• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prima tt traktori

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
A zašto bi ti vadijo tri opruge vani?
Ja nebi vadijo ništa.
Možda sam propustijo tu priču na forumu oko tih opruga pa ima dobro objašnjenje zašto vaditi. :scratch

Inače oni mali motori imaju samo tri opruge a ovi veči imaju duplo. Pa da nebi posle klizilo.
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
948
A zašto bi ti vadijo tri opruge vani?
Ja nebi vadijo ništa.
Možda sam propustijo tu priču na forumu oko tih opruga pa ima dobro objašnjenje zašto vaditi. :scratch

Inače oni mali motori imaju samo tri opruge a ovi veči imaju duplo. Pa da nebi posle klizilo.

To bi bilo u svrhu smanjenja pritiska na kvačilo. To je po savjetu jednog forumaša u vezi s pucanjem kuplung sajle. Ne mogu sad naći kad je to bilo, pretražio sam sve postove od 120og nadalje, a znam da je to bilo barem dvaput spominjano. Uglavnom, bilo je rečeno da su jedno vrijeme ugrađivali prejake opruge i da su tada mnogi imali taj problem.
Ima za kupiti kompletna korpa, košta 400 kn. Od 3 opruge koje su složene zajedno, vanjske su crne,a srednja bijela. To nešto znači?
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Prvo moram ispravit moje riječi iz prijašnjeg posta gde sam reko da imaju mali traktori po tri opruge a veči duplo.
Ovako izgleda košara sa oprugama kod malih TV, na sliki izpod. Vidi se gde se mogu dodati po još jednu oprugu (ukupno 3) kako imaju veči TVji.

ko-se-lotim-popravila-sklopke-foto_10744305_17398039_18009768.jpg



Da sam ja umesto tebe, nema drugog nego da kupim novu korpu. Vidiš i sam da ono što je nanitano je popucalo a to nešto kemijat, varit ili slično, hm :scratch, ja nebi to.

Razumem te to kako izgleda, vanjske su crne a srednja bjela. Nemogu ti reči što upravo to znači ali onu bjelu mali motori nemaju. Za veče motore je još ta dodana da lamela za sigurno drži. Možda je zbog toga to odznačeno.
Sad ako ti tu srednju vadiš onda može se desiti da ti proklizi lamela. Ja bi kupijo novu košaru i nebi ništa vadijo opruge. Sastavijo nazad kako mora bit ko originalno. Problem sa sajlom (često pucanje) bi rješavao na neki drugi način.

Možda sad promjeniš firmu korpe pa sa time nestaju svi problemi.
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
948
Na slici se vide nejednako potrošeni pritiskivači druklagera (označeno crveno). I kod mene je to tako. To je zbog loše podešenosti visine? Zbog toga može doći do slabog odvajanja kuplunga?

Ono nanitano je tvornički. Vjerojatno je materijal pretvrd, pa je zato puklo.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Ta korpa nije bila dobro podešene, svka capica je bila na drugu dimeziju,
te druklagr nije pravilno nasjedao na capice korpe
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
To bi bilo u svrhu smanjenja pritiska na kvačilo. To je po savjetu jednog forumaša u vezi s pucanjem kuplung sajle. Ne mogu sad naći kad je to bilo, pretražio sam sve postove od 120og nadalje, a znam da je to bilo barem dvaput spominjano. Uglavnom, bilo je rečeno da su jedno vrijeme ugrađivali prejake opruge i da su tada mnogi imali taj problem.
Ima za kupiti kompletna korpa, košta 400 kn. Od 3 opruge koje su složene zajedno, vanjske su crne,a srednja bijela. To nešto znači?

Prijatelju jesi bil malo u Bjelovaru pa daj im malo uz reklamaciju dosađuj, ja vjerujem da ti budu pomogli... možda Kolega Grof zna nekog specijalistu u Bjelovaru u Primi budući da sam ima Primu,a tam je domači...
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
948
Prijatelju jesi bil malo u Bjelovaru pa daj im malo uz reklamaciju dosađuj, ja vjerujem da ti budu pomogli... možda Kolega Grof zna nekog specijalistu u Bjelovaru u Primi budući da sam ima Primu,a tam je domači...

Hm... Reklamacija za traktor proizveden 2004. godine? :scratch Bojim se da ne bi išlo.:madmana: Nego, imam dilemu: da li su oni odstojnici pukli zato što potisne pločice nisu bile dobro naštelane ili su se potisne pločice neravnomjerno poderale zato što su pukli odstojnici.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
nisam ni ja pametan kako bi to točno i iz koga je razloga puklo.
ali ja bi sad kupio korpu od serije 700 i del ju gore i mislim
da ne bi smjelo biti problema. Naravno treba ju pravilno podesiti..
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Nego, imam dilemu: da li su oni odstojnici pukli zato što potisne pločice nisu bile dobro naštelane ili su se potisne pločice neravnomjerno poderale zato što su pukli odstojnici.

To je sad teško utvrdit ali vjerovatno je fabrički kuplunga bila dobro podešena. Tako bi barem moralo bit ili najvjerovatnije i je tako. Onda preostaje da su ti odstojci pukli pa se stoga i capice poderale.

