• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prima tt traktori

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
948
Grofe, a što "grabljaš" slamu, pa balirka ju samo pokupi iza kombajna?
Nego, izgleda mi da je ovaj tvoj okretač pripasivan sa sistema 4 vijka na sistem 3 točke.
 
B

BAGERISTA

Guest
Tebe kad god čovik zove,,,pita,,gleda kadi si,,,ti vajk ništo delaš,,,,kemijaš,,i da ne rečen da se po tim jezeranama,,,stalno ništo dela..
Da čovik ima ča reč,,reka bi,,,ali slike govore sve ,,da si radnik i da ti delat ni teško,,,pa stoga svaka ačst,,na obavljenom,,,i nadam se da čemo se uskoro vidit,,pa da opet izdokumentiramo,,i vidimo ča je učinjeno,,,i ča se novega dela..........................:prayer:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Svaka čast,čuj vidim tamo oko tebe puno ljepe šume,ima li varganja kod vas ili divlja krmad preruju po šumi ili ste vi riješili te razbojnike svinjske:weedman:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Pozdrav prijatelju Grofe!
Zelenko je mašina i pol :), radiš ti sa njime ama baš sve. Gde ti kriješ sve te priklučke za zelenka. Mora da imaš kod kuče neki hanger za sve to:rolfer:
Aj sretno ti!
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!

Nevalja kad nemaš priključke, a nevalja ni kad ih imaš puno - jer sve to treba negde složiti.
GROF-e moram ti kopirati izboljšanje:supz:
Tako da sam i ja kupio 4 palete i budem prišrafio točkiće, i gurkati priljučke po želji...čini mi se dosta korisno i funkcionalno!

pozzz joe!
 
G

GROF

Guest
., odgovori!!! ...

jao "kazimire" pa kud veseli stroj stavljaš na forum oš da te netko carini prijavi hehehe

.,lip pozdrav moji forumašima.,poseban pozdrav forumskim prijateljima!:supz:

., forumski prijatelju oki198713!!!., fala TI na javljanju i uvik dobrim komentarima!., :mrgreen: ovde u mojoj Liki - Jezerani! sve odreda pošten svit!!!, neće me niko prijavit carini!, SVI ZNADU DA SAM PODMIRIL CARINSKE OBVEZE po pitanju pečenja rakije za osobne potrebe!., a veseli stroj sam metnul ovde na forum da podilim sa svimi VAMI lipe ugodjaje oko pečenja Ličkoga viskija! ...

., prijatelju Josa!., odličan si, ljubi svoju dragu ženicu! :) ...

., pozdrav lipi forumašu teškar!., slamu sam pograbil da lakše mogu orat., netrebam balirane slame., već trebam slamu za moj famozni nasip., DA slamu rasipljem - razbacam po nasipu - obali od Jaruge., da se nevidi ono silno kamenje od brane.-
., ovaj okretač - grablje sena - slame ni moj, od moga buraza je., ni niš pripasivano., ove grablje - okretač je ORGINAL!.- ;)
.,p.s., pitanje tebi forumašu teškar!?., nisi se pofalil, ča je sa tomicom - primom od tvoga punca?, dali su dijelovi iz PRIMA-e dobri ili NE!, da ji znam špotat???!, dali tome - prima ide sada dobro? ... :scratch

., prijatelju moj BAGERISTA!, fala na javljanju i uvik iskrenim - odličnim komentarima., TOČNO!, i kod nas se uvik nešto dela., evo sada je košnja trave po krompiru, spremanje zimnice,; kuvanje paradajza, delanje salate, sušenje kapule, luka i fažola, spremanje otave, slame, čišćenja, ... :D

., forumašu ajkula!., TOČNO!, imamo predivnu šumu, imamo punooo tih krmaka - divljih svinja - razbojnika šumski., kako si ji TI lipo nazval!, deladu veliku štetu na ovome i vako malom poljoprivrednom imetku., ima i vrganja, a bome ima i jelenka, ove godine jelenci - jeleni - srndaći - ..., pojili su nam sav fažol - grah., medene neću ni spominjat.- :( ...

., prijatelju moj firemanpeter!!!, fala TI na javljanju i uvik iskrenim komentarima., komentarima sa ogromnom pozitivnom energijom ku nesebično unosiš na vaj forum poljoprivredni!, ki je Bogom! dan za upoznat dobre, drage i radišne ljudine!!! ..., pa imam dosta veliku garažu i kolnicu., nimam baš puno priključaka., a dosta priključaka posudim od moje obitelji i prijatelja i onda samo delaj punom parom., uh DA, još mi fali oko 10 priključkov za moga tomu - primu!, e onda bi mogal delat bez brige i ovisnosti o drugima.- :supz: ...

