• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice iz kućne radinosti

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ma kakvo god drvo i kak god na premazal z čim,ili polakiral ,prefarbal ono bu svoje radilo na mokrom,zato kak god bile zaštičene,ipak su najbolje zastičene pod sušom jer ovak se budu napuhnule,spigale,i prije sprhnule nego ovak...zato mi kak god ali dok je prikolica ne treba odma pod sušu...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Jedno na brzinu: Od kojeg drva je najbolje uzeti dasku (colerica) za pod traktorske prikolice (gumenjak)?

Od meni dostupnih bagrem,agacija , nema potrebe ni za kakvom impregnacijom :(party):

I topola me pozitivno iznenadila
 
Posljednje uređivanje:

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
Hvala na savjetima ! Sad su na prikolici original daske od topole ( cca 30 godina :icon_eyes:)
Prošle godine su se počele raspadati... Prikolica je više manje pod strehom. na kolko bi mi trebal piliti sirovu topolu da bi daska dok se posuši došla na 2.5 ? Kaj preporučate za impregnaciju a da ne smrdi još 5 godina nakon mazanja ? Pital bum ak kojim slučajem ima jalsu. od čega uzdužne grede? jedna je cijela a druga re napuknuta pa kad se optereti pošteno zijeva kojih pol centimetra... Mislim staviti malo deblje. ove sad su 12x8 cm
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kupi impregnaciju na bazi ulja,ili eko na bazi voska i nebu smrdilo,a ne upija drvo vise vlagu....
Glavne grede stavi od hrasta sa brda (kitnjak).
Puno je tvrdi od luznjaka.
Stavi max.12x8cm i to ti bu trajalo vjecno jer kad se hrast dobro posusi ko beton
je tvrd i zilav.
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
ma znam, ali metal zavaris, sijeces, biras debljinu, a sa drvetom je drugacije

Eh , ja se bas nebih slozio , drvo ako je pravo moze trajati daleko duze od bilo kog zeljeza !
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Ploče za šalovanje,kod mene već 5 godina nema rasušivanja,ako je svake god 1x impregniraš

phototray.co.uk
[/URL][/IMG]
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
To i ja kažem , dobar primejr toga je most na rijeci kwai

Upravo tako !
Imam prekoputa kucu staru 400 godina kojoj dva metra zida drzi hrastova greda sutra cu uslikati i postaviti sliku ovdje da vidite .
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
danas sam prodal trtikal , pa sam odmah to otpelal , udaljenost od mene nekih 20 km , znači bez ikakve greške , gume se odlično ponašaju , traktoru je lagana za vuči , sad je sprevozila ovog ljeta nekih 100 t žita , prezadovoljan prikolicom , sve je super , nema nikakve greške, vozil sam sad 7060 kg trtikala , a pšenice je vagnulo 7400 kg , ali je bio veči vrh...
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Upravo tako !
Imam prekoputa kucu staru 400 godina kojoj dva metra zida drzi hrastova greda sutra cu uslikati i postaviti sliku ovdje da vidite .

Dragi moji nije da sam zaboravio obecanje ali nesto me handri http://my.imageshack.us/v_images.php nemogu nikako aplodati obecanu sliku , nadam se da mi necete zamjeriti dok ja to ne rijesim na neki nacin !
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
To sad i nema veze,samo dobar hrast i trajat ce jako dugo i cvrsto bu ko kamen.
Imal sam kucu od hrasta tesanog 130god i kad smo ju prodavali probal sam zabit cavel ide 1cm i ni mm dalje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh