• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice iz kućne radinosti

lamborghini

Član
Tu od
24 Sij 2012
Poruka
66
dobro vece,evo da i ja pokazem nesto iz kucne radionice.kocnica na prikolici,kombinirana i hidraulicno i rucno.
 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
MF 158 jel ti to remenica od kosilice i od koje???

Remenica je od neke stare kose,neznam koje je marke,jedino sam ostavio remenicu,kardan i greben ostalo sam proda za staro željezo.

Sad sam metnuo pod i okvire za stranice,pa će bit ozbiljnija proba uskoro.


Uploaded with ImageShack.us
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
kupili šasiju tandem od vojnog kamiona Đemsa...pa čemo da složimo kiper prikolicu...nekih 7-8 tona....rudo smo jučer i dns složili sad u nabavu materijala za sanduk...
bila šasija varena na sredini , sad stavili pojačanja poštena i zavarili pošteno pa nebi smjelo mrdat nikam...
da čujem , dal bude to dobro? morala bi nosit 7-8 tona...


DSC_0030-1.jpg

DSC_0029-1.jpg

DSC_0028-1.jpg

DSC_0027-1.jpg
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Matija ovo odlično izgleda. Imeni bi dobro došlo nešto takvo. Ako nije tajna kolko te je izašla šasija sa osovinama i kotačima?
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
izdržati će sigurno samo ste rudu trebali malo drzgačije izvest nije niti ovo loše ali malo će ti smetat prilikom skretanja t.j. kut između traktora i prikolice neće smjeti biti velik jer će guma zapinjati za rudu
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
kupili šasiju tandem od vojnog kamiona Đemsa...pa čemo da složimo kiper prikolicu...nekih 7-8 tona....rudo smo jučer i dns složili sad u nabavu materijala za sanduk...
bila šasija varena na sredini , sad stavili pojačanja poštena i zavarili pošteno pa nebi smjelo mrdat nikam...
da čujem , dal bude to dobro? morala bi nosit 7-8 tona...



DSC_0027-1.jpg


bok...
-osovine i šasija izgleda odličo,sigurno može i nosivost biti veća,...kolike ćeš duboke staviti stranice
-vidim na slikama da imaš silos,pa bi te htjeo pitati kolka mu je zapremnina,gdje si ga kupio i cjena ako nije tajna(menibi trebalo tak nešto od 15 m3)
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
dimenzija sanduka bude 4mx2mx1m...

silos je 15 m3, Metal-Plastika proizvođač, 18 000 kn ( pred 3 godine)
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
izdržati će sigurno samo ste rudu trebali malo drzgačije izvest nije niti ovo loše ali malo će ti smetat prilikom skretanja t.j. kut između traktora i prikolice neće smjeti biti velik jer će guma zapinjati za rudu


neče zapinjat , dobar bude kut skretanja , več isprobano..
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
e puno ti hvala,sam da te još pitam jel si ga sam slago ili to oni naprave
-piše bit će kiper,od čega cilinder il ićeš kupit novi..na 3 strane ili... gdje ćeš na osovini ili šasiji napraviti nosać cilindra
 
Posljednje uređivanje:

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
oni ga zmontiraju...

kiper bude samo na iza...ne trostrani , jer mi nije potreban ,ako bude potrebno imam drugu prikolicu koja je kiper, cilindar ide novi, a on bude malo više od sredine naprijed...;)
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Ova će prikolica moć cijelu ovu zgradu iza nje odvest a ne samo 7-8 tona:partyman:
Robusno, i izdržljivo....bit će prva liga
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
matija, ima li mjesta za veci sanduk? u 8 kubika ces voziti mozda 7 tona uvrh glave? sasija je jaka, traktor isto, a i gume bi morale drzati?
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
dok dođemo do gornjeg djela sanduka onda budemo vidjeli dal budu stranice 1m , ili 1,10 ili 1,20m...cilindar planiram kupit novi...hidrospoj to radi?
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
tu će cilindar i biti najskuplja stavka
- po ćemu se oni kupuju ,snazi ,tonaži,tlaku ili nećemu drugom?
 

Najnoviji postovi

Na vrh