• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prima tt traktori

G

GROF

Guest
., fala za orginalnu ideju!!!

Pazi moraš pogledati ima li ovakav znak :shock:


Ako ima morat češ ga tražiti licencu za korištenje i platiti naravno, inače će te tužiti i opet će dobiti novce. :mrgreen:

., fala TI forumski prijatelju za orginalnu ideju!., ma nikoga neću tužit., heheheee., uglavnom samo mene tužujedu!!!., zločest sam jako, :vragek: ...

., aj Bog!, čitamo se ...
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
., ugradnja dva ventila za hidro-instalaciju na prikolici; za kipanje i za kočenje!., evo dragi moj forumski prijatelju!; Aco 93!., da vidiš kako to otprilike izgljeda.-

gluposti025.jpg


Hvala ti za slike tako sam se i mislio da je tako napravljeno.ja sam već nabavio taj ventil samo za instalaciju od kočenja.za kipanje imam troputni ventil ispod sjedala sa kojim biram dizanje hidraulike na traktoru ili kipanje prikolice.

kad to složim pa ću staviti malo slikice da vidiš kako je to kod mene.
 
G

GROF

Guest
., probna akcija vadjenja krompira!, zazivanje svetaca!!!...

gluposti037.jpg


gluposti038.jpg


gluposti039.jpg


gluposti040y.jpg


gluposti041.jpg


gluposti042.jpg


., ovo je slikalo moje dite!!! ...
 
G

GROF

Guest
., finiširanje krompirišća.-

., "nove" brane - drljače u prometu oko čišćenja trave i ravnanja zemlje, branja ostatka krompira po komadu.-

., i vraćanje vadilice krompira "ježa".-

gluposti043.jpg


gluposti046.jpg


gluposti047.jpg


gluposti048.jpg


gluposti044.jpg


gluposti045.jpg
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Taj jež izgleda silan stroj. Prvi put ga vidim. Je li izbacuje sav krumpir na površinu?
Kojom brzinom se vrti jež? Vidim da ima reduktor. :weedman:
 
G

GROF

Guest
., odgovor, daje se.-

Taj jež izgleda silan stroj. Prvi put ga vidim. Je li izbacuje sav krumpir na površinu?
Kojom brzinom se vrti jež? Vidim da ima reduktor. :weedman:

., da TOČNO!., silan je stroj., star i zapušćan, trebalo bi malo podelat na njemu i bil bi idealan!., krompir izbacuje sav., neznam kojom brzinom., sve sam probal i nekako mi najbolje vrti kad je traktor u drugoj sporoj na ler gasu.-

., aj Bog!, čitamo se ...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
taj jež u orginalu na vrhu ovih željeznih šipki ima stavljene gumene vrhove, baš zbog toga da što manje oštećuje krumpir. Ovaj od GROF-a to nema i vjerojatno kad sa vrhom lupi o krumpir malo ga ošteti.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
a kako krompir izgleda nakon kaj ga izbaci?
jel ga ošteti?
Mislim da krivo gledate na rad stroja , gume na krakovima mogu pomoći ali nisu orginalni dio stroja , a do zasjećenog krumpira se dolazi kada je nož preplitko i ne izore svu kolićonu već jedan dio ostavlja pod zemljom , a krumpir ne oštećuje jako jer ga dobar dio izbacuje pomješan sa zemljom a ujedno iz tog razloga nije dobro koristiti gumu za kratko razbacivanje je sa velikom kolićinom zemlje ga i ponovo zatrpa , treba vaditi red po red sa malim skoro ler gasom i sakupljati u širini od 1 do 2 metra :partyman:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
očito to onda ovisi od proizvođača do proizvođača, jer onaj sa kojim smo mi pred par godina vadili krumpir je imao te gumene obloge na vrhovima a bio je nov.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
očito to onda ovisi od proizvođača do proizvođača, jer onaj sa kojim smo mi pred par godina vadili krumpir je imao te gumene obloge na vrhovima a bio je nov.

