• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prima tt traktori

G

GROF

Guest
., narode moj!., evo još malo slikic o mojoj prikoličici da vidite kako izgljeda sada po danjskome svetlu, a nakon izboljšanja u tvornici tomo vinković - PRIMA Bjelovaru!...

jezeraneprikolica004.jpg


jezeraneprikolica005.jpg


jezeraneprikolica006.jpg
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
grofe vidim da si i prikolicu registrirao
reci mi koliko dođe sad prima od 30 ks. bez priključaka
 
G

GROF

Guest
., narode moj!., evo još malo slikic o mojoj prikoličici sa izboljšanjima!...

jezeraneprikolica007.jpg


jezeraneprikolica009.jpg


jezeraneprikolica010.jpg


jezeraneprikolica011.jpg


jezeraneprikolica012.jpg
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294

Svaka čast radnicima u tvornici sad kad je prikolica sa ovako pomaknutom osovinom prema nazad zaslužuje ocjenu 5+. Takva konstrukcija i sa tim guma bi se trebala naći u serijskoj proizvodnji i po voznim i manevrističkim karakteristikama bi bila puno bolja. Jer veća guma daje veću gazeću površinu i manja je mogućnost za propadanje u mekanom blatnjavom terenu kad je prikolica (pre)trpana. Svaka čast još jednom, a posebne pohvale dajem onim kukama koje omogućuju povezivanje nasuprotnih stranica da se kod teži rasutih tereta ne napuhuju ko trudnica. A ne bi bila ja kad ne bi predložio još koje izboljšanje kako bi naš kolega firemanpeter rekao, a to je rifuzno otvaranje stranica sa donje strane, tako da se rasuti teret lakše kipa...
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Prikolica je lijpo srađena svaka čast , sa svim potrebnim , alatna kutija , pomćni kotać , katadioptera kao u prići , podmetać za prikolicu super . Imam tri pitanja što je to ispod zadnje stranice ?? , da li ti trokut ne smete kod otvaranja stranice ili ga svaki put skidaš , da li sam dobro shvatio da ne možeš kipati dok ne skineš nastavak stranice ??????????????



Uploaded with ImageShack.us
 
G

GROF

Guest
grofe vidim da si i prikolicu registrirao
reci mi koliko dođe sad prima od 30 ks. bez priključaka

., poštovanje forumašu vimi!

., točno!., prikoličica je registrirana već puni 6 godin!.-

., traktorić tomo vinković - prima od 30 ks košta; OKO od =65.000,00 kn.-, pa do =75.000,00 kn.-!., sve zavisi ča čovik - kupac oće od dodatne opreme, načina plaćanja i još ima kojekakovi sitnic ča utičedu na samu cijenu ko i kod svakoga stroja, priključka, opreme, ...

., aj Bog!., moj narode!., čitamo se ...
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Jer veća guma daje veću gazeću površinu i manja je mogućnost za propadanje u mekanom blatnjavom terenu kad je prikolica (pre)trpana : Izvini ali se ja sa tom tvojom teorijom ne bi složio , možda griješim ali u mekom terenu ćeš prije ostati sa balonkom nego uskom gumom , uska guma propada do tvrdog terena i ima pred sobom manju površinu guranja i lakši prolaz . Zamislimo da se na nekadašnja kola koje su vukle kravice stave takve široke gume , mislim da to nebi igralo u pravom blatu . Usput na kasnijoj slici sam primjetio smještaj pomoćnog kotaća ima li mjesta za normalno okretanje ?
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Ej prijetelu GROFE keljas ti slikice:gitarist:
Hvala za oni slike sa reduktori, nisi zaboravio, nego sta je sa ovi polu slike, zasto je tako?
Evo meni sa pitanje, za sta sluzi ovaj ventil, zbog cega, jel mozda da blokiras utovaraca:scratch, ili?
., evo VAM moj narode!., jedna slikica, /druge nisu uspile!/., da vidite kako sam smislil nosač za brze spojke hidraulike prednjega utovarača!., fala mome rodji i prijatelju VranićD!, na izradi.-

2011bjelovar028.jpg

U tomina tvornica NEtomini djelova:scratch


Uploaded with ImageShack.us
Pozdrav:partyman:
 
G

GROF

Guest
., ej bećari!., lipo VAS je za čitat, fala za komentare!

., prijatelju moj forumski zbalija!., lipo TI fala za uvik dobre i konstruktivne komentare!., pozdrav tebi i tvojima u predivno Hrvatsko zagorej!.-

., forumašu ARNO!., fala TI svakako za dobre komentare i dobro oko sokolovo!
., ove kadijoptere sam i ja malo dodal, možda i više negoli ča treba odotraga., to je moje baljezganje!, stranice - nastavci moradu se skinut, ovi sa strane ako se ide sa kipanjem, na stranu, ako se kipa nazad?, nazad nesmeta, ali i sve ovisi o tome ča se vozi?., trokut, ovaj "malecki"! nesmeta za kipanje, a more se i lako skinut., ono ča si okružil sa olovkom na sličici?!., ono je moje izboljšanje - dodatka gume., kada se otvori zadnja stranica da neudara po limu!.- ...

