• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prima tt traktori

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,823
Ah vi mladi ne znate voziti , pa vozite na kočnicama :finga:

ko da voze reli,lijevom nogom koči a desnom daje gas da mu ne padnu obrtaji na turbini....:lol:
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,543
Prima modeli :
tt 830 S, tt840 S, tt 830 SP i TT 840 SP
sa gumama dimenzije 7,50 x 16 prednjim i stražnjim brzina je
19,2 km/h naprijed i
20,0 unazad


modeli tt 830 SA i tt 840 SA sa gumama dimenzije
prednje 7,50 x 16" i stražnje 11,20 x 20" brzina je
19,2 km/h naprijed i
20,0 km/h unazad


podaci iz promotivnih prospekata...

Željac,
po tome ispada da su napravili zahvat na getribi. Ako su povečali zadnje kotače, bez korekcije prijenosa trebal bi biti brži cca 30 % (i toliko slabiji).
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Željac,
po tome ispada da su napravili zahvat na getribi. Ako su povečali zadnje kotače, bez korekcije prijenosa trebal bi biti brži cca 30 % (i toliko slabiji).


Nije na pravljen zahvat na getribi već su u finalnom prijenosu posle glavnoga
prijenosnika (konusno - tanjurastoga para) napravili drugačiju redukciju,
zadnji kotači imaju jaču redukciju finalnog prijenosa, a na prednjima direktno sa poluosovinam su povezani multiplikatori koji konpeziraju razliku u obodnim brzinama kotača zbog razlike u promjeru kotača, mada sam se začudio kad sam danas pročitao da se kreču istom brzinama, mada sam se nadao da ovi idu nešto brže,
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
sva sreća pa ste "vi stari", eksperti za sve, samo niš od toga nemate o ćemu pametujete... :D
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
E da , mi stari ...smo odavna poderali kočnice ..

nije vam palo preć na drugu tehniku kad ste vidjeli prvi put da to baš nije najzdraviji način?

šalu na stranu, stvar je u tome što Galloper produžena verzija ima cca 2100kg, vuko sam auto prikolicu punu pijeska, i u prtljažniku sam imao pjesak u vrečama...

vaga u kamenolomu je izbacila 1380kg... đip potegne bez većih poblema u brdo, no problem nastaje u nizbrdici.... vozio sam oko 45km/h jer su mi se rašćepili kotači na prikolici, i bojao sam se da se ne razleti nasred ceste, i pri tako maloj brzini dođeš do nizbrdice, staviš u drugu brzinu, ubrzavaš, pikaš kočnicu, održavaš nekako da kazaljka obrtomjera ne odleti u crveno...

jel mi to trebalo? a a, stari, ja kupil traktor za takve stvari...
 
G

GROF

Guest
., lipi pozdrav mojim dragim forumašima i forumskim prijateljima!

... ISPRAVAK NETOČNOG NAVODA!...

., dragi moj narode!., traktorić iz prime!!!., od 30 ili 40 ks sa zadnjim velikim kotačima ide oko 28 - 30 km na sat!!!., provjerneo TESTIRANO - ISPITANO!!!...

., sve odreda VAS je zbunil onaj prospekt navedeni traktorov!., u štampariji prilikom štampanja prospekata napravljen je propust, takozvani tipfeler., jednostavno je prepisana vrijednost neki drugi manji strojeva!.-

.,p.s., a o brzini VI i vakovi traktorićev već je puno pisano i komentirano!!!...

., aj Bog!, čitamo se ...
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
nije vam palo preć na drugu tehniku kad ste vidjeli prvi put da to baš nije najzdraviji način?

šalu na stranu, stvar je u tome što Galloper produžena verzija ima cca 2100kg, vuko sam auto prikolicu punu pijeska, i u prtljažniku sam imao pjesak u vrečama...

vaga u kamenolomu je izbacila 1380kg... đip potegne bez većih poblema u brdo, no problem nastaje u nizbrdici.... vozio sam oko 45km/h jer su mi se rašćepili kotači na prikolici, i bojao sam se da se ne razleti nasred ceste, i pri tako maloj brzini dođeš do nizbrdice, staviš u drugu brzinu, ubrzavaš, pikaš kočnicu, održavaš nekako da kazaljka obrtomjera ne odleti u crveno...

jel mi to trebalo? a a, stari, ja kupil traktor za takve stvari...

bitna je proba , a sa trktorom nije ni intersantno bitan je adrenalin


 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Sjecam se da sam negde procitao da tog traktora ide brze od ostali TV.
Trazio sam vec jedan sat u temu:mad:

Uz to ima veliku prednost na svim dosadašnjim traktorima tipa tomo vinković., iz razloga što je znatno brži u odnosu na sve svoje predhodnike iz te i takove branže., ide do 28 kilometara na sat!...

Pazi kaj pises josixe........
da je brži na cesti, ne bi ni razmišljao o, kako moj dragi prijatel forumaš veli, kaubojskom traktoru IMT 533, digao bi kredu i kupio primu tt... 7km/h nije velika razlika, ali ako si stalno na asvaltu, ode ti pol života na put kad zbrojiš dane...
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Sjecam se da sam negde procitao da tog traktora ide brze od ostali TV.
Trazio sam vec jedan sat u temu:mad:



Pazi kaj pises josixe........

as ti miša, jesam se sad uvalio...
samo ne znam kako ću to ženi priopčit :axe::axe:

danot, svka ti dala za trud ! ! ! upavo sam si natočil gemišt, i nazdravljam za tvoje zdravlje!! živjeli!

a sad i za zadravlje svih ostalih prijatela forumaša :partyman:

:drinkers:
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
948
Danas je skinut motor sa Prime u svrhu skidanja 3 opruge sa potisne ploče, (o čemu je bilo govora na ovom forumu). Kad ono imaš što vidjeti: ispod potiskivača druklagera od 3 ona nanitana odstojnika, 2 su puknuta. Sad me zanima da li se to može kupiti i zanitati ili se mora kupiti nova potisna ploča? Je li se to dogodilo kome od vas, štovani forumaši? Eh, sad kad sam vidio povečanu sliku, mislim da je oštečena i ploča, što nisam vidio u garaži. Traktor ima 300 radnih sati.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Danas je skinut motor sa Prime u svrhu skidanja 3 opruge sa potisne ploče, (o čemu je bilo govora na ovom forumu). Kad ono imaš što vidjeti: ispod potiskivača druklagera od 3 ona nanitana odstojnika, 2 su puknuta. Sad me zanima da li se to može kupiti i zanitati ili se mora kupiti nova potisna ploča? Je li se to dogodilo kome od vas, štovani forumaši? Eh, sad kad sam vidio povečanu sliku, mislim da je oštečena i ploča, što nisam vidio u garaži. Traktor ima 300 radnih sati.

To napravi od lima i zanitaj natrag
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Danas je skinut motor sa Prime u svrhu skidanja 3 opruge sa potisne ploče, (o čemu je bilo govora na ovom forumu). Kad ono imaš što vidjeti: ispod potiskivača druklagera od 3 ona nanitana odstojnika, 2 su puknuta. Sad me zanima da li se to može kupiti i zanitati ili se mora kupiti nova potisna ploča? Je li se to dogodilo kome od vas, štovani forumaši? Eh, sad kad sam vidio povečanu sliku, mislim da je oštečena i ploča, što nisam vidio u garaži. Traktor ima 300 radnih sati.

Koliko ja znam moraš kupiti cijelu ploču,
nekad se je mogla ona kupiti sam dakle rastavljena
(kako je tvoja na slici) sad dali je ta mogućnost još nebi znao.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
A ono sa vađenjem 3 opruge stoji? Da izvadim od svakih 3 srednju?

Hočeš reći da ti se to dogodilo na Primi na 300 h rada?

E moj 732 nikad nije otvaran na kuplungu bil a godište 86.
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
948
Hočeš reći da ti se to dogodilo na Primi na 300 h rada?

E moj 732 nikad nije otvaran na kuplungu bil a godište 86.
Da, s tim problemom sam se i prvi put pojavio na forumu. Više ni ne znam koliko kuplung sajli sam promijenio.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,245
Da, s tim problemom sam se i prvi put pojavio na forumu. Više ni ne znam koliko kuplung sajli sam promijenio.
Promijeni "traktor" :mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh