• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prima tt traktori

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
....PS: onaj dripac iz oglasnika je povisil cijenu za onaj raspad gdje me zanima samo zadnji kraj s 2500 kn na 2800 kn....

Tak sam u depresiji da nemrem niti po forumu pisati...:shock:

neko ti je dobro rekao (ne znam sad u kojoj temi), kani se oglasa, interneta, i svercera, kreni malo po avlijama, ispod supa, po sikarama trazit.....prohodaj malo raspitaj se
bez uvrede; taj TV ne vrijedi nekih novaca citav, ispravan u voznom stanju a kamo li onakav ocerupan (sve sto je vrijedilo na njemu skinuto je)

Oćel sad jedan krug hvale za pohvalu hvale ili ide red slika ..da znam doklem ostati budan?

mislim da ce biti u svakom slucaju i jedno i drugo, ali sta prije a sta poslije....to ne znam
a reci nam sta ti cekas da se solidarisemo i pruzimo ti pa spavaj na miru
 
G

GROF

Guest
Grofe ako je ovo za pe 18 pa u kojoj brzini se smijelo uključivati kardan? i kako isključiti samo trap prikolice kad se stalno vrti izlaz iz traktora? jedino da pustim uključen samo prvi pogon a zadnja dva isključim ručicom ispod špere?

Ovdje mislim da fali mjenjač...

PS: onaj dripac iz oglasnika je povisil cijenu za onaj raspad gdje me zanima samo zadnji kraj s 2500 kn na 2800 kn....

Tak sam u depresiji da nemrem niti po forumu pisati...:shock:

., lipi TI pozdrav forumski prijatelju mrga!

., evo, mogu TI samo napisat ono malo ča znam?!, ko prvo moraš računat sa tim da je to delano pred 40 godin., ima nešto nacrta i slikica ali u lošem stanju., ovo ča sam našal i poslikal?., to je uglavnom u tvorničkom krugu i po tvornici., ono malo radnika starije životne dobi dosta toga zna., ALI u onom smislu rekla - kazala., kako sam i obećal., ča god pronajdem?., sve ću pokeljit i napisat!...
., e moj prijatelju!., kako ti je lipo napisal i forumaš edosoko!., ono ča je dripac u oglasniku podigal cijenu one skalamerije., TO niš nevalja., kani se oglasnika - njuškala - interneta - ..., najbolja je kupovina po starinjski i preko preporuke!., evo jedan moj prijatelj iz Ogulina kupil je "tomu" u super stanju., da ga ide sad prodat već bi dobil dobre novce!., tako da., ko prvo sačekaj., a ko drugo pogljedaj po selima!., aj Bog!, čitamo se ...

., p.s., ovako., malo sam razmišljal!., ja bi mu dal i =3.000,00 kn.- ALI da ima sve papire od stroja!!!..., tako mu i TI ponudi!!!...
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Niš, idem s povečalom malo po selima Kak Sherlock Holmes.... :prayer: se da najdem kakvog tomu...

Ma dečki dragi kod nas ima tomica koliko hočeš ali serije 400 500 700 i 800 i prime naravno, hittnera još kod nas nisam videl... ali serije PE-18 ma ni za primirisati... tu od mene 500 m jedan stari deda imal takav stroj, umro čovjek a ekipa nasljednici dala to cigičima...

Ma ja bi im dal željeza duplo veće kilaže nego je on težak samo da mi ga je vratiti...

Sad sjedim mudro s povečalom i komponijeram:

Dok tomek v šupi tužno svoju prikolicu z pogonom čeka,
a flex i švasaparat broje već mnoge dane neveljanog dreka

Srce moje se po tiho steže,
lupa v žepu i forum me veže

samo mislim na tugu,
a tomo si bu našal cestu drugu,

a šupa bu ostala prazna,
a moju pohlepu bu stigla Božja kazna.


Tak ti Boga sad sam sigurno skrenul... :butthead:
 
B

BAGERISTA

Guest
Grofe,,,.

Vidin ja vratila se prikolica ,,,ona stara,,,samo sad dorađena,,,svaka čast,,nema se ča reč,..opiturana i sređena,,ko da ide na neki tuning skup............

Plug si pelja tamo,,,ča je bi savijen ili,,,:scratch:scratch,nisam baš pratija,jer nikako da vas polovin tu svaki put kad dojden par stotin slik..............:mrgreen::mrgreen:

Mašinen,,ko majka.:supz:
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
Grofe prijatelju,čestitam na prinovi,nema ti druge nego da pokeljiš dicu i suprugu u prikolicu i pravac slavonija 20.2 na druženje forumaša kod mene u voćnjak:partyman:
 
B

BAGERISTA

Guest
:butthead:

Pazi da se tvoja:butthead: ne zacrveni,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,pošto guraš,,,nos tamo di i sam znaš da nije njemu misto.........:finga::finga::finga:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pazi da se tvoja:butthead: ne zacrveni,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,pošto guraš,,,nos tamo di i sam znaš da nije njemu misto.........:finga::finga::finga:
Kaj me izazivaš , kad te budem opet vgriznul bu ti pak žal:finga::finga:
Guzica je bila kolegi stihoklepcu na njegove stihove .

Ti imaš tu dosta posla da nahvališ slikice .

Samo ću reći kad je prilika ..sinoć sam poželil svakom od vas da vam vaš forumski prijatelj nahvali komad željeza pa da i vi kupite mačka vreći kao i dotični .
Na ovakvim slikama ne možete vidjeti ni kup slame jel ispravan a ne prikolicu .

Da ne zaboravim

kotači sa felgama i gumama na mojoj prikoličici nisu traktorske., već su orginal felge i gume standardne od samoutovarni prikolic, cisterni, ... na klasičnu prikolicu tominu - tromble., prišarafljena je medju ploča na ona četri šarafa., ta medju ploča na sebi ima šest rupa na koje sam prišarafio standardne felge!, si razumil?!.-...
Ovo ne bi napravil nekom ni da mi plati duplo .
Majstori ,inžinjeri ,brke i ostali trebali bi iz dostojansva prema poslu kojeg rade ne raditi svakojake gluposti na zahtjev mušterije .
Svaka slicnost sa stvarnim osobama s fourma i događajima je slucajno i uzeta kao primjer .
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Opet puknuti ima mengu? :eek:

A ja pjesnički nadaren... evo i tebi :butthead:
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
371
Ovdi van ja ne vidin diferencijala.Po moju bedastu dif.ima osovinu pinjona na ku se spoji kardansko vratilo ai korona bi bila premala.Kola mi se čine ko od GOLDONIja zi TRAYAL-kami od 12 "Mislin da je mesto dif samo (spojnica)zi čepon za ulje.


Mladići nemojte se jadit ako san krivo napisal i videl (ja san već stariji čovik).
 
G

GROF

Guest
Grofe prijatelju,čestitam na prinovi,nema ti druge nego da pokeljiš dicu i suprugu u prikolicu i pravac slavonija 20.2 na druženje forumaša kod mene u voćnjak:partyman:


., ej prijatelju zvonis01!

., lipo TI fala za poziv na okupljanje forumaša kotebe u predivnoj i zlatnoj Slavoniji!!!., znam iz moga iskustva da će bit kotebe predobro!, uz iće, piće, nebi me iznenadilo da zasvira i tamburica!, nis u mogućnosti doć, moram delat., a sa mojom prinovom., uh, uh, trebalo bi mi dosta vremena!., fala na čestitkama!, čujemo se i vidimo neke druge zgode!

., lip pozdrav svim mojim dragim forumašima!., aj Bog!, čitamo se ...
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Opet puknuti ima mengu? :eek: ......

ili treba da ima?

....Ovdi van ja ne vidin diferencijala.Po moju bedastu dif.ima osovinu pinjona na ku se spoji kardansko vratilo ai korona bi bila premala.Kola mi se čine ko od GOLDONIja zi TRAYAL-kami od 12 "Mislin da je mesto dif samo (spojnica)zi čepon za ulje....

nakon silne diskusije i price o sinhronizovanim prenosima....uskladjivanju broja obrtaja.... i jeste previse jednostavno da bi bilo istinito :roll:

onda je ovo obican i to sklepani gumenjak
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
371
nakon silne diskusije i price o sinhronizovanim prenosima....uskladjivanju broja obrtaja.... i jeste previse jednostavno da bi bilo istinito :roll:

onda je ovo obican i to sklepani gumenjak[/QUOTE]

Ja sam samo navel moje zapažanje.Možda je to nekad imalo između dif, možda kakvu međugetribu.Moj Poštovani forumski Prijatelj GROF će sigurno znat ,ako ne zna nakon zapaženih sitnica oko te prikolice lakše će sa ljudima tamo zaključit sto je to nekad bilo.
 
G

GROF

Guest
., lipi pozdrav mojim dragim forumašima!

., lipo VAS sve odreda molim!, da dobro pogljedate moje slikice, moje pismo - štoriju i komentare!., e onda, ako VAM ni ča jasno?, drito pitajte i ja ču objasnit!!!

., ove slikice ča sam metnul o pogonskoj osovini?!., napisal sam da je u sredini ona buta - diferencijal - kardan je okrenut prema doli da neulazi voda., osovina je iskorišćena u tvornici za prikladnu prikolicu - gumenjak - kola za prevoz razno - razni asortimenata po i oko tvornice!., prikolice pogonske NEdeladu se preko 30 godin!!!., postojidu i slike, šeme, nacrti., napisal sam!., slabo se vididu i kada sam poslikal slabo je bilo na sliki za vidit!., osovina izgljeda nejako., ali je bila predvidjena za nosit teret do jedne tone /1 t/., a za traktore snage od 15 do 18 ks!!!., tako DA!...

., aj Bog!., dragi moj svite., čitamo se ...
 
G

GROF

Guest
., lipi pozdrav mojim dragim forumašima!

., evo ovi par slikic keljim na zahtjev moga dragoga forumskoga prijatelja danot-a!., evo prijatelju da vidiš rukavac i prenosnike u njemu!.-

2011bjelovar081.jpg


2011bjelovar082.jpg


2011bjelovar083.jpg
 
G

GROF

Guest
., lipi pozdrav mojim dragim forumašima!

., neko je tražil od forumaša!?., slikice polu-osovina od traktora "tome vinković-a" 45 ks., pa evo da vidite kako je to izgljedalo nekada., napravljena samo serija oko 20 komada protutipa!.-

2011bjelovar079.jpg


2011bjelovar080.jpg
 
G

GROF

Guest
., dragi moji forumaši!
., evo par slikic moga tome sa zadnjom kištricom za prevoz stvari., ova kištrica ima preko 30 godin., ostala još od prvoga našega tome!., i sada ponekada dobro dojde.-

2011bjelovar027.jpg


2011bjelovar026.jpg


2011bjelovar025.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh