• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prima tt traktori

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Ako ti se ne svidja slobodno tako reci. Atest mi ne treba jer je to za vlastite potrebe. Iskreno, velika vecina atestiranih i certificiranih strojeva koje sam vidio i isprobao napravljena je tak slampavo i slabo da ih nikad nebi kupio jer bi me bilo strah da ce se raspasti, kao sto se i mnogi jesu i to u najnormalnijim uvjetima rada sa normalnim covjekom za volanom. ja cu si radije napraviti na svoj nacin i iz poboljsanih materijala a ne iz one komercijalne 'repe' od materijala koju koristi vecina da bi sto vise ustedili i sto vise zaradili. Hvala, tko voli nek izvoli

Potpisujem,jer nema većeg gušta od onog kad čovjek zna da je nešto napravio svojim rukama, i najbolje što zna
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Zjockoo
Ovu si ralicu napravijo jako dobro, vidi se da znaš posao. Čak je prejako.
To če da izdrži puno više nego što traktor može da obtereti.
Možda si trebal ipak malo slabije napraviti pa da traktor lakše to nosi. Dosta je tereta na motoru a on baš nije tako jako napravljen pa da služi za nošenje neke velike težeine. Znam, treba imat neki kompromis; dosta jako a da nije pretežko.
Inače ti se čudim kako si fino upasal taj nosač iz rukavaca pa pored motora itd. Isto ti je estetika jaka strana, mora se to priznat.
Možda bi trebal ralicu napraviti bliže traktoru. A znam da je to težko jer se ona zakrače ljevo- desno. Što god se može približiti, bilo bi od velike koristi.

Što god sam ti reko, uzmi za dobro jer ne želim negativno kritizirat jer vidim da si majstor za ovakva posla.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Zjockoo
Ovu si ralicu napravijo jako dobro, vidi se da znaš posao. Čak je prejako.
To če da izdrži puno više nego što traktor može da obtereti.
Možda si trebal ipak malo slabije napraviti pa da traktor lakše to nosi. Dosta je tereta na motoru a on baš nije tako jako napravljen pa da služi za nošenje neke velike težeine. Znam, treba imat neki kompromis; dosta jako a da nije pretežko.
Inače ti se čudim kako si fino upasal taj nosač iz rukavaca pa pored motora itd. Isto ti je estetika jaka strana, mora se to priznat.
Možda bi trebal ralicu napraviti bliže traktoru. A znam da je to težko jer se ona zakrače ljevo- desno. Što god se može približiti, bilo bi od velike koristi.

Što god sam ti reko, uzmi za dobro jer ne želim negativno kritizirat jer vidim da si majstor za ovakva posla.

Hvala, dao sam si truda da sve ispadne kako treba. Kad čovjek radi sei npravi najbolje što zna i što financije dopuštaju. Što se tiče približavanja, bliže od toga nije mogla bez gubitka visine dizanja. To se lijepo vidi na prvoj slici gdje se nosiva rama približi haubi. Ništa ne radim na pamet nego sve najprije kreće od cca 20-ak skica pa zatim nekoliko projekata u mjerilu s realnim odnosima veličina i tek tada idem raditi. Možda jest malo masivna s obzirom na traktor, ali što se mene tiče uvijek volim da je malo jače nego treba, pa je pouzdanost na visokom nivou.
Hvala za pohvale za estetiku; jednostavno ne volim "kockaste" strojeve koji su izrađeni s oštrim rubovima i isključivo pravokutnih pozicija. To često smeta i za samu funkcionalnost stroja, pa zbog toga napravim na načinkoji mi se čini da će se najbolje uklopiti u dizajn vozila i dati što bolje karakteristike stroja kao što je visina dizanja, kutevi zakretanja i slobodan pristup npr. motoru stroja zbog održavanja i slično...
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
...Zjockoo svaka čast, posao odađen majstorski,masivno je i neka je neće sigurno puknuti ili se pomotati ništa kad zapneš. Jedino ćeš morat paziti kad ideš nizbrdo i zakočiš naglo da ti nedigne zadnji kraj.jer imam loše iskustvo stim sa 732,ja sam iz gorskog kotara pa tih nizbrdica ima i sa dignutom ralicom u trećoj da zakočim naglo digne zadnji kraj.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
...Zjockoo svaka čast, posao odađen majstorski,masivno je i neka je neće sigurno puknuti ili se pomotati ništa kad zapneš. Jedino ćeš morat paziti kad ideš nizbrdo i zakočiš naglo da ti nedigne zadnji kraj.jer imam loše iskustvo stim sa 732,ja sam iz gorskog kotara pa tih nizbrdica ima i sa dignutom ralicom u trećoj da zakočim naglo digne zadnji kraj.

