• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prima tt traktori

G

GROF

Guest
Pa šta reći kada slike govore sve , urednost , pedantnost, preciznost,.... sve doterano i uređeno do posljednjeg detalja . Mogu se nekom sviđati , ili nesviđati ova prikolica i traktor , ali smo zloban i nedobar čovijek može reći da ovo nevalja i da nije dobro .
Još samo jedan komentar u vezi upitnika , uskličnika , crtica , točkica i zareza .... Pa netko više kaže ( i pomogne svakome ) u jednom postu sa upitnicima , uslkličnicima , crticama , zarezima i točkicama ,....nego netko u 3000 postova .

GROFE svaka čast , imaš se sa čim hvaliti i zato se hvali :prayer:

Pozdrav tebi i tvojoj Liki i Živio :partyman:


., lipi pozdrav mojim dragim forumašima i forumskim prijateljima!

., prijatelju moj Žuti!., fala TI doneba na iskrenim i orginalnim komentarima., slikica ima još., ali , ali, loše su., moram ji prebrat za pokeljit!., lipi pozdrav tebi i tvojima u zlatnu Slavoniju!...

., prijatelju moj forumski gvozdeni1!., fala TI na iskrenim komentarima!., lipi pozdrav tebi i tvojima!., Lički visiki još uvik čeka nate!!!...

., prijatelju moj mrga!., fala TI na iskrenim i orginalnim komentarima!., e da prijatelju moj!, trnovit je to put!, TOČNO i slikovito si opisal!., fala TI!...

., prijatelju moj ivane33!, fala TI na iskrenim komentarima, fala za tvoju orginalnosti i izvornost!., u potpunome si pravu po pitanju sredjivanja tvornice!., biće slikic., podiliću i to moje iskustvo, moju spoznaju sa svimi vami dragi moj forumski svite!!!., pozdrav tebi i tvojima!, Liko moja!...

., pozdrav prijatelju moj forumski joekiki!., fala TI doneba na tvojim dobrim, iskrenim i orginalnim komentarima!., spremam se ove godine u tvoje krajeve kod jedne moje drage prijateljice! :heart: ..., naravno, ako da sam Bog! zdravlja i novčića!!!., veliki pozdrav tebi i tvojima!...

., prijatelju moj zbalija!., TOČNO!, sve si opisal i obrazložil po pravilu službe!, fala TI!, pozdrav lipi tebi i tvojima!...

., prijatelju moj mtd001!., fala TI na tvojim dobrim i iskrenim komentarima!., jedva čekam da me put nanese dotebe, da isprobamo i te tvoje delicije!., forumaš zbalija!., sve TI je lipo objasnil i napisal!..., ljubi nu svoju predivnu mladu obitelj!...

., CUKAR ZA KRAJ!, ej prijatelju moj firemanpetre!., svakako lipo fala doneba i tebi na tvojim iskrenim i dobrim - orginalnim komentarima!., čekal sam tvoje mišljenje i sud!, dali TO nešto je ili ni dobro???!., fala TI!, veliki pozdrav u predivnu Deželu, Zemlju Sloveniju dragome čoviku Petru i ljudima ki gori živedu!!!... :supz: ...

., aj Bog!., dragi moj svite, čitamo se, slikic ima još!, Bog!...
 

rajnski

Član
Tu od
22 Svi 2010
Poruka
184
., narode moj!., evo nekoliko slikic priključnih orudja iz istoimene tvornice sa čim se deladu testiranja - ispitivanja traktorića!!!...

2011bjelovar073.jpg


2011bjelovar071.jpg


2011bjelovar072.jpg

Pozdrav cijenjeni forumašu GROF!
Prvo čestitke na prikolici i svim slikama, lijepo ih je za gledati...
a htjeo bi te pitati u vez ove tanjurače sa druge slike...dali znaš tko je proizvođač i dali se još proizvode takve male tanjurače(koliko vidim to je 16 diskova) i imaš li možda iskustva u radu sa takvim priključkom?Dali daje dobre rezultate s obzirom da je dosta lagana?
Te dali možda znaš da netko prodaje takvo što?
Također ostali cijenjeni forumaši ako netko zna gdje bi mogao nači takvu polovnu tanjuraču?
Hvala
lijep pozdrav
 
G

GROF

Guest
Pozdrav cijenjeni forumašu GROF!
Prvo čestitke na prikolici i svim slikama, lijepo ih je za gledati...
a htjeo bi te pitati u vez ove tanjurače sa druge slike...dali znaš tko je proizvođač i dali se još proizvode takve male tanjurače(koliko vidim to je 16 diskova) i imaš li možda iskustva u radu sa takvim priključkom?Dali daje dobre rezultate s obzirom da je dosta lagana?
Te dali možda znaš da netko prodaje takvo što?
Također ostali cijenjeni forumaši ako netko zna gdje bi mogao nači takvu polovnu tanjuraču?
Hvala
lijep pozdrav

., lipi pozdrav svim mojim forumašima!

., poseban pozdrav forumskome prijatelju rajnski!

., fala TI na čestitkami i dobrim željama, dobrome pismu!., pitaš me neke stvari i evo da TI odma odgovorim., ova tanjurača je 16 diskova proizvodnje OLT-a iz Osijeka., više se ne proizvodi., tanjurača je bila namjenjana za male traktoriće TV serije 400 i 500., ova tanjurača sa slikice koristila se za testiranje mali traktorića u krugu tvornice., ako se malo zagljedaš moreš vidit da na njoj imadu uteg - tegove kako bi bila ča teža, dosta je lagana., ALI je taman za male traktoriće na knap po težini!
., ovakovu tanjuraču sam imal JA za maloga tomu!, kada smo 1992.godine kupili većega tomu napravili smo sistem kopčanja u tri točke, metnuli na nju uteg - teg od 60 kg i bilo je super., 2001. godine prodal sam je mome bratu., dobra je, bili smo zadovoljni sa njom ko i moj brat sada., zadovoljan je., neće je prodat, pital sam ga., ako saznam negdi da ki prodaje ovakovu tanjuraču, javim TI.-

., lipi pozdrav Bog!., čitamo se ...

., P.S., narode moj moram dodat još i vo!., evo., danas; 07.02.2011.godine., saznal sam da ova tanjurača ča je na sliki., i istu takovu ča sam i JA nekada imal.,, a sada je ima moj brat!., ta i takova tanjurača delala se u Bosni i Hercegovini, firma je; "BNT" Bosanska Dubica!?., e sad., ili smo mi kopirali Bosance ili su oni kopirali NAS???., teško mi je to sada znat., jer ova "moja" tanjurača ima preko 30 godin, dva puta bojana - farbana - lakirana!!!...
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
., lipi pozdrav svim mojim forumašima!

., poseban pozdrav forumskome prijatelju rajnski!

., fala TI na čestitkami i dobrim željama, dobrome pismu!., pitaš me neke stvari i evo da TI odma odgovorim., ova tanjurača je 16 diskova proizvodnje OLT-a iz Osijeka., više se ne proizvodi., tanjurača je bila namjenjana za male traktoriće TV serije 400 i 500., ova tanjurača sa slikice koristila se za testiranje mali traktorića u krugu tvornice., ako se malo zagljedaš moreš vidit da na njoj imadu uteg - tegove kako bi bila ča teža, dosta je lagana., ALI je taman za male traktoriće na knap po težini!
., ovakovu tanjuraču sam imal JA za maloga tomu!, kada smo 1992.godine kupili većega tomu napravili smo sistem kopčanja u tri točke, metnuli na nju uteg - teg od 60 kg i bilo je super., 2001. godine prodal sam je mome bratu., dobra je, bili smo zadovoljni sa njom ko i moj brat sada., zadovoljan je., neće je prodat, pital sam ga., ako saznam negdi da ki prodaje ovakovu tanjuraču, javim TI.-

., lipi pozdrav Bog!., čitamo se ...

u mom kraju ima jedna takva tanjurača i čovjek je nekoristi i bio mi je davao za neku uslugu a tad mene nije to zanimalo jer mi je na mom tovi bio crko motor
 

rajnski

Član
Tu od
22 Svi 2010
Poruka
184
u mom kraju ima jedna takva tanjurača i čovjek je nekoristi i bio mi je davao za neku uslugu a tad mene nije to zanimalo jer mi je na mom tovi bio crko motor

jel znaš možda dali bi prodao?
 

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
284
jel znaš možda dali bi prodao?

Pogledaj malo po internetu, jednom sam naletio na firmu koja prodaje male tanjurače, kod nas negdje, ali ubij me, ne mogu se sjetiti gdje je i kako se zove... ako se sjetim javit ću
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Pogledaj malo po internetu, jednom sam naletio na firmu koja prodaje male tanjurače, kod nas negdje, ali ubij me, ne mogu se sjetiti gdje je i kako se zove... ako se sjetim javit ću

Evo ovdije imaš sigurno , pa se možeš informirati , samo pitanje je dali se isplati ići u mađarsku ( carina , takse i tko zna koliko će još davanja biti )
Pošalji im mail ništa te nekošta
http://keletagro.hu/termekeink/munkagepek/kistraktor-munkagepek/tarcsak/en
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Zašto misliš da bi ti tanjurače bile korisna investicija ? Tanjurača za dobar rad treba brzinu , teška je ( ako je laka onda teško radi ) a težak prikljućak stvara veliki pritisak na sredinu traktora koja se više haba ! Iz toga razloga ih upravo i nema mnogo .
 

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
284
Najmanja što sam kod nas trenutno našao je neka Bury tanjurača iz Poljske, zahvata 1.6m sa 14 diskova, mislim da ih prodaju u Jurvalu i Agronisu. Čini mi se da je to V tanjurača. Samo treba provjeriti potrebnu snagu traktora
 

rajnski

Član
Tu od
22 Svi 2010
Poruka
184
Zašto misliš da bi ti tanjurače bile korisna investicija ? Tanjurača za dobar rad treba brzinu , teška je ( ako je laka onda teško radi ) a težak prikljućak stvara veliki pritisak na sredinu traktora koja se više haba ! Iz toga razloga ih upravo i nema mnogo .

Ma mislio sam ako bi našao polovnu da je vjerovatno jeftinija od freze jer vidim da se npr olt od 20 diskova da naći za jeftine pare(ali to mi je naravno preteška tanjurača),a mislim i da puno manje troši traktor(Što se tiče motora i zubčanika mjenjača i kardana) pa zato eventualno razmišljam o tanjurači, sad normalno da ona ne može usitniti zemlju ko freza...
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Oky ali zašto ne razmisliš o prikladnom sjetvospremaću , to je stroj između tanjurače i feze , lakši je od tanjuraće , usitnjava bolje a može se neki stariji preraditi ili napraviti novo kod kuće ako ima mogućnosti .
 

rajnski

Član
Tu od
22 Svi 2010
Poruka
184
Oky ali zašto ne razmisliš o prikladnom sjetvospremaću , to je stroj između tanjurače i feze , lakši je od tanjuraće , usitnjava bolje a može se neki stariji preraditi ili napraviti novo kod kuće ako ima mogućnosti .

Nisam nigdje vidio tako uski sjetvospremać pa mi nije ni palo na pamet...nije ni to isključeno, nije mi to hitno,ali kroz neko vrijeme planiram vjerovatno uzeti neki priključak za obradu tla...a vjerovatno će ipak to biti freza
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Freza je freza i to je uz plug za tomu u redu . Neznam koliko je teška zemlja kod tebe jer ako je teška tanjuraća će slabo raditi , ako nije teška onda sa sjetvospremaćem nemaš brige . Pokušaj si naći neki stari suzi ga na potrebnu širinu 1 - 1,2 m i bićeš zadovoljan,ali frezu traži .
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Prikazan: 389x
09.11.2010.
RAHLJAČI - TOMO VINKOVIĆ

Cijena:3.097 kn
Kontakt:

FS-METAL BUZET mob.091/22 60 440 mob.091/16 65 014

Kategorija:
Mehanizacija - Obrada tla




Uploaded with ImageShack.us
evo jednoga ljepog za primjer
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
.,
., CUKAR ZA KRAJ!, ej prijatelju moj firemanpetre!., svakako lipo fala doneba i tebi na tvojim iskrenim i dobrim - orginalnim komentarima!., čekal sam tvoje mišljenje i sud!, dali TO nešto je ili ni dobro???!., fala TI!, veliki pozdrav u predivnu Deželu, Zemlju Sloveniju dragome čoviku Petru i ljudima ki gori živedu!!!... :supz: ...

Ako se pogleda tvoju prikolicu nema šta drugo nego da se osudi da je dobra.
Naravno, ljudi imamo različite želje i gledanja pa bi neko još ono ili ono ali u cjelosti gledano ja ti mogu samo reči dobra je, ma ne dobra, odlična je! Vjerovatno bi svoki poželeo da ju ima u dvorištu.

Eto, neko je kudil te balon kotače, ja pohvalil. Naravno za neke su stvari ti kotači super a za neke loši. Uglavnom mislim da imaju više dobrih svojstva nego loših pa sam zato pohvalil. Bilo je rečeno stvaraju veči odpor u mekanom blatnjavom terenu, istina, ali propadaju manje od uskih pa ponekad zbog toga i ne stvaraju toliki odpor naspram uskih. Ovi široki lakše podnose težinu, uski kad se puno opterete brzo su na "felgama". Ma da nisu bolji kotači ovi široki nebi se danas to toliko puno montiralo na prikolice. Zato vjeruj mi, dobri su.
 
G

GROF

Guest
., narode moj!., lipi VAM pozdrav!

., vidim da se ova tema oko tanjurač razvukla!., pa samo da dodam još i ovo...
., danas; 07.02.2011. godine., sam saznal od jednoga moga prijatelja!, da je ova tanjurača sa slike iz tvornice Prima!, navodno Bosanske proizvodnje, firma se zove; BNT Bosanska Dubica!., isto takove je delala svojevremeno i firma iz Osijeka OLT., a iz OLT-a imala je naziv LONJA 16, i navodno SAVA 20 /diskova!/., e sad, ili su kopirali Slavonci., ili su kopirali Bosanci???., slične, a različite!., trebalo bi pitati u OLT-u Osijeku dali se još proizvode te i takove male tanjurače za male traktore!...

., lipi pozdrav svim mojim dragim forumašima i forumsklim prijateljima!., aj Bog!, čitamo se ...
 

rajnski

Član
Tu od
22 Svi 2010
Poruka
184
ja ću iću u to mjesto za nekih desetak dana pa mogu pitati ako ti nije kasno

nije mi kasno,još uvjek gruntam šta bi bilo najbolje da uzmem, uspoređujem cijene i tak malo kalkuliram...tako ako imaš priliku pitaj ga, ako ne nikom ništa...
lijep pozdrav
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,243
nije mi kasno,još uvjek gruntam šta bi bilo najbolje da uzmem, uspoređujem cijene i tak malo kalkuliram...tako ako imaš priliku pitaj ga, ako ne nikom ništa...
lijep pozdrav
Nemoj misliti da te odgovaram, ali ove V tanjurače vuku traktor u stranu (čak i puno veće i jače traktore).
Radije nađi normalne X tanjurače s 20 diskova i ako su ti prevelike, "skrati" ih za po jedan tanjur s vanjske strane. Ako ti je mehanizam za prikapčanje preširok ili okreni bolcne prema unutra ili zavari još dvije ploče, pa da stavljaš bolcn između njih.
Imaš ih dosta u oglasniku i nebi trebale biti preskupe.
 

Najnoviji postovi

Na vrh