• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prima tt traktori

G

GROF

Guest
slika korpe koju sam spomenuo prije neki dan

., e da, TOČNO!., TO je TO., fala TI :prayer: forumski prijatelju edo!, za slikice, pozdrav legendarnom ocu majstoru!!! ...

.,p.s., slikice onoga nosača prednje ralice, ča dolazi na prednje rukavce tome, nemogu pokeljit, / ... jezem ti vu novu tehniku.- :rolleyess: /, nešto smo stisnuli na fotiću i lipo sve pobrisali., oko 50 slikic razni., moram sve ponovo poslikat.- :arrow: ...

., aj Bog!, moj narode, čitamo se ...
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Dal bi mogla ta korpa (japanski šešir) na seriju 700?


ako ide na seriju 800 trebalo bi i na seriju 700 jer je sve isto osim
jednog među zupčanika u getribi...
sad je jedino pitanje kakav je potisan ležaj i vodilice istoga.
Pred postavljam da na tu korpu se montira lamela sa oprugama...
 
G

GROF

Guest
., akcija spremanja drv u kovači kod GROFA!!!

., lip pozdrav mojim dragim forumašima i forumskim prijateljima!., evo smo ovo pokeljili par slikic, da vidite kako se kodmene u mojoj Liki spremadu drva za ljutu Ličku zimu?!, najači akteri akcije; moja mater, ćer, nećakov sin, ja se nevidim """, traktorić tome sa prikoličicom!., frende Željac!, fala doneba za pokeljene sličice.-

URL=http://imageshack.us/photo/my-images/26/dsc01018tq.jpg/]
dsc01018tq.jpg
[/URL]

















 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Dal bi mogla ta korpa (japanski šešir) na seriju 700?

ako ide na seriju 800 trebalo bi i na seriju 700 jer je sve isto osim
jednog među zupčanika u getribi...
sad je jedino pitanje kakav je potisan ležaj i vodilice istoga.
Pred postavljam da na tu korpu se montira lamela sa oprugama...

na zamajac ide, ostalo nebih da nagadjam

nije sve isto osim jednog zupcanika u mjenjacu
serija 800 i 700 imaju totalno razlicit sistem potisnog lezaja
na 800 vodilica potisnog lezaja je "cijev" zavrnuta na kuciste mjenjaca s cetiri vijka M8......rijesen problem onih vodilica, nema zapinjanja, nema pustanja ulja.......imam tih truba kod kuce, ali slike nemam.....stavit cu i to

na 700 su dvije sipke/vodilice, koje prolaze u deklo......davno smo apsolvirali kakve probleme prave

na ovoj AGT korpi se vidi tanak trag potisnog lezaja, znaci da ima mali kontakt izmedju potisnog lezaja i korpe
nesto ovako:
timthumb.php


na TV to nije slucaj, jer je kontaktna povrsina potisnog lezaja ravna

trazeci neku sliku nekog potisnog lezaja naletim na ovo
pjq120.jpg


zanimljivije mi je ovo nego korpa
 
G

GROF

Guest
., lip pozdrav mojim dragim forumašima i forumskim prijateljima!

., vidim da niko niš ovdeka ne komentira, tema pomalo zaspala., pa reko sam sebi., aj ku napiš da razbudiš temu i bećarine puste sa foruma! ...
., biće slikic punooo, samo da "vanjski" suradnik uvati vremena?!...

., aj Bog!, čitamo se ...
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
684
slika korpe koju sam spomenuo prije neki dan


ja sam neki dan otvaro agt 830 mjenjo lamelu i korpa je ko ova sa desne slike(sa 3 pracne za stelovanje)a jeli i ova s lijeva od agt
 
A

AlfaZD

Guest
.........................................................

trazeci neku sliku nekog potisnog lezaja naletim na ovo
pjq120.jpg


zanimljivije mi je ovo nego korpa



to je potisni ležaj za hidraulično kvačilo s ukomponiranim cilindrom kvačila.
takve sisteme se sada da naći na sve više automobila.
 
G

GROF

Guest
., lip pozdrav mojim dragim forumašima i forumskim prijateljima!