Hvala ti na savjetu, pripazit ću na to, da nebi bilo kakvo iznenađenje. Mislim da ću mu za svaki slučaj staviti i uteg na stražnje poluge, pomoći će kad bude snijeg da ima ravnomjeran raspored težine i bolji grip...
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
...Sigurno će ti pomoći jer čim je teži bolje ide čišćenje ja sam isto naslagao prednje utege od imt-a na hidrauliku odotraga i mogu ti reći da mu 100kg puno znači.al sa lancima je pravo čišćenje onda ga ne baca kad ima puno snjega nego ide kamo ti oćeš.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
...Sigurno će ti pomoći jer čim je teži bolje ide čišćenje ja sam isto naslagao prednje utege od imt-a na hidrauliku odotraga i mogu ti reći da mu 100kg puno znači.al sa lancima je pravo čišćenje onda ga ne baca kad ima puno snjega nego ide kamo ti oćeš.

Nemam lance za kotače, a i nadam se da mi neće trebati...valjda nebude tako oštra zima...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Za to bi ti i trebale masne pare ..ako ne znaš cijena toga se kreče cca 10e po kili + projekt .
A bil bi red kak očekujemo besplatno zdravsvo i školstvo ..a očekujemo i mirovine da netko plati poreza , jel tak?
I ceste su nam dosta izrupljene , pa odlaze kugle i krajnjici .
Za sve to dragi moji treba i atest ..da ne ubije nekog ..pa certifikat

Takvom naivcu ja bi radio od dvadesetke .pa nek ponosno nosi :madmana:

Možda da, a možda i ne, ne onoliko koliko očito misliš...

Uglavnom, jel to neki inspektorski pristup s tvoje strane??
Nismo mi krivi, mi mali ljudi kaj su nam ceste izrupijane i kaj zdravstvo i školstvo nije takvo ili onakvo, a porez da plačaju oni koji bi ga trebali plačati nebi bila takva situacija, ali njima se progleda kroz prste, a nas bi na silu...tu je kraj priče, nema više.
Meni ne trebaju papiri i certifikati, meni kao i svakom drugom koji razumije bit takve izrade treba pravi i pouzdan stroj!!
Neboj se prijatelju, stroj nije nikad ubio čovjeka, ubio se čovjek sam jer nije znao rukovati strojem. A takvima nije ni mjesto pored stoja.
 

VranicD

Član
Tu od
24 Lip 2010
Poruka
193
Evo malo da obnovimo Priminu temu, koja je u zadnje vrijeme dosta neaktivna od kad nema rođe Grofa...

Izdvojio sam sve moguće radnje koje je Grof obavljao sa svojom Primom...

Rođo! Bilo bi stvarno krajnje vrijeme da se pojaviš opet na forumu pa da pristupimo realizaciji budućeg snimanog i slikanog materijala...

Veliki prozdrav svim forumašima i kako bi rekao Grof: "Čitamo se i pišemo" :D

cjepanjedrva2011017.jpg


dsc00238hw.jpg


dsc00262nb.jpg


dsc00364es.jpg


dsc00399jz.jpg


dsc00636m.jpg


dsc00737xr.jpg


dsc00854le.jpg
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
vraniću dobro si to pokazao ukratko....a što se tiče povratka našeg kolege i ja bi bio presretan al ne samo ja i dosta njih na ovom forumu....pozdrav ti men svog rođu i reci mu da se vrati:gitarist:
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
pa tu se rade neka izboljšanja kako bi rekao naš prijatelj firemanpeter, bočne daske na ralici.odlično neće prebacivat snjeg više. samo se nadam da su na skidanje napravljene jer ako zakosiš u desnu stranu onda ti na desnom kraju netreba i lakše odbacuje snjeg u tu stranu bez daske.
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
e kolega pa ti nas baš i nepratiš često.GROF više nije na ovom forumu.....razlog ???neznam koliko ga poznaeš od prije al on ima svoj obraz i karakter i nedozvoljava da ga neki članovi ponižavaju ili vređaju bez veze...ma nemogu ti ja to ovdje sve pisat jer odmah pokrenem lavinu komentara.......al naša legenda i dalje živi snama,redovno se čujemo i okupljamo jer pravi prijatelji se nezaboravljaju:partyman::supz:
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Pratim ja, no izbjegavam svađe, konflikte i pametovanja. Zanimaju me više korisne informacije experata kojih ima ovdje jako puno. Nego ostavimo to, Grofe i ostali clanovi koji ste se iskljucili, vratite se. Zanima me kako je tvornica Prima, kako podnosi krizu i ako netko zna kolika je cijena prime 840, to je ona s manjim kotacima naprijed jer ju planira kupiti moj bratic uskoro umirovljenik povratnik iz Švicarske.
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
mrga tvornica je dobro sa obzirom na krizu.cijena tog traktora je oko 10000€ neznam točno al mogu pitat poslije blagdana.kolega GROF zna više o tome samo ga treba kontaktirat:supz:
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
kad sam ja pital prije 2 godine bila je cijena 79 000kn, sa utovarivačem 93 000kn
 

Najnoviji postovi

Na vrh