• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prima tt traktori

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Prijatelju moj znaš da me zanimaju isto kao i tebe to treba proći vidjeti gdje su napravljeni ti naši mali "veliki" trktori.A valjda ćeš i ti jednom imat priliku proći to vidjeti.

Pozdrav!

Pa da, zanimaju me te stvari. Možda če bit nekad prilika, nikad se nezna.

Bagerista
Me ne mislim ja ništa za tebe, znam ja da ti nisi ništa loše mislijo. Ne sekiraj se ti ništa.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,861
e pa grofe(jedinstven i originalan).....sretan ti imandan....:partyman:
a ča reći za slikice...a ništa,one same govore.....
vidim da i joe-a kopka ko i mene...a kakovi su to reduktori...jel se na njima može podešavat visina ko i kod rusa..:scratch
 

bercolinija

Član
Tu od
21 Lip 2009
Poruka
74
Pozdrav svima!

mislim da je to neki daljni reduktor za povećanja okretaja kod traktora sa stražnjim kotačem malo većim od prednjeg, valjda ispravlja i visinu.



evo tu se na slici vidi di je reduktor i kotač, a zadnji kotač je veći.

Eto toliko od mene, čitamo se!
 
G

GROF

Guest
Pozdrav svima!

Ma GROF-e šta reći...uvek nas prijatno iznedadiš sa slikama!

., PRIJATELJU MOJ! joekiki!!!., ma biće slikic još!, biće!!!...

Nego i ja da pitam...na gornjoj slici...
Kako je rešen unutar toga kućišta? Lanac, ili zubčanici?
Nije da me nešto zanima,,,ali me kopka...:)

Živi bili...
Pozdrav Joe!:mrgreen:

., RIJEŠENO JE SISTEMOM ZUPČANIKA!., ne dozvoli da te kopka!., ovdeka jesmo da to kopkanje raskrinkamo!!! :supz:

., prijatelju firemanpetar!.,, fala za dobre komentare!., svakako bi volil da pojdeš smanom u obisk tovarne!!!...
., fala prijatelju BAGERISTA! za iskrene i dobre komentare!...
., fala prijatelju Aco!, za izvornost i orginalnost!., paket si predal! FALA!...
., fala prijatelju mtd001!., za dobrotu!!!..., more se podešavat visina!...
., fala prijatelju josix!., za dobre komentare, dobrog degustanta, dobroga pajdaša, biće još!,...
., forumski prijatelju bercolinija!!!., TOČNO! u pravu si!!!...

., fala svim odreda, a ni Vas mali broj?!!!, na upućenim čestitkami za moj jimendan!!! :gitarist: ., aj Bog!., čitamo se ...
 
G

GROF

Guest
., NARODE MOJ!
., evo još par slikic iz tvornice vi naši mali traktorićev!.,
i ne samo to!., još neki stari majstora iz oni vremena!, stari mašina ke neumorno deladu i dan danas!!!

dsci0001z.jpg


dsci0047m.jpg


dsci0059z.jpg


dsci0088a.jpg


dsci0089o.jpg


dsci0094s.jpg


dsci0098.jpg
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,861
., NARODE MOJ!
., evo još par slikic iz tvornice vi naši mali traktorićev!.,
i ne samo to!., još neki stari majstora iz oni vremena!, stari mašina ke neumorno deladu i dan danas!!!

dsci0001z.jpg
ovakva mašina mi je jako poznata iz moje bivše tvornice(mazak-ov obradni centar) gdje sam radio,al smo se naslagali alata za nju
a kakova je ono prikolica,koja joj je namjena........:scratch
 
B

BAGERISTA

Guest
Dobre slike,,,nema,ča,,,,a i vidim ova dva dida pred penzijon,,ja mislim,,,a to da su se nadelali,,,jesu sigurno..............:partyman:

Šteta je samo da se više ne dela,,,,da stoje mašine,,,više nego ča delaju,,,,...ali mi za to nismo krivi,,,več neko drugi..
 
S

siniša

Guest
pozdrav svim forumašima...
da vas ne nabrajam posebno
svima želim čestit Božić i uspješnu Novu Godinu.
grofe hvala ti na ljepim slikicama, a firemanpeter i tebi hvala na brzom odgovoru.
evo nekoliko slika tv 732.
 
S

siniša

Guest
evo nakon nekoliko slikica da vam opišem kako traktor radi .
sa hidrauličnim volanom se radi super nema trzaja nema razbijanja ruku.
podizanje hidraulike sa teretom ok ali spuštanje prebrzo.
okretanje volana i podizanje hidraulike istovremeno hidraulika pozadi je slabija.
stariji tip freze nemože biti u tri točke kopčanja,predaleko je od traktora,nemože se dignuti freza visoko radi kardana,zato opet idem na stari način kopčanja sa spojkom.
što se motora tiče pali odlično a kad vuče neki teret,ne dimi,ne gubi snagu.
pošto mi to nije prvi traktor mogu reći da sam zadovoljan snjime i da ljudi koji rade snjima dobro poznaju dobre i loše strane takvih traktora.
i nakraju imam pitanje ...kad podignem neki teret sa hidraulikom i gasim traktor nakon određenog vremena hidraulika popusti.sto da napravim da kupim novi razvodnik ili da ovog repariram ili da ugradim neki sig.ventil na taj razvodnik.
ako sam bio dosadan moja isprika.
bok.......
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,636
sigurnosni ventil neće baš pomoči , trebaš blok , kočioni ili neki drugi koji drže pritsak u cilndru .ali uz kombinaciju razvodnika kakvog sad imaš na TV neće dobro raditi .
Dakle trebao bi novi razvodnik + taj ventil odnosno samo novi orginal razvodnik .
Kaj se tiće padanje hid. to se može riješti prigušnim ventilom ali onda moraš biti spreman na nove problema , sporo padanje kad je hidraulik neopterećen , kad je hladnije ulje itd.
bdv. imam orginal TV razvodnik serije(ne razumuijem se u serije)kad su bili crvene haube , motor slavija 2 cil. , cijena prava sitnica , raz. je glanc novi ...nije radio osim kod testiranja hid u tvornici .Cijena 70% fco masiva ili neka druga trgovina .
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
grofe hvala ti na ljepim slikicama, a firemanpeter i tebi hvala na brzom odgovoru.

Nema na čemu Siniša.
Traktor ti je dobar, dopada mi se.
Kažeš da ti pada hidraulika posle nekog vremena stajanja traktora. Imaš ponudu promjenit kompletan razvodnik a možeš i ovog prepakirat pa če i taj dobro poslužit.

Više puta sam čuo da prebrzo pada hidraulika, da se nemože lagano ispustit priključak dole. Tako i ti kažeš. Moram reči da kod mene nema toga, samo ručicu polako malo gurnem i ide polako. Dali ti ručica brzo preskoči preko zuba? Ja kad ju gurnem čak ne preskoči preko a več pušta dole. Znači samo se malo oslonim.

.,
., prijatelju firemanpetar!.,, fala za dobre komentare!., svakako bi volil da pojdeš smanom u obisk tovarne!!!...
aj Bog!., čitamo se ...

Ja ti vjerujem prijatelju Grofe da bi me poveo sa sobom. :D Zahvaljujem se za tvoju ponudu. Možda idemo ako bude prilika, bog zna.
 

ddalibor

Član
Tu od
21 Lip 2009
Poruka
189
ovakva mašina mi je jako poznata iz moje bivše tvornice(mazak-ov obradni centar) gdje sam radio,al smo se naslagali alata za nju
a kakova je ono prikolica,koja joj je namjena........:scratch

he he da to je MAZAK, koliko mi je poznato to je bio jedan od prvih obradnih centara, ti znaš bolje od mene , negdje oko 40 alata, služio je i služi za obradu kućišta sve u jednom stezanju...jednom prilikom sam razgovarao sa inženjerima koji su nekad radili u tomi, nije nikad radio punim kapacitetom i dosta se kvario...tomo je tad dao brdo maraka za taj stroj
bili su ponosni na Mazaka i IPSEN peći u kalionici!!!
 
Na vrh