• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prima tt traktori

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,359
ima nekaj u tome ali pošto je tvornica propala sve bu teže dojti do dijelova,primjer ja sam trebal usrani filter hidraulike i nema ga ni u križevcima ni u zg,nakraju ga kupil u zg po kataloškom broju od fiaama, a da ti vidiš kaj sam ja zoral sa tv 419 kaj ni mf 3095 nije mogel
Čuj, nemoraš se toga bojati. Štore nije u proizvodnji skoro 25 godina, pa još uvijek ima dijelova i još se uvijek rabljeni dupljaki dobro prodaju.
Ti si pital u DOM-u ili Hadrovića u KŽ?
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,001
ne da sam pital bio tamo,a ovo kaj veliš je sve oko 50-60tkn,i uložim još 1000eura i kaj imam,traktor star 10g kojemu more prdnuti motor bilo kad,a sav si masni kad imaš univerzala
 
G

GROF

Guest
., pozdrav mojim dragim forumašima najboljega poljoprivrednoga - foruma!

., a ča VAM svim skupa mogu ja pisat???., PRIMA prijatelj mog DOM-a!!!

., Bog!., ljudine moje!., dobro VAS za čitat!!!
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
ma joj moaj jos stoji starije bolje

univerzalu da prne motor oa nemoze to tek tako ni u kineza se to ne desava, ja se slazem sa ZJ kupis polovnoh univerzala ili storeta i imas traktor koj ice te dugo sluziti,sredis ga nprt ko sto je firemanpeter sredio svog tomu i imas traktor za sajam,djelova ce uvijek biti vjeruj mi pouzdaniji su izvori za ove stare traktor nego za ove nove nace se neko ko ce proizvodit te djelove nista se nebrini, i taj store ti ima vecu prohodnost od bilo kog zglobasa kalse tomo vinkovic,mozes kaciti razne prikljucke na njega dok na ove nemozes jer nemaju tezine dvostepeno kvacilo i ostale zajebancije,taj store ti je i stabilniji od ovih manjih bar od mog 420,e jedino kad se prosire kao npr u grofa sto je njegova prima prosirena onda su stabilni,a ko sto je u mene 1m sirok,i kad orem tamo gdje imt ore bez problema i straha da ce se prevrnuti,ja ako se malo nagnem na starnu u koju se nageo svojim tjelom i tezinom ga prevagnem,hiljadu puta sam ga hvatao da se neprecrne i hvala bogu nije jos. sve u svemu bolje neki duplak sa dobrim kvalitetom nego zglobas sa jos neprovjerenim kvalitetom,dobri su zglobasi,mogu radit u sumi i vocnjaku ali za ostale stvari tipa kosenja skupljanja sijena i sotalih poslova su na neki nacin hendikep
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,001
istina je sve kaj pišete toliko da sa opet u dilemi tražil po internetu i našel fiat 90 90 89g-73000kn, univerzal 683-75000kn, prima 840 nova-79000kn i kaj sad opet neznam da me ubiješ,a kupujem traktor koji bi me trebal služit narednih oho godina na mojih 2rali zemlje, 3 rali livada i 2 rali šume.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,359
istina je sve kaj pišete toliko da sa opet u dilemi tražil po internetu i našel fiat 90 90 89g-73000kn, univerzal 683-75000kn, prima 840 nova-79000kn i kaj sad opet neznam da me ubiješ,a kupujem traktor koji bi me trebal služit narednih oho godina na mojih 2rali zemlje, 3 rali livada i 2 rali šume.
Danek, ne mora biti Univerzal. Najdi rabljenog malog Fiata ili Landinija ili Samea.
Bil je jedan Argon 50 DT na jednom skladištu blizu Samobora. Zaplijenjen je i išel bu u prodaju. Nije me dugo bilo, pa neznam jel još tam.
Ima puno dobrih malo rabljenih traktora, a za rabljeni 10000 nije mali novac.
Pogledaj si nekog Yanmara od cca 30 ks, iako bi ja radije nekakav veći traktor za vaše brege. Zaboravi tu Primu, jer ne vrijedi te novce.

Edit:
Ah da, tvoj daljni susjed Mr X ili kak se već zove, kupil je TAFE 45 dupljaka, sa parsto sati, za manje od 10k€, tak da se nemoj zaletjeti na tu Primu. Jednog tomeka već imaš, a kaj buš z dva.
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
u potpunosti se salzem sa ZJ sta ce ti dva toma vonkovica u avliji
kupis brate traktor koji je pravi traktor,nije prima vrijedna nema tezinu nema neke opcije ni opremu,malog tomu koristi za sitnije poslove i malo manje parcele i negdje strmije terene,ako ga prosiris,a vecg koristi za sve ostalo
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,001
nakraju bum se razjebal sredil tomicu do kraja a ostalo zapil pa sam bez brige
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,359
nakraju bum se razjebal sredil tomicu do kraja a ostalo zapil pa sam bez brige
Ovo ti i nije loša ideja :)


A kaj si prodal Universala?
Poišći 550DTC. Malo ih je, ali se da najti. Nebuš ga poderal dok si živ.
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,001
skrenuli s prime totalno, prodal jer bi trebal nekaj uložiti u njega a nisu mi se davali novci,naišel dobar kupac i prodal,kaj velite na univerzal683 2006g
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,359
skrenuli s prime totalno, prodal jer bi trebal nekaj uložiti u njega a nisu mi se davali novci,naišel dobar kupac i prodal,kaj velite na univerzal683 2006g
Neznam, ti novi mi se nekak ne sviđaju. Bojim se za kvalitetu. Ima jedan u našem kraju, ali nemrem ti nikaj reći o njemu. Vidim ga kak vozi prikolicu s kukuruzom, žitom, ali ga nisam videl na polju. Ak ima prednje kotače 7,50-20, onda je to drek, jer svake godine trebaš mijenjati gume. Dobra su im strana 2 brzine kardana i 12 brzina naprijed, ali hidraulika (sudeći po Maiky-jevim riječima) nije dobra.