., lipi Vam pozdrav, Bog!., čitamo se ...
 
G

GROF

Guest
Ej prijetelu GROFE keljas ti slikice:gitarist:
Hvala za oni slike sa reduktori, nisi zaboravio, nego sta je sa ovi polu slike, zasto je tako?

., lipi TI pozdrav prijatelju danot!
., ove slikice ča su na pol., to očito moj fotić jede - papa jer je gladan!., neznam zač je to tako???...

Evo meni sa pitanje, za sta sluzi ovaj ventil, zbog cega, jel mozda da blokiras utovaraca:scratch, ili?

., TOČNO! u pravu si., sa tim ventilom blokiram prednji utovarač., bilo je slučajeva da je tovarač podignut i na njemu visidu prašće - svinjske polovice., e onda dojdedu budaletine pa lipo povučedu ručicu hidraulike., sve pade u govana., a njiovo opravdanje je!., pa zač ovo služi?!., a onda je moj odgovor!., služi zak..ac!...

U tomina tvornica NEtomini djelova:

., TOČNO!., u pravu si!., deladu puno dijelova za ostale firme po narudžbi!...

., lipi TI pozdrav, Bog!., čitamo se ...
 
G

GROF

Guest
., narode moj!., evo još ve dvi slikice o prikoličici i to je TO!!!


jezeraneprikolica016.jpg


jezeraneprikolica014.jpg


., aj Bog!, čitamo se ...
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Grofe, da je mani takva prikolica... :D. Stvarno mi se dopada. Bila je dobra pre dorade ovih izboljšanja ali sad odlična odličana.
Znam da ove balon gume nisu od sad ali nikad ti nisam rekao koliko mi se to jako dopada. Ma one uzke su tak tak. Vidim kod sebe kad ja to nakrcam sa težinom pa...
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Vidi i Grofica je po zadi.... hohoho... A i dvorac od Grofice je sređen kao i Grofova Prima...

Vidite što vrijedni čovjek umije...I ja težim tome ali trnoviti je to put....
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Pa šta reći kada slike govore sve , urednost , pedantnost, preciznost,.... sve doterano i uređeno do posljednjeg detalja . Mogu se nekom sviđati , ili nesviđati ova prikolica i traktor , ali smo zloban i nedobar čovijek može reći da ovo nevalja i da nije dobro .
Još samo jedan komentar u vezi upitnika , uskličnika , crtica , točkica i zareza .... Pa netko više kaže ( i pomogne svakome ) u jednom postu sa upitnicima , uslkličnicima , crticama , zarezima i točkicama ,....nego netko u 3000 postova .

GROFE svaka čast , imaš se sa čim hvaliti i zato se hvali :prayer:

Pozdrav tebi i tvojoj Liki i Živio :partyman:
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Bravo Grofe!
Ostao bez reci... Slike su super i prikolica je lepo ispala.
Samo nastavi tako...
Pozdrav!!!
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!

Auuu GROF-e...pa prikolica predobro izgleda...jedina velika mana - što nije moja!:p

A ovako prikačen za traktor, podignut, ralica gore, sve se zeleni - prava kompozicija,,, i fotka!!!:supz:
Nek te dugo i dobro služi...
živi bili...
pozdrav joe!:mrgreen:
 

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
Grofe, slike su super, prikolicu više neću ni spominjati, jer su komentari suvišni :mrgreen:
samo, velika šteta što je tvornica trenutno u dosta oronulom stanju... Nadam se da će nakon remonta razlika biti kao nebo i zemlja! Onda ćemo svi moći hvaliti novi izgled tvornice! Jedva čekam!
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,765
., narode moj!., evo još malo slikic iz finiširanja proizvodnoga ciklusa!.-

2011bjelovar061.jpg

kakav je to model...SA....?????


Već je 100 puta pitano to pitanje u ovoj temi i odgovoreno,
ali odgovoriti ču još jednom.
Dakle radi se o zglobnom traktoru sa zadnji kotačima od 20" i
prednjim od 16" i na prednjim kotačima su ugrađeni multiplikatori koji kompeziraju
razliku u obodnim brzinama zbog promjera kotača.....
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
., lipi pozdrav mojim dragim forumašima!

., neko je tražil od forumaša!?., slikice polu-osovina od traktora "tome vinković-a" 45 ks., pa evo da vidite kako je to izgljedalo nekada., napravljena samo serija oko 20 komada protutipa!.-

2011bjelovar079.jpg


2011bjelovar080.jpg

Pozdrav svima, ako se ne varam ta i takva poloosovina se i dan danas koristi na malim šumskim traktorima Hittner koji su također proizvedeni i razvijeni u tvornici "Tomo Vinković" sa kooperantima iz cijela države....
 

Najnoviji postovi

Na vrh