Sad vidiš, odstojci su poderani, capice su poderane, kako sam te razumeo i opruge su ti na sumu da nešto ne valjaju. A ti još razmišljaš kako bi pukle odstojce popravijo :scratch
Kupi novu korpu, ugradi, naštelaj i vozi. Bit če OK. Predpostavljam da je bil kuplung jako tvrd pre rastepanja traktora. To znači da je i sajla trpela pa pukla više puta miriše mi da iz tog razloga.
Zamoli Grofa ili se sam pozanimaj koju su firmu kuplunga ugrađivali i onda kupuj neku drugu. Vjerujem da ih ima različitih firma, npr. Ruen iz MK
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
T
Zamoli Grofa ili se sam pozanimaj koju su firmu kuplunga ugrađivali i onda kupuj neku drugu. Vjerujem da ih ima različitih firma, npr. Ruen iz MK

Ruen je odličan set kupluga za TV traktore ugrađivao se je u prvoj ugradnji na Tomo vinkovič traktore sve do početka rata, tj. raspada ex. YU posle su počeli nešto kemijati i to više nije to. Sad je opet moguće nabaviti kuplug toga proizvođača.
 
G

GROF

Guest
., e moj narode!

., vidim da rasprava oko lamele i tih sitnica ide u nedogled., nemogu niš to da komentiram jer stvarno o mehanici znam malo ili niš!., tako da?!.-

., još malo pa će bit svakakovi slikic., vidim da ste svi odreda jaki samo na pismu i uglavnom replikami slikic., a slikanoga materijala neda niko., ni druge nego ja moram jopet u akciju!!!...

., narode moj!, čitamo se , Bog!...
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Hm... Reklamacija za traktor proizveden 2004. godine? :scratch Bojim se da ne bi išlo.:madmana: Nego, imam dilemu: da li su oni odstojnici pukli zato što potisne pločice nisu bile dobro naštelane ili su se potisne pločice neravnomjerno poderale zato što su pukli odstojnici.

tipujem na soluciju dva

nije neka mudrolija napraviti odstojnike, kao sto je neko vec napisao, u krajnjoj nuzdi samo zavariti; da je to neka starija raga ja bih to samo zavario, ali posto se radi o mladom traktoru.....
naravno ako ces ostaviti to kako jeste (neces kupovati novu korpu) treba provjeriti potisnu plocu, da se nije slucajno "ujela" pa steka
nedavno sam kupovao novu korpu, nema opcije sa devet ili sest opruga, samo sest
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
948
tipujem na soluciju dva

nije neka mudrolija napraviti odstojnike, kao sto je neko vec napisao, u krajnjoj nuzdi samo zavariti; da je to neka starija raga ja bih to samo zavario, ali posto se radi o mladom traktoru.....
naravno ako ces ostaviti to kako jeste (neces kupovati novu korpu) treba provjeriti potisnu plocu, da se nije slucajno "ujela" pa steka
nedavno sam kupovao novu korpu, nema opcije sa devet ili sest opruga, samo sest
Evo nove korpe, vidi se srednji federi su bijeli. Kuplung lijepo odvaja, samo ću kupiti duži bužir za sajlu, jer kod punog motanja udesno na neravnom terenu mi je odvajalo kuplung, a da ga nisam stisnuo.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Možda je ok ke naši ljudi proizvode,
ali originalni set kupluga za Tv traktore radio RUEN iu
Makedonije i uz pravilo upotrebu sa znao je izdurati
sve do generalke na motoru, što mogu i osobno potvrditi
jer na mojem TV je još uvijek gore prva ugradnja i ima 4450 rh...
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Možda je ok ke naši ljudi proizvode,
ali originalni set kupluga za Tv traktore radio RUEN iu
Makedonije i uz pravilo upotrebu sa znao je izdurati
sve do generalke na motoru, što mogu i osobno potvrditi
jer na mojem TV je još uvijek gore prva ugradnja i ima 4450 rh...

I na mojem TV 732 iz 86. god nikad kuplung otvaran nije bio... neznam za njega. Pukla mi samo jenput sajla...
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
RUEN iu Makedonije

Ova tvornica RUEN pored setove za kvacila je radila i zupcanike za vise traktora, cuo sam da je nekada radila zupcanike i za tvornica TV ali to i nemogu bas da potvrdim, mog otac je vise puta isao u ta tvornica po djelova za stari PE-18, bas sam pred neki dan poslao e-mail u ta tvornica demek trebaju mi neki zupcanike, trazio sam cjeni, ali su mi rekli da vise ne rede zupcanike nego samo setova za kvacilo, teska je i tamo situacija kao i mnostvo tvornice.
Evo sta se delalo u RUEN: http://www.box.net/shared/5cbt4g1m22
Pozdrav:partyman:
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
948
Prima je danas bila na probnoj vožnji. Kuplung lagan,lijepo odvaja, milina. Za koji dan će na pravi test - u brazdu.:supz:
 

Najnoviji postovi

Na vrh