• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

V

VTZ

Guest
Re: Imt533 deluxe teško jako pali

U tome i je štos, ventil ni u jednom trenutku nije u opasnosti da ga udari čelo klipa, nego je opasnost da strada stablo ventila, koje u ovom slučaju nije pravilni valjak, nego na sebi ima utore - žljebove koje zahvaća poluga dekompresora. Ako se taj proces zaglavljivanja odvija prebrzo, može doći do savijanja ventila, ili pak do zacvikavanja cijelog tog sklopa.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Imt533 deluxe teško jako pali

žljebovi /utori na stablu ventila ...hm..rus je to , nkad se ne zna
Stvarno ne poznajem mehaniku rusa ..tako da tu prekidam diskusiju .

Možeš mi slikati gdje je poluga dekompresora ?
 
P

PECE

Guest
imt 533

Molim za pomoc ja sam novi ovde imam problem sa imt 533 u voznju mi pao pritisak za ulje u motoru od 5.5 na 2 i kad namalim malo gasa ulje padne na crvenom do kraja dole.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: imt 533

Ako je tlak stvarno naglo opao :
1. probaj s drugim manometrom
2.provjeri sigurnosni ventil ,moguce da je ostao otvoren :scratch
3. nemam poima :lol:
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Re: imt 533

Nešto je uletilo i zaglavilo sigurnosni ventil.Da nema uopće pritiska ulja onda bi bio pogon pumpe.
 

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
Re: imt 533

Kod nas na 539 već duže vrijeme sličan problem, već je gore neznam koji po redu sat i ništa ne pomaže, dok je hladan traktor sve u redu, a kad se zagrije kazaljka jedva da se podiže od nule, sa punim gasom jedva dosegne oko 1 bar! Traktor ima 2300 rh, i nikad nije bilo nikakvih problema s njim, pa neznam dal možda instrument laže dok se zagrije, odnosno da je temperaturno osjetljiv ili nešto slično....
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Re: imt 533

Ma to je spena zapela u ventilu, ocisiti ga i nema brige garant
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Re: imt 533

onak čist usput
a di je taj ventil?
mislim nemam problema al ni na odmet znat.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: imt 533

Na ljevoj strani traktora prati cijev od filtera ulja prema bloku motora , cijev ide na jedan aluminijski poklopac .
Poklopac drže 3 vijka cca M6 tj. vjerojatno neki colnati
Ispod tog poklopca je sigurnosni ventil u obliku patrone .
Možeš ga izvaditi van bez opasnisti od nekog zajeba ili raštelavanja ..ostalo prepusti majstoru ;)
Ako slikaš traktor pokažem ti na slici
 
A

Alen

Guest
IMT 533 vodena pumpa

Zagledam jučer da u radu felša ventilator i remenica na vodenoj pumpi. Ugasim ga kad ono sve skupa ima lufta ko u priči..... Prije rastavljanja me zanima kakav bi bio "sex" u pitanju tu?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: IMT 533 vodena pumpa

Neće biti sexa ako uzmeš novu pumpu ,brtvu , crijeva oko pumpe , koju šelnu i antifriz .
Sve ostalo je infrovizacija struke ..ja ne znam kakve su tvoje vještine da bi procjenio da li si sposoban ici u reparaturu tj,promjeniti samo ležajeve ,brtveni set + obavezno/poželjno popraviti dosjed aksijalnog brtvljenja rotora pumpe kod tokara
 
A

Alen

Guest
Re: IMT 533 vodena pumpa

crijeva su stavljena nova pred par mjeseci......antifriz netreba ispustim vodu pa nek se smrzava :oops: jel ima tko saznanja kolko košta pumpa?
 
B

Bobo

Guest
Re: IMT 533 vodena pumpa

Mislim da se cjena pumpe krece oko 250Kn. Ja sam isto mjenjao prije par godina, a stara jos nije procurjela, samo lufta dobila zbog metalnog ventilatora.

Stavio i plasticni ventilator usput i nema lufta ni najmanje.

