• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice iz kućne radinosti

Cobra

Član
Tu od
17 Ožu 2012
Poruka
163
Na slici mi izgleda da je osovina na sredini sanduka, a trebala bi biti malo pomaknuta nazad, kad ju natovaris da ne nosi sav teret vec mora i opteretiti auto, ili si to sve uzeo u obzir, i ja sam radio auto prikolicu i atestirao ju i registrirao, na mojoj je ruda od cijevi od skele ( a cijev je polučelična, kao feder pod vecim pritiskom na rudu se malo uvine ali se i izravna kad nema tereta) i u jednom komadu ide skroz nazad do zadnjeg kraja prikolice .
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
evo i moje prikolice....malo pomalo prima oblik

dsc01689g.jpg


dsc01688c.jpg


dsc01687lu.jpg
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
tako slično je napravljena i moja tehnostroj, i imt tamo radi prikolice.......jel bude kiperica?
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
tako slično je napravljena i moja tehnostroj, i imt tamo radi prikolice.......jel bude kiperica?

bude...trenutno je u fazi nabave materijal za sanduk. Bit će dimenzije 200*120 cm, a visine stranice još neznam dal da stavim 30 ili 40 cm.
Hidraulika je spremna, pa onda još to sve povezati u jednu cjelinu i nadam se da će šljakat kako treba. U konačnici bi trebalo izgledat ovako nekako (barem slično:blackeye) :

 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
za ovako postavljene zadnje šarke moraš imati klip sa dugim hodom , po meni je bolje šarke kipanja pomjeriti prema naprijed i spustiti ih maksimalno dole
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
za ovako postavljene zadnje šarke moraš imati klip sa dugim hodom , po meni je bolje šarke kipanja pomjeriti prema naprijed i spustiti ih maksimalno dole

i imam ovakav cilidar....nije teleskopski nego obični jednoradni,koristit ću ovaj isti koji imam za ralicu:



Uploaded with ImageShack.us
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
:scratch hm , teško da ćeš uspjeti sve da dobiješ , i ugao i silu :?
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
slažem se sa svime navedenim...no vidjet ću kako će se ponašati ovako kako je....ipak se radi od onog što je "pri ruci" i za što se ima para:(
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Na slici mi izgleda da je osovina na sredini sanduka, a trebala bi biti malo pomaknuta nazad, kad ju natovaris da ne nosi sav teret vec mora i opteretiti auto, ili si to sve uzeo u obzir, i ja sam radio auto prikolicu i atestirao ju i registrirao, na mojoj je ruda od cijevi od skele ( a cijev je polučelična, kao feder pod vecim pritiskom na rudu se malo uvine ali se i izravna kad nema tereta) i u jednom komadu ide skroz nazad do zadnjeg kraja prikolice .


sada tek vidim da je ovo meni upuceno.
dimenzije su po staroj autoprikolici pa tako i polozaj osovine.
ako treba opterecenje na autu prebaci se teret na prednji kraj prikolice.
prevezla je ta prikolica prije remonta cudo tereta kod susjeda. pokazalo bi se vec da nesto nije u redu..
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ako ti je od mene pomoći, moja tehnostroj nosi 2,5 tone, dimenzine 2500 x 1500 x 400.....te je zapremina sanduka 1,56m3.......i još imam povišene stranice koje su oko 53cm.....

ako napraviš stranice 40cm, onda ti i nebi trebale povišice.....
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
ako ti je od mene pomoći, moja tehnostroj nosi 2,5 tone, dimenzine 2500 x 1500 x 400.....te je zapremina sanduka 1,56m3.......i još imam povišene stranice koje su oko 53cm.....

ako napraviš stranice 40cm, onda ti i nebi trebale povišice.....

za koji ti je to traktor?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Postavi hvatište cilindra tam negdje malo ispred osovine, tak da gleda prema naprijed i gore u spuštenom položaju. Tak buš dobil pristojnu podiznu silu i dovoljan hod. Ak bu sila premala, uvijek možeš dodati još jedan cilindar. Nastoj da se sanduk digne do 45 stupnjeva, ako je moguće.
 

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
327
tako postavi cilindar
[YT]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=FKJqtbxvLmQ[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
a pogledaj na snimku gdje su šarke a gdje su kod njega ;)
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
za koji ti je to traktor?


imt 533......

a što se tiče šarki, one su obično na kraju......poslušaj savorisa.....

evo ti i slike, pa vidi položaj klipa......slike su ti na 62 strani u ovoj temi.....jer najsigurnije ako praviš prikolicu, kopirati već isprobano rješenje.....













 
Posljednje uređivanje:

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
perfektno odrađen posao...:supz:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=rxszShNUV8M&feature=related[/YT]
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=OLv8k14MUDc&feature=related[/YT]
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
tako postavi cilindar
[YT]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=FKJqtbxvLmQ[/YT]
ja nebih ovako postavio cilindar, bolja iskoristovost sile cilindra i manja opterecenja na sasiju bi bila ako bi se okrenuo kontra.
 

Najnoviji postovi

Na vrh