• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice iz kućne radinosti

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
NH, pri vama v ravnici. V bregu dvoosovinka ne vrijedi pišljiva boba.
I dvoosovinka nemre rasteretiti zadnju osovinu, za razliku od jednoosovinske, krivo natovarene
indian-tractor-load-fail-funny-accident.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Ta slika je prva koju sam našel. Nije važno jel montaža ili ne, jer pokazuje bit.
Ima jedan YT filmić gdje takve prikolica gura Fiata na dol...
Ak jednoosovinka puna nema bar 500 kg na rudu i nije nisko zakvačena, onda nije sigurna za voziti (s malim traktorom).
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Koliko to treba biti tezak i jak traktor?
Da mu ni kile ne stisce rudu pa sta, kako se 90% transporta u poljoprivredi obavi nego dvosovinkama i trosovinkama.
Slažem se,ali pitam za kaj je ovak visoka i teška prikolica dobra ili za koju namjenu?
A stranice niske!?

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Oficir, kad delaš prikolicu od kamiona, imaš to kaj imaš. Da ju delaš od nule, napravil bi kak bi štel.

Jedan ju je prijatelj delal od kamiona. Isto ima veliki prevjes otraga, ali je sanduk prilično dug prema naprijed, tak da ima dosta tereta i na rudu.

Strojnik je napravil od čega je imal, s najmanje truda i preinaki šasije. Vjerojatno ga bude služila, takva kakva je.
No, pitanje je kak se bude ponašala pri kipanju. Zato sam i postavil onu sliku, jer pokazuje bit.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ma sve to stoji,al bolje ne imat nekaj kaj ti bu slabo ili nikak koristilo,ili ti je muka kad ju moraš koristiti.
Po meni za normalno domačinstvo fulano u 3 točke.
Visina utovarnog prostora,težina i grobusnost izrade za mnoge namjene,premala iskoristivost za rasute terete,zemlja,pjesak žito.
Al nemojte se ljutiti,to je moje viđenje.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
No, pitanje je kak se bude ponašala pri kipanju. Zato sam i postavil onu sliku, jer pokazuje bit.
pa nije valjda ta fizika odlučila da su uvjeti kipanja lošiji kad je priključena na traktor u odnosu na orginalni MB
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
treba obavezno pomaknut osovinu natrag na sredinu jedne trećine dužine sanduka, jedan kod mene je napravio isto tako prikolicu od kamiona samo je zavario rudi i ide on vozit na asfaltu teret ga je vukao nazat
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Slažem se, osim s izbacivanjem federa.
Pogotovo jer ova ima i originallnu balans-štangu pa je stabilnija.

Jbg ne moze i jare i pare. Federe koliko vidim ne moze se vise nazad pomaci,a sanduk da se mice naprijed opet prepravljanje postolja za klip i svih zezancija.
Izbacivanjem federa znatno bi se sanduk spustio, ali opet se moze i tako javiti problem kipanja na.stranu da se sanduk ne bi naslanjao na.tockove.
A kao sto si rekao u nekom postu za pritisak prikolice na traktor u potpunosti se slazem. Evo neki dan cistili stale od ovaca i vozio djubre u polje. Snijega nekih 30-35 cm. Sa natovarenom prikolicom (jednoosovinka Agrobar 4t) ide po snijegu "cijelcu" uz brdo bez problema. Kada sam kipao probam ga namjerno u cjlalac, ide ali stalno kopa. E sada uzmi da je prikolica na"vagi" ne bi je ni pomakao.

Druga stvar ovakve prikolice je recimo ako se kaci na poluautomatsku kuku kao na IMT-u onda spada sa kuke, a ako se kaci na.poteznicu olaksava zadnji kraj traktora.
 

strojnik

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
174
tocno sam znao sto ce bit komentari zbog polozaja osovine ja je micat necu nikamo jer dosta tiska na traktor to samo na slici tak izgleda ustvari steta je gotovu sasiju dirat jer takvu doma nikad ne napravis jedino ako bu trebalo cu rudo na donju kuku spustiti evo i slika sad dok je pofarbana jos samo felge pofarbat i svjetla spojit

m7ev7k.jpg



qquwkk.jpg
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
i nemoj , omjer ti je kao i na tvornickoj TV prikolici i to je sasvim ok a prerada bi kostala truda i novca , ono sto bi dobio time toga nije vrijedno , nama nikada terecenja na traktor dosta da vuce kao tenk , jedino ne vidim da li imas poteznicu za jos jednu prikolicu , to zna dobro doc a bilo bi dobro kada se vec radi napraviti jedan suber za ispust zrnate robe :(hi): da , itreci tocak pod rudu puno puta pomogne , kod kacenja i preguravanja
 

reCenter

Član
Tu od
2 Srp 2011
Poruka
117
Pozdrav ljudi, može pomoć ako nisam fulao temu.

Naime uzeo platon, pa bi ga malo preradio možda suzio i skratio jer svakako moram mjenjati pod koji je truo.

No i spustio bih ga malo.
Sad su na njemu felge i gume 16x6,5 ako sam dobro vidio, ali bih stavio auto kotače 13" ili 14". Zato jer u planu imam uzeti mali traktor yanmar ili slično pa mislim da bi lakše prilagodio platon ako je niži.
Ono što ne znam, a možda netko zna, kako upasat auto felge na osovinu od platona.
Platon je inače sa željeznim osovinama i gibnjevima, nemam pojma tko je proizvođač?!

Hvala
 

strojnik

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
174
i nemoj , omjer ti je kao i na tvornickoj TV prikolici i to je sasvim ok a prerada bi kostala truda i novca , ono sto bi dobio time toga nije vrijedno , nama nikada terecenja na traktor dosta da vuce kao tenk , jedino ne vidim da li imas poteznicu za jos jednu prikolicu , to zna dobro doc a bilo bi dobro kada se vec radi napraviti jedan suber za ispust zrnate robe :(hi): da , itreci tocak pod rudu puno puta pomogne , kod kacenja i preguravanja

nemam potrebe za suberom jer zrnate robe sto imamo godisnje je zanemarivo meni je ona prvenstveno za sumu i za koji kubik 2 zemlje sljunka i slicno dopremit za mene sasvim dovoljno
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Probaj ju (djelomično) punu gurnuti u rikverc. Sve ti bu odmah jasno.
Nego, tko ju bu tak visoko tovaril?
 
Na vrh