• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice za okrugle bale

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
jel mi se to čini ili se stražnji dio šasije pomotao? :scratch
 
B

Bobo

Guest
Tako je napravljena... iza ima dvije rampe preko kojih na tu prikolicu mozes navesti neki prikljucak ili neko drugo vozilo pa voziti na njoj... Zadnji kraj je tako pema dolje da je lakse navesti nesto na nju.

Bar mislim, ne cini mi se da je motana igdje. ne bi ju valjda toliko tovarili da je pomotana, zar ne?
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
hehe,zašto ne?računaj da svaka bala može imat cca 600 kg ako je dobra balirka...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
To je zapravo obična labudica za prijevoz raznih strojeva i mašinerija :!: :!: :!:

Ako malo bolje pogledate vidite da su samo dodani ovi neki stupovi sastrane da drže bale i tako ju koriste za bale!
Nije nigdje ništa savijeno, to je tako tvornički napravljeno :!: ;)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Ne bi ona tako vozila da je pomotana ;)

Sve je to kako mora biti..Tu se još može dodat lakši istovar bala..
 

dmatkovic96

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
164
Evo kod mene se vozile bale, prikolica je odlična za ove stvari, a nije bila skupa, bratić ju je platio 8000kn komplet sa ceradom i stranicama, dosta je velika ali za kod mene je dobra, jer imamo široke poljske putove i mostove tako da nema problema za manevrirati s njom, da je malo niža nebi bilo loše, trpali smo po 10 bala, ali išlo bi i 12 samo bi onda bilo na knap, pa nisam htio da nebi bilo kasnije zdrapanih bala, za zekana smo zakvačili valjak jer su bale bile ipak malo preteške

http://img132.imageshack.us/img132/8329/p5250032.jpg

http://img5.imageshack.us/img5/623/p5250031.jpg

http://img16.imageshack.us/img16/5458/p5250023.jpg

http://img241.imageshack.us/img241/8338/p5250022.jpg

nadam se da če se vidjeti slike, nisam ovo dugo radio pa sam malo zaboravio..
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
dmatković

fino fino :D ide to tebi :D
men buš vozio sijeno i slamu, pogotovo slamu jer ju imam jako daleko 8)

vidim imaš valjak od hidrofora, sistem ko i moj valjak 8)
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Evo jedne zanimljive prikolice za bale
[youtube:2ez8kfkf]Dp_yNFSmOqU[/youtube:2ez8kfkf]
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
:shock: :shock: :shock: :shock: svaka čast onomu koji je ovo izmislio :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

PREDOBRO :!: :!: :!:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Dobro ali ja bi uveo neke promjene ;)
Duple gume,ili neke šire i bar 16platni,kao s bagera..Tandem se ovdje ne bi dobro pokazao jer treba jako na malome mjestu se okretata,mada nebi ni on bio loš..
Ukratko,nije za male parcele ;)
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
marko93 kaže:
Dobro ali ja bi uveo neke promjene ;)
Duple gume,ili neke šire i bar 16platni,kao s bagera..Tandem se ovdje ne bi dobro pokazao jer treba jako na malome mjestu se okretata,mada nebi ni on bio loš..
Ukratko,nije za male parcele ;)

Tandem bi super bio.
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
ima na messisovim stranicama također prikolica za bale sa cijenama a i ostala mehanizacija ima cijene pa je super za usporedit sa drugima
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
breza kaže:
ima na messisovim stranicama također prikolica za bale sa cijenama a i ostala mehanizacija ima cijene pa je super za usporedit sa drugima

Messis ima grozne cijene.......
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Evo još :D , nije prikolica...
[youtube:2y3d1bli]WjhPPkPsrCw[/youtube:2y3d1bli]


Evo prikolice,za auto, ameri :lol: :lol:
Pol dana i jedna bala je gore :lol:
[youtube:2y3d1bli]UYjnJOs0O3A[/youtube:2y3d1bli]
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
nemrem verovati koje su to pizdarije, prije bu ručno nakutural balu na prikolicu nego se stim zajebaval

njima se veš neče niti v trakrorima voziti, pa bale v pick-up-ima skupljaju :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
i onda neka netko kaze da su ti ameri normalni.. :roll:
koji je smisao te prikolice i tog strojceka za dizanje? :scratch
bas kao sto je šanana rekao, prije bi bio gotov da je uzeo jednu fosnu i s njom koturao bale gore :lol:
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
500
veče gluposti i beskorisnijeg sroja nisam vidio u životu.
to može biti jedino za hobby poljoprivredu i ak imaš puno para da takvu glupost kupiš...
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,420
Ma...suvišna inteligencija...15 minuta mu treba da povadi sve one klinove i osposobi stvar, nakon toga ga 5 minut pokušava zakačiti za prikolicu, zatim natovari 4 bale na prikolicu na koju bi trebalo stati bar 6 i onda opet 15 minuta sve to posprema...ma super! S traktorom bi na to sve potrošil 10 minuta, najviše. Al što ćeš, važno je da se pali na daljinski... :blackeye :blackeye :blackeye :blackeye :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
joj dajte ljudi ...ma zakaj ja ovo komentiram .. :scratch
Ameri su potencionalno najgluplji narod ..čudim se uopce kako su preživjeli sva ova stoljeca ..A svatko od nas je poželio barem jednu stvar iz Amerike ..pa makar to bila obicna igracka .
Ovo je kako kažete najgluplji stroj na svijetu ..a ne vidite da s njim radi jedan čovjek i ne diže više od 2 kile tereta ...Vozi se do kuce naluksuznijem vozilom na svijetu ...s klimom , omiljenim CD_om i sl .
..dobro imate i vi to ..i bolje!... ugodnije je voziti se traktorom nego đipom ..moš misliti .
Ma kaj pricam kad je bolje i lakše voziti bale u rashodovanoj , otpisanoj ,neregistriranoj odbacenoj kamionskoj prikolici ..
Ma ni to nije vrhunac .. Nekako mi se cini da je u nas najmoderniji i nasofticiraniji stroj odnosno prikljucak prednji utovarivac ..pa kaj ne vidite da ameri imaju utovarivace na utovarivacima i da su tak jeftini da ih nude uz rezervoar goriva na benziskoj ...i da to nije stroj ..to je muka Isusova ..to je nužno zlo ..
Vrhunac svega je kako je bolje imati dva traktora , dva kredita i hraniti čopor ...dva čoppora krava kako bi imali komociju utovara bala s jednim a transport s drugim traktoraom ..ma dajte ...
 
Na vrh