• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
karlo22 kaže:
Pozdrav ako ima ko da bi mi sastavio popis za generalku za IMT 533 (puko blok motora)cijela generalka će se radit motora(klip klipnjaća,karika.....i cijena koja hvala ako ko zna hitno mi je
Tko ce ti raditi generalku taj ce ti i napraviti popis dijelova .
Još ti je bolje uzeti novi motor
 

karlo22

Član
Tu od
22 Srp 2009
Poruka
122
ma prvo moram viditi koliko će me izaći i oću li radit a novi motor je 18000 kuna
 
B

Bobo

Guest
Cuj, ti radis generalku na 533, a kupovinom novog motora dobivas 539. Razmisli malo. Generalkom ces dobiti stari, vareni blok, staru obradjenu glavu, staru vodnu pumpu, stari anlaser, stari alternator (dinamo), puno toga starog...

Novi motor, je novi motor, i ima garanciju kakvu takvu.
 

karlo22

Član
Tu od
22 Srp 2009
Poruka
122
Pa fino vam kažem da oću raditi generalku i nije varen blok kad ću kupit drugi nevareni
 
B

Bobo

Guest
Znaci, i drugi blok dok nadjes... Ako radis kompletnu generalku od A do Ž tad ti trebaju klipovi, karike, klipnjace, stubline. obrada radilice, svi leteci lezaji novi, nova uljna pumpa, nova vodna pumpa, set brtvi za motor, novi ventili, vodjice, sjedista ventila, opruge i sve ostale sitnarije, obrada glave, novi lancanici i lanac razvoda, kao i spaner razvoda, remont bosch pumpe i nova AC pumpa, obrada zamasnjaka, jer je vjerovatno "grbav", novi set kvacila.

najvjerovatnije sam nesto i zaboravio, a sigurno jesam, jer se ne mogu svega iz glave direktno sjetiti.

Majstor koliko ce ti za ruke uzeti... raspitaj se kod lokalnih trgovaca djelovima za cjene, i koliko ce ti majstor uzeti za ruke, pa vidi. To ti nitko iz glave ne moze reci ni okvirno, jer ces mozda morati mjenjati i radilicu i bregastu, mozda neces... Preko 1000€ne bi trebali biti djelovi u najgorem mogucem slucaju, + cjena drugog bloka. bar tako mislim.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
A na kojem je mjestu puko blok i koliko?
Ako je takvo stanje kao što si napisao, onda si ga debelo preplatio.

Bolje ti je nać lošiji motor od 539 i sredit ga nego taj a i sigurnije je nego uzet novi jer je on prevelika lutrija.
 
B

Bobo

Guest
petar kaže:
A na kojem je mjestu puko blok i koliko?
Ako je takvo stanje kao što si napisao, onda si ga debelo preplatio.

Bolje ti je nać lošiji motor od 539 i sredit ga nego taj a i sigurnije je nego uzet novi jer je on prevelika lutrija.


U potpunosti se slazem...
 
A

AGRIPLUS65

Guest
komplet djelova za generalku motora od 542 pred jedno pola godine su kostali oko 3200 kn i obrada motora oko 1500kn,mislim da za 533 nebi smjelo biti skuplje,a bos pumpa je isla preko veze i majstor :mrgreen:
a djelovi su kupovani kod malo skupljeg trgovca :lol:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Sklop 400 kn po cilinru, klipnjače ne treba mijenjati nego samo čaure 100 kn, ventil 30 kn komad, vodilica 30 kn komad,ležajevi 200 kn,( garnitura brtvila ,semerinzi, fiber,filteri, ulje 500 kn), pumpa vode 200 kn,crijeva vode 50 kn, strojna obrada motora 900 kn, uređivanje glave 200 kn, boš pumpa i dize 1000 kn pa na dalje,blok nađeš za 1000 kn, i onda ti ostaje uređivanje kvačila kad je več sve rastavljeno i uređivanje prednjeg trapa. Posao ti je oko 2000 kn. Normalno tu idu još neke sitnice na koje se naleti a ti sad računaj.
 
T

Toyo

Guest
kod mene je jedan čovjek dao napraviti generalku kopletnu na imt 533. i plato oko 3500 eura(rad+djelovi). ja mislim da se to ne izplati. bolje da kupiš motor ili cjeli drugi traktor. ja sam prije 2 godine htio napravit gneralku na mom 539. ja bi si to napravio sam jer sam že radi nekoliko generalki. al ne izplati se. 539 prodao za 3500 eura i za 3000 kupio 559.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,110
Npr nekakvo osvjezavanje motora sa novim karikama,lezajvima,brtvama,semerinzima i remontom pumpe kosta max 5000kn.

A za 3500eura mozes napraviti generalku na nekom ozbiljnom motoru,na 533 nikako-ni da stavljas zlatne karike.
 
B

Bobo

Guest
Ooo, mozes se na majstoru opeci samo tako. Imam primjer u selu gdje je generalka za traktor 35ks generalka motora kostala 12 000Kn.

Ovisno odakle nabavljas djelove i koja kvaliteta istih. ovisi jel majstor normalna osoba, il netko tko zivi da zajebe i oguli kozu s ledja, jer je on ipak "majstor"...

Novi motor kosta oko 20 000Kn a to je malo jace od 2500€. Al kad uzmes u obzir da dobijes na njemu novi anlaser (1100Kn) i novi alternator (600Kn), i jos dosta novih djelova koje inace na generalki na bi mjenjao... Izadje te jeftino, pogotovo ako generalka kosta tolike novce :shock: :shock:

U 2. ili 3. mjesecu cu vam napisati koliko je kod mene trosak DETALJNE generakle (prednji trap, motor, kvacilo, mjenjac, diferencijal, hidraulik, el instalacija) a nece biti preko 2000€. bar ne bi trebalo biti...
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
zsolin kaže:
Npr nekakvo osvjezavanje motora sa novim karikama,lezajvima,brtvama,semerinzima i remontom pumpe kosta max 5000kn.

A za 3500eura mozes napraviti generalku na nekom ozbiljnom motoru,na 533 nikako-ni da stavljas zlatne karike.
5000kn s radom majstora je mene izašla kompletna generalna (klip, stublina, karike, leteći, dizne, ventili, vodna pumpa, semerinzi, lamele obje, potisni ležaj, brtve, crijeva vode,...) na ursusu i u toj cijeni je prepakiran i hidraulik, s tim da radilica nije dirana jer je ok, samo glave i blok ravnani. Mi smo sami kupovali dijelove, skolpovi su mahle.
Uzrok je taj da je propišala vodna pumpa u pol 6 ujutro te osto bez hlađenja i pukla jedna stublina.

Dok recimo kad je rađen 533 koji je prodan, otišlo je 1000e u njega s tim da motor nije diran ništa osim dizni jer je prije rađena generalna. Piksiranje prednjeg trapa, mjenjač, diferencijal, hidraulik, instalacije, svjetla, prekidači, bravice, farbanje.. Jeb.. ga imo je 11000rh (okrenio sat) kad je prodan stim da je išo i bez sajle sata.

E takav IMT se više nemože kupit, bili prezadovoljni i za čudo nije uopće bio mastan ni malo (naravno kad je bio rastavljen do temelja i složen ali..).
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
znači za 539 motor kompletan stavi gore spoji naftu,struju i kreši i vozi košta 18000kn?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
daniels kaže:
znači za 539 motor kompletan stavi gore spoji naftu,struju i kreši i vozi košta 18000kn?
nije mi jasno zašto ne updeJtaju cjenik ...možda su propali , uglavnom cijene iz 2006 su suuuper dobre

Neispravan link je obrisan!
Mislim da se ovdje mješaju varijacije kad si sam radiš ili kad ideš poštenom majstoru .
I molim vas ,ne podcjenjujte tuđ posao ... i njegovu vrijednost ,stručnost itd.
Za vaše mlijeko , duhan ili jabuku bi cijelo bogatstvo a tuđe ruke ne vrijede ništa .Malo morgen !
Na čemu da majstor zaradi ako ne na generalki ..možda na pisiranju glavčine ? ..promjeni ulja volana ...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Večina majstora na generalki motora ne zaradi ništa ili jako malo. Svi bi jeftino i dobro. Rastepi, operi da se sa dijelova može jesti, odvezi na obradu, dovezi, ponovo operi, sastavi i ugradi jeftine dijelove da čim manje košta i onda daj garanciju da čim dulje traje jer sve što nevalja kriv je majstor koji je motor sastavljal.
 

karlo22

Član
Tu od
22 Srp 2009
Poruka
122
evo došo iz trgovine i svi me djelovi izašli 3000 kuna blok motora sam dobio đaba od susjeda
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
muhanicar kaže:
Večina majstora na generalki motora ne zaradi ništa ili jako malo. Svi bi jeftino i dobro. Rastepi, operi da se sa dijelova može jesti, odvezi na obradu, dovezi, ponovo operi, sastavi i ugradi jeftine dijelove da čim manje košta i onda daj garanciju da čim dulje traje jer sve što nevalja kriv je majstor koji je motor sastavljal.

Naš meštar nema s tim ništa, dogovorimo se za cijenu rada, kad rastavi napravi popis, donesemo novo, obradu sami riješavamo, njegovo je da sklopi. Čist račun duga ljubav, a majstor je ljudina i pol tako da nije problem platit kad znaš da će valjat.
A garanciju gotovo da i nema smisla davat, jer kad vidim kakvih ljudi ima i šta rade s strojevima i još te jebu da stavljaš šrot dijelove i na kraju se čude.
 

Najnoviji postovi

Na vrh