Stari 640 mi je bolji model (pogotovo onaj do 1990.).
Ovi novi imaju bržu getribu 30km/h, ali im je brzi rikverc neupotrebiv (pogotovo za okretalo za sijeno i sl.)
 
G

GROF

Guest
nakraju bum se razjebal sredil tomicu do kraja a ostalo zapil pa sam bez brige

., poštovanje!., lipi ti pozdrav!!!

., apsolutno se slažem sa tobom u cijelosti!!!., ostalo lipo zapit! :partyman:

., ali ja! nebi bil JA!!!., kada ovo vodeka nebi ponovo napisal!., prijatelju moj!., kaj god stroj da kupiš?!., kupi NOVI stroj!., dobar ti je agt, dobar je i hittner., svakako dobar je traktori i iz prime!!!., ISTINA I BOG!., svaki se more satrt., tako i va tri crva ča sam navel!!!., isto tako!., iz prijašnji postava - pisma da se isčitat kako neki ima loše iskustvo sa domaćim stvarima!., ja ti poručujem!., pusti forum neka piše!!!...
., prije su bili dobri materijali, dobri ljudi, ..., ma i danas ima dobri matrijalov., a svakako i dobri ljudi!., tako da., javno te nagovaram!!!., kupi PRIMU!!!., :prayer: ., DOBAR stroj!!! ..., moja preporuka i iskustvo!., rekal bi Mavrović!.-
., p.s., imaš tomeka tv-420!., ovaj novi od 30 ks je predivan stroj!

Bog!
 
G

GROF

Guest
., evo moj narode još par slikic kako traktoriću ovaj prednji tovarač dobro dojde!., a ujedno da vidite kako je proizvodnja Ličkoga viskija završena!!!

dsc00659u.jpg


dsc00662z.jpg


dsc00669ii.jpg


dsc00670gr.jpg


dsc00671xa.jpg


dsc00672ec.jpg
 
B

BAGERISTA

Guest
E sad,,,ča reč,,,vidin da si rakiju skuha,,,da si za susjeda spremija,,,da mu poneseš,jer ti je posudija kota za kuhat,,to san zaključija po ovoj slici,,,di si nakrca na sic onu kašetu z rakijon.....:scratch:D,tako se i kod nas dela,...ako griješim ispravi.

Vidin da kod tebe nema,,,da se ostavi sve po ,kako biš ti reka (dvoru),a poli mene korta:rolfer::rolfer:,nači sve sredija i počistija ,nakrca i vračaš posuđeno,,,ča mi se osobno dopada....

Ža mi je ča si daleko,,,inače bin doša na jednu dobru,,,iz tvoje kuče,,,i naravno donija jednu dobru iz moje................:drinkers::drinkers::partyman::partyman:
 
G

GROF

Guest
., pozdrav svim mojim dragim forumašima!

., e da TOČNO!., prijatelju moj BAGERISTA!., kodmene, čim se delo zgotovi?., sve se čisti i sprema., posudjeno vraća., e DA!, svakako, nosi se rakija za korišćenje kotla ili takozvani "UJAM"!., nesmi niko bit oštećen., a novčići za državu!!!., samo se ovdeka nevididu!!!., kako se kaže u našem Ličkom narodu a i u Hrvatskom!!!., Bogu! Božje!!!., a ostalim po zasluzi!!!...
.,p.s.,rodjo VranićD fala za keljenje slikic!, fala!...
., aj Bog!., čitamo se ...
 
B

BAGERISTA

Guest
Pa sad nek kažu da cirkular nije dobar,,,,..,pa vijerojatno za one koji ga nemaju,,,nemore ni bit dobar,:scratch,a komentare daju predobre,maltene ko da ga imaju 100godina.
 

sokol2503

Član
Tu od
21 Srp 2010
Poruka
90
od čitanja poruka na forumu jedino što volim više je dobra slika sa praktičnom primjenom onoga o čemu se priča... a ti, Grofe, stvarno koristiš u potpunosti sav ''pribor'' koji ti je dostupan ;)

nego, od čega to radite oblice? nekakvi ''lijepi'' stupovi? možda u planu nešto tipa ogradice u seoskom stilu...
 
G

GROF

Guest
od čitanja poruka na forumu jedino što volim više je dobra slika sa praktičnom primjenom onoga o čemu se priča... a ti, Grofe, stvarno koristiš u potpunosti sav ''pribor'' koji ti je dostupan ;)

nego, od čega to radite oblice? nekakvi ''lijepi'' stupovi? možda u planu nešto tipa ogradice u seoskom stilu...

., pozdrav forumskome prijatelju sokol!

., e DA! dobro si napisal ogradica u selskom stilu!!!., biće i TO kod moga brata na našoj dedovini!
., a ovo je stara kuća preko 100 godin, drvena, orginalna iz onoga vremena odprije!., odavde potičemo obitelj moja i JA!., ovo su moji GROFI!., odavde mi i moj orginalni nadimak na koga sam osobno ponosan!!!
., ovo drvo - obilica biće mome bratu za izradu škal - ljestvi!., ali iskreno VAM pišem neznam ko je ovo drvo???!., moral bi pitat brata jer je on i šumar, i drvodijelac, i miner BRINJSKI!, a po minerima su poznati ljudi iz moga BRINJSKOGA kraja!!!...
., veliki pozdrav svim mojim dragim ljudima, forumašima, a svakako i pogotovo prijateljima!!! ..., aj Bog!., čitamo se ...
 

Najnoviji postovi

Na vrh