., prijatelju joekiki!, fala na javljanju, drago mi je ako je imalo i moja neka ideja pomogla tebi ko mom forumskom pijatelju i svim ostalim dobrim - vridnim forumašima! ... :supz: ...

., aj Bog!, čitamo se ...
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
.... ., i još malo akcije oko vesele mašine!, peklo se nešto rakije od voća!!! ...[/QUOTE]

sta se tu sprema?:partyman::prayer::rolleyess:
 
G

GROF

Guest
., odgovor, daje se.-

sta se tu sprema?:partyman::prayer::rolleyess:

., sprema se slama za rastiranje po nasipu od Jaruge!, / ., Jaruga je potočić a kasnije jezero iza moje štale.- /... :butthead: ...

., a na voj drugoj sličici, dela se Lički Viski!!!., ko pogonsko gorivo za dobru i nasmijanu zabavu!!! :partyman: ... ., a i kada se dela???, rokne se ka :drinkers: ., pa se lakše dela!!! ...

., narode moj!, ima dosta slikic o traktoru tomi - prima-i!., izboljšanjima i o delu., samo da uvatim vremena za pokeljit.-

., aj Bog!, čitamo se ...
 
G

GROF

Guest
., evo da ispunim obećanje mojim dragim forumskim prijateljima!

., narode moj!., kako sam i obećal?!., evo da vidite slikice izboljšanja za frezu ROSIT-ku., pojačan je ovaj treći nosač sa "učvršćivačem" na reduktoru-prenosniku kardana., ovo je za moga forumskoga prijatelja!; rajnski-oga!!! ...

gluposti019.jpg


gluposti022.jpg


., za moga forumskoga prijatelja!; zadar95!., ovo su TI utezi - tegovi od po 25 kg /od imt-ea!/., bićedu za mićega Yanmara ko saliveni!!! ...

gluposti023.jpg


., za moga forumskog prijatelja!; Aco 93!!!., evo prijatelju da vidiš kako izgljedadu na prikolici ovi ventili na hidroinstalaciji!!! ...

gluposti024.jpg


., evo još ove dvi slikice izboljšanja - pojačanja nosača za frezu ROSITKU! ...

gluposti020.jpg


gluposti021.jpg
 
G

GROF

Guest
., evo još malo slikic dela odmene!

., ugradnja dva ventila za hidro-instalaciju na prikolici; za kipanje i za kočenje!., evo dragi moj forumski prijatelju!; Aco 93!., da vidiš kako to otprilike izgljeda.-

gluposti025.jpg


., evo da vidite na ovi par slikic., kako se iz otpadne - razvodne - aluminijske kutije visokoga strujnoga napona more iskoristit za ALAT - traktorsku kutiju alata!.-

gluposti026.jpg


gluposti027.jpg


gluposti028.jpg


gluposti029.jpg


gluposti030.jpg
 
B

BAGERISTA

Guest
Odlično zamišljeno,,,,,za ovu kutiju,,,(kadi si je skopa),,,ko salivena,,,za montažu na bilo kadi na stroj ili makine,,,,i još ča je najbitnije,,je zaštičena od vode,....:supz::supz:
Nebi mi stala jedna loše,,na prikolici,,,ali čemo poj u potragu..
A dvi cijevi imaš na prikolici,,,,,ča jena je povrat,,.:scratch:scratch

Evo ja izradu škatule od alata,,,za mog fiatića:mrgreen:i to ni više ni manje nego od kroma...
 
G

GROF

Guest
., odgovori!!!

Odlično zamišljeno,,,,,za ovu kutiju,,,(kadi si je skopa),,,ko salivena,,,za montažu na bilo kadi na stroj ili makine,,,,i još ča je najbitnije,,je zaštičena od vode,....:supz::supz:
Nebi mi stala jedna loše,,na prikolici,,,ali čemo poj u potragu..
A dvi cijevi imaš na prikolici,,,,,ča jena je povrat,,.:scratch:scratch

Evo ja izradu škatule od alata,,,za mog fiatića:mrgreen:i to ni više ni manje nego od kroma...

., TOČNO!, zaštićena je full od vode., ako ja ku budem mogal nabavit?, misliću nate., ove dvi cijevi na prikolici od hidro-instalacije., jedna je od kipanja a druga od kočenja, povrat ide jednom te istom cijevi! ...

., aj Bog!, čitamo se ...
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
gluposti029.jpg



Grofe ,,,,,,,,,,,:confused: ovdje nekaj ne štima !!!!! :rolfer: NA KUTIJI SU KOLIKO MI SE ĆINI matice m 8 za ključ 13 a kljuć je u KUTIJI ????????? :?: ako želiš otvoriti kutiju trebaš kljuć ? :rolfer: ili kod neke susjede da ti posudi ????? ajd ti ljepo stavi krilne matrice pa da ne uznemiruješ susjede a zbog mira u kući :p
 
B

BAGERISTA

Guest
., TOČNO!, zaštićena je full od vode., ako ja ku budem mogal nabavit?, misliću nate., ove dvi cijevi na prikolici od hidro-instalacije., jedna je od kipanja a druga od kočenja, povrat ide jednom te istom cijevi! ...

