne radinosti

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Kod mene je ruda iz dva spojena U profila 10 x 12 cm i ide skroz do osovine prikolice , a "ušica" je od željezničkog vagona zavarena fiksno u sredini tih U profila - rude, a na traktoru ( imt 542) je org. "pulfer" koji se okreće, masivni, klin je fi 35 mm i ispod ide osigurač i nema šanse da se može otkvačit ili nesto puknut za 5 m drva , a ako je kome potrebno; npr.. može se uz rudu provest sajla min fi 10 mm i u slucaju da se otkvači ostane na sajli ? prikolicu sam sam radio prije 5 ili 6 g, i nikad nikakvih problema, nedavno složio i dizalicu/kran na rudi , za utovar debljih i težih metrica, u toku je nova izrada i škara hidrauličnih ..

Može koja slika tvoje prikolice?
 

Cobra

Član
Tu od
17 Ožu 2012
Poruka
163
Može koja slika tvoje prikolice?

Pogledaj tu na forumu; pod šumarstvo, šumske prikolice na 53 stranici dolje pri dnu dvije slike , a ima i na šumarstvo , šumske dizalice i ostala pomagala na 2 i 3 str, video prilozi s youtube a kako sam složio malu dizalicu i njen rad, ovih dana zavrsavam škare hidraulične i razvodnik za dizanje krana - ruke i stiskanje otpustanje škara ..
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Treba mi mala pomoć oko rude za prikolicu....mislio sam napraviti sistem cijev u cijev tako da se može slobodno okretati da ne pukne pri prelasku neravnina ali neznam kojeg promjera da stavim cijevi....ove što imam mi se čine pretanke(deblja 50, stijenka 2mm u nju bi išla tanja sa debljom stijenkom)



može i kakav drugi prijedlog ako tko ima
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,097
za tvoje terete dovoljno je i ono ''OKO'' koje možeš vidjeti na nekim industrijskim strojevima gdje se zakačuje dizalica da podigne , recimo bude na aparatima za varenje,kompresorima i na mnogo mijesta
e to oko samo proturiš kroz jednu ploču koja će biti na vrhu rude a ne dotegneš maticu do kraja , ujedno si dovio i ušku za kačanje i obrtnu rudu
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
za tvoje terete dovoljno je i ono ''OKO'' koje možeš vidjeti na nekim industrijskim strojevima gdje se zakačuje dizalica da podigne , recimo bude na aparatima za varenje,kompresorima i na mnogo mijesta
e to oko samo proturiš kroz jednu ploču koja će biti na vrhu rude a ne dotegneš maticu do kraja , ujedno si dovio i ušku za kačanje i obrtnu rudu

ma to sam i ja mislio,ali idem po sistemu zašto kupovati ako mogu napraviti:supz:
ali ako ne bude druge morat ću ipak nešto kupiti...ili da stavim od autoprikolice onu šapu?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,097
Pa nije to teško ni napraviti , jedan jači vijak i komad jače šipke malo grijanja,varenja i eto ga
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Pa nije to teško ni napraviti , jedan jači vijak i komad jače šipke malo grijanja,varenja i eto ga
našao sam danas neki bolcn od viljuškara dosta debeo....čini mi se da je 30 koji ima s jedne strane navoj....e sad kaže mi susjed nemoj raditi takvu rudu jer je njemu pukla kad je naišao na nekom prijevoj u šumi jer je napravilo polugu.....ali mislim da je kod njega bila stvar u tome što je premala rupa pa nije dozvoljavala pregibanje gore dolje....a sistem okretanja lijevo desno ima....


Eto jučer nabavljena i osovina sa disk kočnicama, i gotovo je podvozje ugrubo....još treba malo pojačati varove a onda idemo dalje na gradnju sanduka i pripasavanje osovine



 
Posljednje uređivanje:

vtrbovi3

Član
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
88
svaka čast

Evo moje prikolice domaće proizvodnje, svi kometari su dobrodošli

Već neko vrijeme gledam po netu prikolice samogradnje Vaša je top 10,niska sanduk između kotača stabilna uz to sve još i kiperica,sve pohvale majstoru.
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
Već neko vrijeme gledam po netu prikolice samogradnje Vaša je top 10,niska sanduk između kotača stabilna uz to sve još i kiperica,sve pohvale majstoru.

Hvala na priznanju za pravu kvalitetu!
:prayer:
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
napravili smo remont na jos jednoj prikolici.
prilicno sam siguran da sam slikao stanje prije pocetka radova ali nemogu naci :scratch
uglavnom, konstrukcija je bila strasno trula, lagano pomotana, daske jako jako lose, gume ispucale. ali i u takvom stanju je jos vozila kontejner sa kubikom vode. neznam kako, ali vozila je..

uglavnom, skinuli smo osovinu i rudu i napravili novu konstrukciju:



(ovo u garazi je kreativni nered, i to tako mora biti :mrgreen: )



arnjeve je imala, samo smo su malo poravnati i postavljeni natrag:



stari blatobrani isto malo poravnati, pojacani i stavljeni na svoje mjesto



stavljene nove gume, nova signalizacija i na slici natrpano 900kg kana

 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
ja imam sličnu toj, osovina je od tristaća, a gume i felge su iste kao i na tvojoj, mislim da je to od zasave 13" felga.
čudi me kako nosi 900kg, ja u svoju nikad nisam tovario više od 500kg, ali mislim da bi mogla povest puno više.
moju je pravio čovjek koji je vario brodove i plinovode tako da sa tim nema poblema.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
kod mene je dosla iz druge ruke, tako da neznam od cega je to tocno. cini mi se da je vulkanizer rekao da su felge fiatove. jedino steta sto nije imao vecu dimenziju guma da namontiramo.
lisnate opruge nose cca 200kg i poslije toga sjedne na 2 gumena valjka montirana na osovinu.

inace mi se svidja taj sistem s tim gumama. gledao sam ga na cini mi se zmajevkama 10t. i jos nekim stranim prikolicama..
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
e to je posal, sad je nova šasija i sad si miran duuuugo dugo!
ako si kupoval materijal u željezari, kolko te izašlo?
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
neznam tocno, nemogu nac jedan racun.
bilo je cca 600kn. mozda nesto manje..
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
U planu sam praviti prikolicu za traktor od profila U 14 pa me zanima kolko bi taj profil mogo odprilike da nosi,sasija bi najvjerovatnije bila u V izvedbi a sanduk 3.5x2x0.45
 
Posljednje uređivanje:
Tu od
17 Lip 2009
Poruka
174
Ako ga dobro odradis i sva kako treba usprajcas i odradis , ako je jedno
husovinka prikolica 3-4 tone. A ako si siledzija kao mnogi drugi :) mozes
da utovaris i 6( naravno ako ti Husovina moze nisiti komlet taj teret

jer nas narod uzme imt prikolicu od 3.5 t i utovari 6 tona i plus to bi jos
da vuce imt539 uzbrdo kroz blato ...
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Osvovina je od punog kvadratnog zeljeza 60mm,gume balonke 11.5x15,ja sam konto da bi to trbalo biti dovoljno za 5 t. a imam traktor koji to moze povuci u svim normalnim uslovima rada po mom kraju
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
trebalo bi bit dosta, gume će bit za 5 t bez problema, a koji traktor će to vozit.
 

Najnoviji postovi

Na vrh