Istina ima ih i tvornićki metnutih , ali mislim da je to samo radi šminke :) jer kod te brzime okretaja :fball: krumpiru je jednako jak ili mekan udarac bilo plastike ili željeza a ublažava i hrpa zemlje koju isto tako izbacuje, inače to su vjerojatno jedne od najstarijih vadilica krumpira za koje ja znam samo što su malo modificirane , a prve su bile na dva velika željezna kotaća koje su vukli konji ili volovi , krave ko je što imao. Kotači izbaćeni kardan dodan kao pogon :finga:
 

darkohittner

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
203
e moj grofe

opet ti u reparaciji ,takav isti ja posuđujem od kolege i vučem sa njegovim traktorom IMT 539

...prijatelju , hvala ti na posjeti ,postao sam nemaran ,nadam se da mi nečeš to zamjeriti ,nemogu ni na sajam ,igram se sa krumpirima kao i ti ....

pozdravi familiju čitamo se....
 
G

GROF

Guest
., FALA ZA DOBRO ZNANJE i komentar.-

Mislim da krivo gledate na rad stroja , gume na krakovima mogu pomoći ali nisu orginalni dio stroja , a do zasjećenog krumpira se dolazi kada je nož preplitko i ne izore svu kolićonu već jedan dio ostavlja pod zemljom , a krumpir ne oštećuje jako jer ga dobar dio izbacuje pomješan sa zemljom a ujedno iz tog razloga nije dobro koristiti gumu za kratko razbacivanje je sa velikom kolićinom zemlje ga i ponovo zatrpa , treba vaditi red po red sa malim skoro ler gasom i sakupljati u širini od 1 do 2 metra :partyman:


., TOČNO!, moj forumski prijatelju ARNO!., potpisujem u cijelosti.-

., aj Bog!, čitamo se ...
 
G

GROF

Guest
., e moj prijatelju darke!!! ...

opet ti u reparaciji ,takav isti ja posuđujem od kolege i vučem sa njegovim traktorom IMT 539

...prijatelju , hvala ti na posjeti ,postao sam nemaran ,nadam se da mi nečeš to zamjeriti ,nemogu ni na sajam ,igram se sa krumpirima kao i ti ....

pozdravi familiju čitamo se....

., ne mogu tebi zamirit - zamjeriti nikako., znam da si u poslu i velikoj gužvi na sve strane., samo lagano - pomalo i sve će doć na svoje.- :mrgreen: ...

., veliki pozdrav tebi i tvojima., samo se ti lagano javi., Bog!,čitamo se ... :heart:
 
B

BAGERISTA

Guest
Ja da imam ovakovu vadilicu,,,:shock:,,,naša bi ja kako če hodit da ne lomi kumpir,,,,samo da se ne drži plug nna ruke..:lol:

Jednom sam vidija kad se vadi,,,s onom koja trese krompir sa strane,,,,i isto je bitna dubina......jer ako ne ga reže,,,pa isto ko i kad držiš na ruke plug preplitko.......

A najbitnije,,,,triba traktor od najmanje 100ks,,,dupla vuče,,,mijenjač,40+40,sa svime,,,,i klimaaaaaa,,,onda če taj stroj delat.......:mrgreen::lol::lol::lol::rolfer::rolfer:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
Ja da imam ovakovu vadilicu,,,:shock:,,,naša bi ja kako če hodit da ne lomi kumpir,,,,samo da se ne drži plug nna ruke..:lol:

Jednom sam vidija kad se vadi,,,s onom koja trese krompir sa strane,,,,i isto je bitna dubina......jer ako ne ga reže,,,pa isto ko i kad držiš na ruke plug preplitko.......

A najbitnije,,,,triba traktor od najmanje 100ks,,,dupla vuče,,,mijenjač,40+40,sa svime,,,,i klimaaaaaa,,,onda če taj stroj delat.......:mrgreen::lol::lol::lol::rolfer::rolfer:

i barem gajba pive da vozač ne dehidrira od silnog rada:rolleyess:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
zaboravio si najbitniju stvar!! mora imat gps-om navođen autopilot, staviš ga u polje, klik, i on vadi, a ti u birtiji žeđ utaži... :lol:
 
G

GROF

Guest
., točno!.-

zaboravio si najbitniju stvar!! mora imat gps-om navođen autopilot, staviš ga u polje, klik, i on vadi, a ti u birtiji žeđ utaži... :lol:

., ma to već svi odreda imadu u serijskoj opremi!!! :rolfer: ...

., aj Bog!, čitamo se ...
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
PRIMA krenula u Gudovac

Danas oko 11 i 30 Prima je sa svojim traktorćićima pješke krenula u Gudovac :partyman: :finga: :drinkers:


dsc00801si01.jpg


dsc00802ju02.jpg


dsc00803fz03.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh