• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prima tt traktori

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
slazem se decki s vama,sve ima svoje prednosti i nedostatke, imam i ja gorenje mutu al mi se neda za njom hodat...
imam i ja doma takav kutni reduktor s remenicama za cirkular il slicno al je on puno slabiji od reduktora sto ja imam na roto kosi od nekog starog kombajna za repu,i kod mene za sada funkcionira a isto je kucna izrada sad kako dugo ,to cemo vidjet...
da to ako vec nesto sam ides doma radit a rade svi osim tebe onda si nahebo jer ce na kraju ispast skuplje od originala!

Pa evo ovako da se i ja tu uključim .
Napravio sam frezu za tomu i upotrijebio diferencijal od lade , noževe sam kupio orginal od neke freze , tokar je odradio svoj dio posla i na kraju me je izašla oko 3500 kn . Odradila je jednu sezonu bez problema poslije sam ju prodao za 3000kn jer sam prešao na janmare.
Želim reći da su ti diferencijali solidni i ako se ostalo odradi kvalitetno može raditi godinama ...

Usput Grofe svakačast za prikolicu , svakom od nas bi dobrodošla takva ,
samo što reko Dudek penezi su u pitanju... Živio ti meni i pozdrav svim forumašima :partyman:
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Pa evo ovako da se i ja tu uključim .
Napravio sam frezu za tomu i upotrijebio diferencijal od lade , noževe sam kupio orginal od neke freze , tokar je odradio svoj dio posla i na kraju me je izašla oko 3500 kn . Odradila je jednu sezonu bez problema poslije sam ju prodao za 3000kn jer sam prešao na janmare.
Želim reći da su ti diferencijali solidni i ako se ostalo odradi kvalitetno može raditi godinama ...

Bravo wwuki, napokon neko je potvrdio moje mislenje:supz:
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
Pa evo ovako da se i ja tu uključim .
Napravio sam frezu za tomu i upotrijebio diferencijal od lade , noževe sam kupio orginal od neke freze , tokar je odradio svoj dio posla i na kraju me je izašla oko 3500 kn . Odradila je jednu sezonu bez problema poslije sam ju prodao za 3000kn jer sam prešao na janmare.
Želim reći da su ti diferencijali solidni i ako se ostalo odradi kvalitetno može raditi godinama ...

daj mi reci kolko je bila sirina freze i kak si rijesio prijenos s diff dole na osovinu jer sam vec polako pocel skupljati maerijal al nigdje ne mogu nac lancanike,po mogucnosti duple i dupli lanac!? il ima mozda kakvo bolje i jednostavnije rjesenje?
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,001
ako ti pomaže ja imam frezu original za serije 400 i 500 pa si možeš pogledati i prekopirati,a možda ti i sine kakva ideja,ja sam ti 8km od varaždina
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
daj mi reci kolko je bila sirina freze i kak si rijesio prijenos s diff dole na osovinu jer sam vec polako pocel skupljati maerijal al nigdje ne mogu nac lancanike,po mogucnosti duple i dupli lanac!? il ima mozda kakvo bolje i jednostavnije rjesenje?

Najbolje ako lančanike možeš naći negdje , to je meni bio problem pa mi ih je tokar napravio i zakalio, prijenos je bio 1:1 ali mislim da sam trebao ubrzati na 1,5 .
Lanac je bio stvarno jak jer su mi savjetovali da bude što jaći radi razvlačenja, mislim da ti dupli nije potreban jer će ti zauzet prostor (proširit će frezu nepotrebno)
Mislim da je radna širina bila metar + dodaci sa strane ...
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
ako ti pomaže ja imam frezu original za serije 400 i 500 pa si možeš pogledati i prekopirati,a možda ti i sine kakva ideja,ja sam ti 8km od varaždina
iz kojeg si mjesta? moze i na pp
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
Najbolje ako lančanike možeš naći negdje , to je meni bio problem pa mi ih je tokar napravio i zakalio, prijenos je bio 1:1 ali mislim da sam trebao ubrzati na 1,5 .
Lanac je bio stvarno jak jer su mi savjetovali da bude što jaći radi razvlačenja, mislim da ti dupli nije potreban jer će ti zauzet prostor (proširit će frezu nepotrebno)
Mislim da je radna širina bila metar + dodaci sa strane ...
siru ni ja necu radit,mozda cak 90 pa da se ne muci tv419 a bit ce zamaknuta na jednu stranu da pokriva kotac!? kolko je fi bila osovina na kojoj su bili nozevi?
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Najbolje ako lančanike možeš naći negdje , to je meni bio problem pa mi ih je tokar napravio i zakalio, prijenos je bio 1:1 ali mislim da sam trebao ubrzati na 1,5 .
Lanac je bio stvarno jak jer su mi savjetovali da bude što jaći radi razvlačenja, mislim da ti dupli nije potreban jer će ti zauzet prostor (proširit će frezu nepotrebno)
Mislim da je radna širina bila metar + dodaci sa strane ...

Dečki ako netko treba lanac, lančanike i osovine javite...dupli lanci itd.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ovo će bit pitanje ko grom iz vedra neba...

kolko km/h ide najbržo tomo vinković ili prima tt, i koji bi to bio model?
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
pošto su mene svi odgovarali od tomeka jer je "spor ko puž", a meni su zemljišta daleko, nisam ga imao u vidu, ali sad razmišljam o njemu jer će mi trebat za vinograd mali traktorčić...

IMT-a sam tjeral oko 26, 27km/h, ako tomek ide oko 20km/h... hjuuu, to bi preko pol sata išao do zemljišta, sa fergijem sam za cca 20 min tam, cca 14 km prelazim...
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
TV 818,821- 18.41 kmh
TV 830- 19.20 kmh
TV 731- 19.16 kmh
TV 420-523- 17.9 kmh
TV PE-18 14.8 kmh
Prima??
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
još ne, ali na godinu vjerojatno...
moram prvo vidjet kaj ću sa vinogradom, i koja će širina redova bit,
al to nećemo radit prije jeseni...

sad svi radimo, i brat i ja, i sve je manje vremena za "ručnu" obradu 2400 trsova,
tako da moram počet ozbiljno razmišljat o strojnoj obradi (košnja, špricanje atomizerom... frezat ne mislim...
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
TV 818,821- 18.41 kmh
TV 830- 19.20 kmh
TV 731- 19.16 kmh
TV 420-523- 17.9 kmh
TV PE-18 14.8 kmh
Prima??




Prima modeli :
tt 830 S, tt840 S, tt 830 SP i TT 840 SP
sa gumama dimenzije 7,50 x 16 prednjim i stražnjim brzina je
19,2 km/h naprijed i
20,0 unazad


modeli tt 830 SA i tt 840 SA sa gumama dimenzije
prednje 7,50 x 16" i stražnje 11,20 x 20" brzina je
19,2 km/h naprijed i
20,0 km/h unazad

podaci iz promotivnih prospekata...
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Prima modeli :
tt 830 S, tt840 S, tt 830 SP i TT 840 SP
sa gumama dimenzije 7,50 x 16 prednjim i stražnjim brzina je
19,2 km/h naprijed i
20,0 unazad


modeli tt 830 SA i tt 840 SA sa gumama dimenzije
prednje 7,50 x 16" i stražnje 11,20 x 20" brzina je
19,2 km/h naprijed i
20,0 km/h unazad

podaci iz promotivnih prospekata...

:rolfer: , aaaaa legendeeee!!! ide brže na rit nego napred!!
pa baš su mogli malo poradit na tom mjenjaču, ako cijeli traktor radi kako se spada, bar nije teško izračunat omjere prijenosa i složit mjenjač kako to i stoji jednom od najraširenijih traktoričaka našega kraja i naše proizvodnje...

da je brži na cesti, ne bi ni razmišljao o, kako moj dragi prijatel forumaš veli, kaubojskom traktoru IMT 533, digao bi kredu i kupio primu tt... 7km/h nije velika razlika, ali ako si stalno na asvaltu, ode ti pol života na put kad zbrojiš dane...

sad smo se ja i mamin bratić dogovorili za ovu godinu, on bu po šumi vukal drvca sa Pasqual-om ( mislim da ima 22 ili 26ks, ima jedno 30 let, plave je boje ), a ja vozio u prikoličićetini iz šume doma... pa u zadnjoj turi njega nakaćim i njega povučem za sobom doma :lol:

šala mala....
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
da je brži na cesti, ne bi ni razmišljao o, kako moj dragi prijatel forumaš veli, kaubojskom traktoru IMT 533, digao bi kredu i kupio primu tt... 7km/h nije velika razlika, ali ako si stalno na asvaltu, ode ti pol života na put kad zbrojiš dane...

sad smo se ja i mamin bratić dogovorili za ovu godinu, on bu po šumi vukal drvca sa Pasqual-om ( mislim da ima 22 ili 26ks, ima jedno 30 let, plave je boje ), a ja vozio u prikoličićetini iz šume doma... pa u zadnjoj turi njega nakaćim i njega povučem za sobom doma :lol:

šala mala....
koji ku r ac , imaš đipa ? ..napravi prikolicu i štedi gume ..kao pravi amer

Unazad ide brže tako se prije vratiš doma nego odeš
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Unazad ide brže tako se prije vratiš doma nego odeš

dobra!! :rolfer:

e jbg ga, kad đip treba servis, treba vadit po par Ante Starčevića...
tako da je zdravije vuč sa traktorom prikolicu . . .
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
e jbg ga, kad đip treba servis, treba vadit po par Ante Starčevića...
tako da je zdravije vuč sa traktorom prikolicu . . .
Ma jok to , na prikolicu natovari traktor tako da si prije na "startu"
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Ma jok to , na prikolicu natovari traktor tako da si prije na "startu"

ahaaaaa, e to bi već igralo, samo kuku prepravim na đipu, napravim onu sa klinom za jednoosovinku vuć...
vidio jednog slavonca kako je home made kuku nakalemio na đipa, veli da sijeno vozi na gumenjaku, a vuće đipom... čak i iz šume zna 3, 4 metra drva dovest...
samo ne znam kolko često kočnice mijenja :scratch
 

Najnoviji postovi

Na vrh