• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice iz kućne radinosti

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,388
@Lee Champa
za traktor
Ja se nadam 2t nosivost sa mogu kubik kamena, betona suhog itd voziti. Za to sam ju i uzeo 😅. Da ne uništim onu svoju lijepu autoprikolicu...

@Tommy

pa vidi se crvena dizalica i još ima neku ručku naprijed kod ruda. Ne znam jel to ručna kočnica ili dio tog mehanizma.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,209
Ajd malo bolje pogledajte!
Jedini pomični dio je prednji stup za koji ne vidim kako se diže/spušta sa tom dizalicom!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,982
Kipa se dizanjem ruda.
Ta škarasta dizalica služi za dizanje ruda, da se može noga postaviti na rupu.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,658
Jedino tako, dignuti timun ali kako onda kad je duplo zadnja osovina. :rolleyes:
I šasija je unjela (jednostruka), za kipericu treba da je šasiju duplo, donja fiksna sa osovinom i rudom i druga sa kasunon ?:sneaky:
Inače prikolica izgleda OK.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,209
Izgleda da to nije za kipanje, nego da se rudo podigne u položaj gdje se može zakvačiti za traktor!
Jedino tako, dignuti timun ali kako onda kad je duplo zadnja osovina. :rolleyes:
I šasija je unjela (jednostruka), za kipericu treba da je šasiju duplo, donja fiksna sa osovinom i rudom i druga sa kasunon ?:sneaky:
Inače prikolica izgleda OK.
Ne treba biti dupla šasija!
Imam prikolicu na kojoj je rudo učvršćeno preko "ležaja" na prvoj 1/3 ispod
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
592
Malo su mi čudne te dimenzije, tako uska a duga...
Al za te novce je teško naći išta upotrebljivo.
Te gume nose 400-600kg svaka , pa možeš i po tome otprilike znati nosivost, a i šasija bi mogla izdržati do 2 t
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,388
Takve su dimenzije jer je pravljenja za tomu vinkovića i za uski vinograd.

Ali uvjeravaju me 100% da je za kipanje. Toliko znaju.

Krajem tjedna kad se očistiti put do nje i stvari s nje ću je ići pokupiti...

Ja si isto tako mislim. Željezo na njoj vrijedi te novce pa zašto ne.
 

Luka93

Član
Tu od
14 Lip 2020
Poruka
78
Vridi te novce sigurno, ja sad svoju imt prikolicu obnavljam pa sam dosad na cijevi, limove, oćete i zatvarače potrošija skoro 400€, i čeka me dosta radnih sati oko toga
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,982
Izgleda da to nije za kipanje, nego da se rudo podigne u položaj gdje se može zakvačiti za traktor!
Napisah upravo to (y)

Ne treba biti dupla šasija!
Imam prikolicu na kojoj je rudo učvršćeno preko "ležaja" na prvoj 1/3 ispod
Ali na ovoj je rudo fiksno zavareno za šasiju, tj. bar tak izgleda.

Jedino tako, dignuti timun ali kako onda kad je duplo zadnja osovina.
Nije to problem, prednja osovina (koja izgleda kao da je torzijska) ide u zrak.
Tak se kipaju tandem auto prikolice ( i meni je to bilo čudno).
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,411
Kipa se dizanjem ruda.
Ta škarasta dizalica služi za dizanje ruda, da se može noga postaviti na rupu.
Ne kužim vas baš. Rudo je zavareno za šasiju kolko ja vidim. Objasnite kak tom dizalicom diči rudo ak je fiksno sa šasijom. Dizalica je nakalemljena na rudo
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,982
Objasnite kak tom dizalicom diči rudo ak je fiksno sa šasijom.
Nikak.
Dizalicu skineš i podmetneš ispod ruda da ga podigneš na kuki traktora, tak da možeš postaviti klin u rupu na nogi (kad već noga nema vreteno z navojem). Da noga ima vreteno z navojem, dizalica bi bila suvišna.

Kipaš tak da digneš rudo prečkom na donjim polugama hidraulike (jer su kotači na sredini prikolice).
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,658
Tu se radi o poluručnom kipanju. To bi bilo lakše da je jedna osovina i da je na sredini kasuna ali nije , nego su dvi oosovine a i isto tako obe osovine nisu na sredini kasuna . Dizalica služi samo za podizanje rude dok se fiksira noga, rudo je okruglo i na dizalici se vidi da su zavareni dva graničnika (da ne sklizne okruglo rudo). I da se odkači traktor pa potom dizalicom podigne koliko može i onda ručice u akciju.💪👊
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,105
Teško je ovako sa slika,ali meni se čini da se ta dizalica podmetne između sanduka i prednje torzijske osovine,otkopča od traktora i dizalicom digne u zrak
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,430
Nikak.
Dizalicu skineš i podmetneš ispod ruda da ga podigneš na kuki traktora, tak da možeš postaviti klin u rupu na nogi (kad već noga nema vreteno z navojem). Da noga ima vreteno z navojem, dizalica bi bila suvišna.

Kipaš tak da digneš rudo prečkom na donjim polugama hidraulike (jer su kotači na sredini prikolice).
Dizalica je tu postavljena i spušta rudu, a samim tim se podiže sanduk. Ruda nije zavarena, već se može spuštaju. Nevidi se dobro ali i tandem osovine su na jednoj osi ili bilcn osovini. Nemože to biti pravo kipnje ali ima mogućnost podizanja dok zadnji deo prikolice ne dodje do zemlje.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,658
Ta dizalica nije tu zavarena, nego je samo zavareno postolje ne kojemu se vozi a i da j e zavarena nema što dizati kad je ruda zavarena za šasiju kasuna!

Ako bi tu dizalicu stavili na prvu osovinu (kao suport) u ča je uprijet gore? Samo pod od daske!:rolleyes:

Lijepo se vidi da je ruda zavarena za poprečku kasuna (na sredini kasuna) i na prednjem kraju isto.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,388
Meni se isto čini da je dizalica zavarena na mjesto. A osovine su mi nekako čudno spojene. Tako da mislim da se naginje na osovinama dok zadnji kraj ne dođe do poda. Zvao sam kolegicu. Kaže ona da je pokojni djed samo vrtio dizalicu tu gore.

Ali kod nas je sve na brdu tako da je svaka prikolica kiperica već u startu 😅

Šta smo rekli. To nema šanse registrirati?
 

Najnoviji postovi

Na vrh