., vidim da se nekako va tema uspavala., pa ajde da ja napišem ku., da je malo razbudim., čekal sam da ću moć pokeljit punooo slik., ali., taj ali!, sve lipo išlo u p.m.-

., pisalo se pod temom tomo vinković i hittner o zujanju getribe!., već se dosta pisalo i razglabalo o zujanju getrib kod ovi naši mali traktorićev., pa da ja dodam još ku besedu odsebe.-
., NAPOMINJEM, sve getribe zujidu., ZNČI!, od mali traktorićev, od ovi veći, sve serije, NOVE i STARE., istina., neke malo više ili manje ča zavisi od ulja - starosti ulja - nivoa ulja., postavlja se logično pitanje, ZAČ ZUJIDU???., jedan i jedini - najveći razlog ZUJANJA je ča su prenosnici snage - zubčanici, ležaji, osovinice, ... samo 40% u ulju!!!
., zujidu getribe na svim tomicami i na svimi replikami tomica!.-
., isto tako čuje se iz getribe - mjenjača; lupanje, drobljenje, nabijanje,... imaš dojam da se sve treba razletit!, kada se kosi?, pa traktorićem ideš preko neki jam, neravnin, meje, okrićeš se sa kosom dok dela podignutom u zraku, kada se freza?, okrićeš se a frezu nisi isključil,... TAKO DA!, to je TO!., moj narode!, samo udri po gasu i brigu na veselje.-

., aj Bog!, čitamo se ...
 
G

GROF

Guest
., evo nekoliko slikic obnovljeni bran za traktora tomu.-

., evo nekoliko slikic obnovljeni bran za traktora tomu!, brane su trokrilne BATUJE iz 1978. godine.-

dsc00199f.jpg


dsc00200gq.jpg


dsc00201ux.jpg


dsc00202rg.jpg


dsc00203kk.jpg


dsc00204nmha.jpg
 
G

GROF

Guest
., još malo slikic o brani BATUJE za traktora tomu!

., evo moj narode!, da vidite sa čim ja spigane živce ravnam., :weedman: ...

dsc00211r.jpg


dsc00212sc.jpg


., a uz moju malenkos!, moja neumorna mater!!!, mater!, ka metlu neispušća iz ruk,
stalno je u pokretu i dela ko čelica radilica., aj Bog!, čitamo se ...
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
a ja se čudim kaj mene kiša na moru već par dana maltretira,
a ono plemenitom prodelala tehnika!!! :rolleyess:

:partyman:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Pozdrav prijatelju Grofe, lipo si se potrudil pa obnovil i pofarbal brane. Sve uredno, ma bolje od originala iz tvornice :D. Čista petica!
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
poruka

E grofe svaka čast ljepo si ti to uredio te brane kao iz tvornice su a boje se baš dobro slažu.vidim i postolje je gotovo za brane.
 
B

BAGERISTA

Guest
Svaka čast kolega,,,,,i sad ti meni rečeš da san ja munjen,,,i da san bolan da regulivan piturivan,,,farban,,,ili ti ga neznan,,,,,ma ti si grofe luđi od mene,,,,i to debelo.........:supz::supz::supz:

Ma vero i poli mene se je sve skoro pituralo,,,,tako da je ostalo malo ča za delat,,,,,pak sad gledan tvoje,,,i mi dojde da gren pomalo čistit,,,,,ma čemo naj ča god...............

Ča god jhe učinjeno,,,ima i svoju paletu za prepeljat......
Još jednom skidam kapu,,,,i se vidi da si.. si da truda.....:partyman::partyman:

pozdrav tebi i tvojima..
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,822
a ja se čudim kaj mene kiša na moru već par dana maltretira,
a ono plemenitom prodelala tehnika!!! :rolleyess:

:partyman:

ko je vidio ići na more po kiši...:scratch
grofe,posao za 10-tku...
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
GROF-e svaka čas brane su uređenje za 10.

Ako se ne varam tvornički su te brane bile obojane cijela u zeleno ili?
 
Na vrh