., aj Bog!, čitamo se ...

E moj grofe,,,,ma vidin ja da kod tebe,,,sve neka iboljšanja.......:supz:
Kod prvoga,,nači cijev kipanja,,,je kao kod svih,,,,pritisak koji nabija,,da bi sanduk diglo,,,tj.izvlačenja cilindra,,,i kod vračanja,,,ide ulje nazad,,jer ga sama težina gura natrag,,,i vrača ulje istom cijevi.....

Brine me ova druga,,,koja je kako si reko,,,za kočenje,,,e to nisam vidija na prikolicama,,,,ako sam te dobro razumija,,,i nebi bilo loše,,,ako more koja slika,,,,kako je to složeno..:shock:(ako nije problem)

A uvezi patenta,,,za priključke,,,,e tu si mi da odličnu ideju,,,koja bi se mogla na nekim strojevima upotrijebit,,jer je zahvalno,,kako sam kod tebe vidija,,,i kod malog prostora,,,di se stvarno da ljepo nakrcat,,,unutra,,u garažu,,duplo više nego ča bi inače stalo................:supz::supz:
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
264
Brine me ova druga,,,koja je kako si reko,,,za kočenje,,,e to nisam vidija na prikolicama,,,,ako sam te dobro razumija,,,i nebi bilo loše,,,ako more koja slika,,,,kako je to složeno..:shock:(ako nije problem)

Oko cilindra za kočenje imaš opruge koje vračaju cilindar, tako imaš povrat ulja.
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
264
A uvezi patenta,,,za priključke,,,,e tu si mi da odličnu ideju,,,koja bi se mogla na nekim strojevima upotrijebit,,jer je zahvalno,,kako sam kod tebe vidija,,,i kod malog prostora,,,di se stvarno da ljepo nakrcat,,,unutra,,u garažu,,duplo više nego ča bi inače stalo................:supz::supz:

Pazi moraš pogledati ima li ovakav znak :shock:


Ako ima morat češ ga tražiti licencu za korištenje i platiti naravno, inače će te tužiti i opet će dobiti novce. :mrgreen:
 
G

GROF

Guest
., odgovor, daje se.-

gluposti029.jpg



Grofe ,,,,,,,,,,,:confused: ovdje nekaj ne štima !!!!! :rolfer: NA KUTIJI SU KOLIKO MI SE ĆINI matice m 8 za ključ 13 a kljuć je u KUTIJI ????????? :?: ako želiš otvoriti kutiju trebaš kljuć ? :rolfer: ili kod neke susjede da ti posudi ????? ajd ti ljepo stavi krilne matrice pa da ne uznemiruješ susjede a zbog mira u kući :p

., TOČNO!., eh oko sokolovo sve vidi., KRILNE matice su metnute, samo se nevididu na voj slikici., ove su još one stare ča su bile na kutiji., a ovo za susedu je čisto pristojno NE., još se nešto nabrzaka i popije dok kafica bude gotova!.-

., aj Bog!, čitamo se ...
 
G

GROF

Guest
., odgovor, daje se.-

E moj grofe,,,,ma vidin ja da kod tebe,,,sve neka iboljšanja.......:supz:
Kod prvoga,,nači cijev kipanja,,,je kao kod svih,,,,pritisak koji nabija,,da bi sanduk diglo,,,tj.izvlačenja cilindra,,,i kod vračanja,,,ide ulje nazad,,jer ga sama težina gura natrag,,,i vrača ulje istom cijevi.....

., TOČNO!...

Brine me ova druga,,,koja je kako si reko,,,za kočenje,,,e to nisam vidija na prikolicama,,,,ako sam te dobro razumija,,,i nebi bilo loše,,,ako more koja slika,,,,kako je to složeno..:shock:(ako nije problem)

., lipo je naš forumaš čiko odgovoril., jednostrani hidro-celinder kaj se izvlači i odradjuje kočenje, povrat dela feder-opruga.-

A uvezi patenta,,,za priključke,,,,e tu si mi da odličnu ideju,,,koja bi se mogla na nekim strojevima upotrijebit,,jer je zahvalno,,kako sam kod tebe vidija,,,i kod malog prostora,,,di se stvarno da ljepo nakrcat,,,unutra,,u garažu,,duplo više nego ča bi inače stalo................:supz::supz:

., e da to je TOČNO!., po pitanju patenta ni problema., mi smo prijatelji!

., aj Bog!, čitamo se ...
 
Na vrh