• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice iz kućne radinosti

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
za rudo sam i planirao dva U profila 100 koji će ići u V od osovine i spajaju se na mjestu gdje dolazi kuka okretna, hvala
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pazi si jedino da nebus mogel puno motat radi zadnjih guma i rude koja ide u V ako sam dobro skuzil.
 

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
pa mislio sam U profile raširiti jedno 8-10 cm kod prve stranice tako da imam mjesta za nogicu i to je sve

ovako nešto


print screen
 
Posljednje uređivanje:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Kad več praviš probaj i rudo napravit da se može produžit,verovatno če ti ponekad doč prav za kakve duže komade.
upload pic
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da tak nije lose luma jedino ako imas dosta duge profile pa od osovine krenut ka kraju rude bit ce kompaktnije i cvrsce.

Ako bi isao na varijantu ko na abartovoj slici onda bi v trebal zavrsit blize truge (kutije) ili napravit centralno rudo ko na mojoj od pocetka do kraja prikolice.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Drugo je profil od kamiona a drugo kad kupis profil u zeljeznari to je mekano boze sačuvaj
 

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
Da tak nije lose luma jedino ako imas dosta duge profile pa od osovine krenut ka kraju rude bit ce kompaktnije i cvrsce.

Ako bi isao na varijantu ko na abartovoj slici onda bi v trebal zavrsit blize truge (kutije) ili napravit centralno rudo ko na mojoj od pocetka do kraja prikolice.


pa idu profili od osovine samo su na slici nešto kraći jer je i ta opcija bila, profili su dugački 3 m idu od osovine, na kraju dolazi kuka koja se okreće
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
281
Imam prikolicu rucni rad sanducarku al nikada nije napravita kipa.
Sadasni kapacitet prikolice je 1.8kubnih.
Vozio sam najvise 6metara drveta na njo.
Pa mih molio za jedan savjet.
Koji tip sistema za kipanje da paravim?
Da li sa kuglama ili .....
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
603
Drugo je profil od kamiona a drugo kad kupis profil u zeljeznari to je mekano boze sačuvaj

Pa nije ni isti materijal. Profili u željezari su obični građevinski čelik (zapravo najNEčvršići od svega što se može nabaviti).
ne znam od kojeg materijala tvornice rade prikolice, dal od običnog čelika ili nekog čvršćeg.
( za primjer, L profili od dalekovodnih stupova ili građevinskih dizalica su puno tvrđi i čvršći, kvalitetniji čelik, drugim riječima za istu nosivost manje materijala, manje vlastite težine).
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
U vise navrata sam pisal,ako se moze nabavit sasija od kamiona,jer je taj celik zilav i ima veliku nosivost.
Puno bolje od zeljeza iz zeljezare.
 

Katic7245

Član
Tu od
18 Pro 2013
Poruka
81
Pozz
U pitanju je izrada šumske prikolice sa kranom za trupce.. Znaci nemogu nigdje nać dobru osovinu da je niska a da je jaka znaci ako ko zna za kakvu osovinu od labudice 15" ili 17,5" gume ili od kamijona al jedino sa 17,5" gumama..
Nadamse da ce uskoro pocet izrada pa stižu i slike... :)
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Evo jedene iz kučne radinosti,dimenzije 270x170 visina stranica 40 osovina od samoutovarne i šasija od cijevi 110x110x5 mm,ruda od u profila 150x80x5 mm,stranice su rađene od cijevi 40x40 i lima 1,5 debljine

Prikolica je rađena da čim manje dođe,navodno utrošeno 5000 kn,to sam posudio od čovjeka za vozit ječam i da malo snimim samu prikolicu pošto i sam do kraja godine mislim tak nešto radit

Pošto vas ima tu dosta potkovanih po pitanju izrade prikolica slobodno prokomentirajte kaj je preslabo,kaj ne valja i slično
 

Prilozi

  • DSC_0016.jpg
    DSC_0016.jpg
    58.2 KB · Pregleda: 546

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Nije dugo potrajalo i več poćeo nabavljat djelove za samogradnju prikolice:(clap):
Danas kupio osovinu od samoutovarne prikolice,barem je čovjek rekao da je od nje,165 vanjska širina,50x50 debljina osovine,kotači 12 cola,marka sip

Bio bi sretniji da je 15 cola al ova je išla po dobroj cijeni naspram drugih s oglasnika pa bude i ta zadovoljila,gume treba nove pa odma da pitam ak netko zna kolko odprilike dođe guma 10.00/75-12

Ovih dana bi trebale doći i cijevi 140x80x5 od kojih ču pravit šasiju i rudu
Kolko je inače debljina lima stranica,ja namjeravam ić sa 2mm i pigat ih i pravit okvir od zpl profila-cijevi 35x35
 

Prilozi

  • DSC_0027.jpg
    DSC_0027.jpg
    64.1 KB · Pregleda: 954

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Profili su ti 5 tonku, a osovina ti je za trotonku, a gume za dvotonku.
Iskoporaj dimenzije Tehnostroj prikolice, jer je na njoj šasija od takve cijevi.
Profili ZPL 35 za okvire su preteški, preslabi i preskupi. Ak misliš dati savijati stranice od 2mm lima, okviri ti netrebaju.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
gdje si baš našao takve gume, male......

da pravim prikolicu, uzeo bi 8,25-20 gume sa osovinom i felgama, kao što ima zmajevka i onda si miran, jer je osovina visoko, i u berbi kukuruza zna biti i suho, al i blato do koljena, a prikolica sa tvojim gumama i felgama će sjesti na osovinu.......ako već tražiš gume, probaj naći i veće felge koje će ići na tvoju glavčinu i rješio si sve probleme......
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Osovina je kakva je,ne znači da neču naletjet na neku sa 15 cola kotačima,ta je došla kao što sam rekao po dobroj cijeni pa sam ju uzeo. Ja vjerujem da takve nove gume mogu nosit 3 tone,jer na sadašnjoj prikolici vozim dvije tone na 14 cola autogumama,jest ta sjednu al ide

Prikolica bude služila za prijevoz ječma kukuruza u klipu i bale slame,eventualno još kojekakvih gluposti tipa lakih tereta,pretovarit ju nemogu jer nit ječma nit kukuruza ne dobim puno više od dvije do tri tone a i živim i imam njive na brdu pa ne mislim vozit velike terete sa imtjom.

E sad profili za šasiju budu takvi jer do njih mogu doč po 1,50kn po kili,slabijih nema,jest da mi ni netrebaju tak jaki al kad su skoro pa badava nebudem valjda kupovao u dučanu po 10kn,stranice sam zamislio od 2 mm lima onak iz glave,neznam od kolko se inače rade,tj svaki savjet je dobrodošao po pitanju izvedbe stranica.piganje če također bit besplatno pa lako mogu birat kak ih pigat
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Imaš malu osovinu takvu prikolicu i napravi..!!
Ja iman isto malu i prezadovoljan sam, lako tovatim jer je niska i prođe svugdje;
http://img194.imageshack.us/img194/3...0105155024.jpg
Ja sam malo pretjerao sa hid.cilindrom ali isto je bio za dobru cjenu kao i tvoja osovina. Šasija je od U profila 120mm i na njoj je bilo 3200 kg pijeska i koji puta možda i više kada je tovarim sa kopačem. dimenzije sanduka su mi 140*240cm.
Uglavnom nikada niš nije puklo niti se savilo.
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
U svakom slučaju ču još pregledat koju prikolicu prije nego započnem da pokupim još koju ideju i mjeru,vjerojatno neču ni krenut radit prije zime jer neču stić tako da za sad skupljam matrijal i ideje i savjete pa se zato slobodno svi raspišite,bit ču zahvalan,vizija je takva da prikolica bude niža zbog stabilnosti po nagibima,širinu mi diktira osovina a dužina još nije odlučena,kao što sam rekao neče vozit velike terete al sam takav da volim pretjerat u jačini kad nešto radim.Para baš i nemam da kupujem neke posebne dimenzije profila il osovinu pa če se radit od hvala bogu jeftino dostupnog matrijala koji imam u firmi.
Da imam 1000 eura u đepu vj bi birao veče kotače,profile cijevi kao na tvorničkoj i kiper a ovako če bit dobro i tako,a ak se kotači pokažu u radu kao neupotrebljivi lako se ubace veči
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kak si si zamislil velicinu utovarnog prostora?
Rudo jel pe u v ili ravno od jednog komada?
Na koje kopcanje si mislio slozit rudo,donje ili gornje?
 

Najnoviji postovi

Na vrh