Samo da napomenem da su rijetki majstori u mom kraju uspjeli napraviti kvalitetnu reparaturu vodne pumpe, a to naplacuju skoro ko novu pumpu. jos ak si u sustavu pdv-a, ne isplati se popravljat. Kako cujem, cak i ako uspije reparatura, to nece biti dugog vijeka. Nemam iskustva, pa ne bih znao iz prve ruke.
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
Re: IMT 533 vodena pumpa

Alen kaže:
crijeva su stavljena nova pred par mjeseci......antifriz netreba ispustim vodu pa nek se smrzava :oops: jel ima tko saznanja kolko košta pumpa?
Antifrizu je glavna namjena da tekučina za hlađenje ne smrzne ali i štiti blok od korozije koja kasnije zaštopava hladnjak,podmazuje brtveni dio na vodenoj pumpi itd.Dovoljno je samo jednom zaboraviti ispustiti vodu i evo ti sto problema.Litra antifriza košta 30-40kn.
 
B

Bobo

Guest
Re: IMT 533 vodena pumpa

majstor kaže:
Alen kaže:
crijeva su stavljena nova pred par mjeseci......antifriz netreba ispustim vodu pa nek se smrzava :oops: jel ima tko saznanja kolko košta pumpa?
Antifrizu je glavna namjena da tekučina za hlađenje ne smrzne ali i štiti blok od korozije koja kasnije zaštopava hladnjak,podmazuje brtveni dio na vodenoj pumpi itd.Dovoljno je samo jednom zaboraviti ispustiti vodu i evo ti sto problema.Litra antifriza košta 30-40kn.

Samo da napomenem da je moj 539 s antifrizom isporucen i kad je vadjen termostat iz njega (negdje '81, '82) je i antifriz ispusten. Od onda pa sve do prije mjesec dana je u njemu bila samo i jedino cista voda, i nikad nekih problema. Pumpa je tako radila preko 20 godina, crijeva samo jednom mjenjana sva i to je to.

A sta je,je. Kad sam vodnu pumpu mjenjao, vidio sam koliko kamenca ima unutra i zivo se zacudio... Sve razmisljam da probam preko zime usuti neki od super-ultra-djelotvornih deterdzenata (domestos&Co.) pa da malo rastopi sav taj kamenac unutra ;)
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
Re: IMT 533 vodena pumpa

U mom kraju ima oko 50 traktora sa vodenim hlađenjem mislim da ih nema 10 sa nesmrznutim blokom.Ima jedan 558 kojemu je blok puko 3 puta u tri zime al nije ni čudo siromah ima 4 gazde.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: IMT 533 vodena pumpa

Pozdrav svima!
majstor kaže:
Ima jedan 558 kojemu je blok puko 3 puta u tri zime al nije ni čudo siromah ima 4 gazde.
Jadan taj traktor, što ima 4 gazde... :oops: nije ni čudo, da je smzro tri put...
Pozdrav Joe! :mrgreen:
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Re: IMT 533 vodena pumpa

Bobo kaže:
....Samo da napomenem da su rijetki majstori u mom kraju uspjeli napraviti kvalitetnu reparaturu vodne pumpe, a to naplacuju skoro ko novu pumpu. jos ak si u sustavu pdv-a, ne isplati se popravljat. Kako cujem, cak i ako uspije reparatura, to nece biti dugog vijeka. Nemam iskustva, pa ne bih znao iz prve ruke.
potpisujem
najveca muka je rastaviti pumpu, onaj vrazji propeler pukne k'o led, moj otac je uspio od nekih 7-8 starih pumpi uspjesno rastaviti dvije i to jedna od njih nije bila za repariranje uopste.....(razvaljena totalno)
ta jedna sto je "dobra" lezi ispod stola skuplja prasinu, nekad dodje i pod noge :twisted: i ko zna dali ce se ikad upotrijebiti
na kraju opet ispada da je najbolja solucija kupiti novu a staru pokusati reparirati da ima za rezervu
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Pošto ima više od 20-ak tema vezanih za ta dva IMT traktora napravila se jedna tema u koju molim da postavljate sva pitanja vezana uz dotične traktora..
Hvala.


karlo22
Pozdrav ako ima ko da bi mi sastavio popis za generalku za IMT 533 (puko blok motora)cijela generalka će se radit motora(klip klipnjaća,karika.....i cijena koja hvala ako ko zna hitno mi je
 

karlo22

Član
Tu od
22 Srp 2009
Poruka
122
Pozdrav ako ima ko da bi mi sastavio popis za generalku za IMT 533 (puko blok motora)cijela generalka će se radit motora(klip klipnjaća,karika.....i cijena koja hvala ako ko zna hitno mi je
 

Najnoviji postovi

Na vrh