• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Re: Imt533 deluxe teško jako pali

Palit sa sprejom moze se godinama samo valja imati na umu nekoliko cinjenica koje su decki vec iznjeli,, :scratch
Dakle postupak, pojacati malo gas na nekih 1000-1200 obrtaja, bez ikakvog grijanja zaverglati nakon sekunde-dvije spricnuti sprejem u filter zraka (ne treba se nista skidati nego samo gore pod gljivu), sprej spricnuti najmanju mogucu kolicinu (dakle samo "ksk" bit ce dovoljan, figurativno)
Da je to zdravo i nije (to ti dođe ko da te netko budi prstom pod rebra, figurativno ;) ) ali je opet bolje nego nekoliko puta grijati i verglati u nedogled,, :mrgreen:
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: Imt533 deluxe teško jako pali

ja ne koristim nikakav start sprej
ja na svom tomeku imam otvor na dizni i u njega ulijem naftu,pa naspricam,pa opet nalijem naftu pa naspricam i zaverglaj on ukrese,ako to nemozo na konp jer se baterija brzo izvergla jer je losa,pa cimaj sa konopom nekoliko puta i upali,ako i to nemoze a rijetkost je,to mi se desilo jednom jer sam traktor ostavio napolju na minus 15,pa nece pa nece ja ga zakacim sa dzipom pa ga palim na ler i cimaj dok ne upali,e kad upali moras ga ostaviti bar 10 do 15 min rada na malo jacem gasu i onda vozi............................
 
L

las2

Guest
Re: Imt533 deluxe teško jako pali

Čujte ne bi ni ja koristio start sprej, mnogi ljudi ga uopće nekoriste ali izgleda da to samo na onima koji nisu radili generalku. Na mom je rađena generalka i od onda on loše pali.Izgleda da majstor nije dobro napravio. Tako da bez start spreja samo verglanje i nista drugo. Ja start sprej koristim samo kod prvog pokretanja motora, a kasnije pali gasi kolko oces!!!!
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: Imt533 deluxe teško jako pali

Grij ga malo duže, netreba predugo alnasovat ako neće, ponovo ugriješ pa opet...
Moj pali po zimi dobro, par krugova zavrti i sastavi s dužim grijanjem, al bez grijača podosta mu treba.
Njihov problem je prespor alnaser...
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Re: Imt533 deluxe teško jako pali

moj pali sa prvim-drugim grijanjem ni ne pokušavam verglat dugo.
treba stavit drugi anlaser da življe vrti jel ovaj nema šus da zavrti motor kak treba.
je posla al al vjerujem da bi bolje palil.
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
495
Re: Imt533 deluxe teško jako pali

Jel dolazi nafta po cijevi na grijac , i jel ju pali? Probaj duze grijati, mora u usisu upaliti naftu . Stvarno stare verzije imaju i ventilcic za gorivo na toj cijevi, ali valjda nije tako star.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: Imt533 deluxe teško jako pali

Ventilčić je zbog grijača koji nema elektromagnetski ventil. Inače ako se stavi ''normalan'' grijač ''pipa'' ili ventil se izbacuje.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
RAZVODNI MEHANIZAM NA IMT 533

evo posto me clan mace zamolio da mu skeniram razvodni mehanizam na 533 rekoh ajde da okacim javno mozda nekome jos zatreba

koliko sam razumio lanac mu se bio olabavio i razzubio se pa bi on to ponovo da podesi na oznake (repere)
inace covjek je iz makedonije pa ga nisam bas najbolje razumio , ako ima jos nejasnoca neka pita
inace evo njegovog originalnog pitanja
zdravo ,,Savoris''
jas sum nov na ovoj forum i mnogu e dobar i samo taka prodolzete
no da ne ti odzemam vreme procitav deka imas radionicki priracnik za imt 533 pa bi te zamolil da mi pratis del od ,,razvod palenja '' jas imam 533 no lanecot bese se otpustil pa se pomesa palenjeto. ako sakas skeniraj go delot i kako se zategnuva lanac
odnapred Fala


ADMINI nemojte ispravljati niti resizovati linkove posto nisam siguran hoce li se tada vidjeti detalji sa slika ;)



 
D

dkurtek

Guest
Membrana bosch pumpe IMT 533

kupio sam membranu pa sad neznam gdje se ona mjenja na bosch pumpi meze neka slika ili objasnjenje?
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: Membrana bosch pumpe IMT 533

Poslikaj ''boš'' pumpu pa ti objasnim preko te slike. Nemam ni jednu sliku na kompu...
Uglavnom, ona ti se nalazi na prednjem dijelu pumpe, u onoj metalnoj kapi (gljivi). Ispred nje ide tanka cijev s filtera ulja na podmazivanje razvoda koja je na tom mjestu uvrnuta par krugova (znači točno ispred kućišta membrane).
Promjena je jednostavna, 4 vijka otpustiš odvijačem (šarafcigerom) koji je obični, skineš kućište, odvojiš membranu i ima osigurač koji povezuje nju i regulator.
 
D

dkurtek

Guest
Re: Membrana bosch pumpe IMT 533

hvala,išao sam do traktora pogledat po tvom opisu i sad znam
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: Membrana bosch pumpe IMT 533

Da, i ako se stanje nepopravi, onda je probijena, pohabana, cijev od podtlaka koja ide od leptira na pumpu.
 
M

mace

Guest
Re: RAZVODNI MEHANIZAM NA IMT 533

Fala ,, Savoris ''
mnogu luga kazuvaa kako moze da se napravi toa no po malku gresea.
inace strelkite t.e reperite bea izbrisani [ne znam kako ]i ne bea vidlivi a sega po taa slika koja ja prati odvaj gi pronajdov
i go sklopiv razvodot [na isto mesto gi postaiv novite ,,strelice'' ] uste ednas Fala
pozdrav od Makedonija !! -Mace
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Re: RAZVODNI MEHANIZAM NA IMT 533

e jebte me ako sam ja ista razumio :scratch

vidim covjek kaze "fala"
nema na cemu druze ;)
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: RAZVODNI MEHANIZAM NA IMT 533

Mislim da je rekao da su strelice izbrisane i ne baš vidljive na samom razvodu. Al mislim da je riješio stvar pomoću slika i označio nove srelice.
Neznam makedonski, nego naklapam onako od oka.
 
A

anel

Guest
Pritisak ulja 533

ubacio sam barometar za pritisak ulja e sad kada ga upalim pokazuje mi viskok pritisak al kada se zagrije npr. u oranju dok or pritisak je u normali al kada stanem pokazuje da je pritisak nizak jel to tako treba ili nesto nije u redu :scratch
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Re: Pritisak ulja 533

hladno ulje je gušče pa imaš veči pritisak.
to je u redu isto je i kod mene.
 
A

agroslavonac

Guest
Re: Imt533 deluxe teško jako pali

las2 kaže:
Ja također imam imt 533 iz '75, te imam iste probleme. Naime otkad je traktor bio na generalki majstor nije dobro nastimao paljenje. Kada je temp. oko 16-20 °C ja ga grijem i uz dugo verglanje jedva upali. Ali zato Valvoline start sprej riješava probleme. Bas sam danas isao tanjurati temp. je bila oko 10 ja sam ga grijao jedno 5-6 sec te potom spricnio start sprej u usis i on je upalio u roku 3 sec. Da nisam koristio start sprej Mozda bi upalio, opet kazem Mozda iz 3-4 verglanja po 7-8 sec. Desavalo se prije ja hocu ici orati i oko 10 sati ga hocu upaliti i nema sanse mos verglat do sutra pa probam oko 12 sati pa upali. Tako da sada kad je hladno bez start spreja ni pomišljati na prvo paljenje.

Čovijek ima problem oko pogrešnog štelovanja paljenja i to treba da napravi majstor da se skine poklopac razvoda da se provjeri istegnutost lanca i postavi paljenje po oznakama i onda nakon grijanja od petnaestak sekundi nema problema sa paljenjem jer ako traktor nema podešeno paljenje ne samo što neće da pali nego nema ni dovoljnu snagu pri kasnijem radu..
 
A

agroslavonac

Guest
Re: PRBLEM OKO HIDRAULIKE IMT 533

Bobo kaže:
najprije pogledaj da li se jako klima naprijed-nazad mjesto gdje kopcas gornju polugu. Ako se jako klima, tada je puklla opruga unutra i nece raditi fina regulaciaj hidarulika. Cuo sam za slucajeve da je to ljudima pucalo, pa su to zavarili da se ne klima, sto takodjer dovodi do neispravnosti fine regulacije...


Korak drugi, ako je ovo iznad sve u redu:
Ispusti ulje iz mjenjaca, ili natjeraj traktor u jarak tako da desna strana bude vislja te otvori dekl s desne strane (kao onaj od kardana s lijeve strane) i pogledaj da li su sve poluge dobro povezane, jer postoji mogucnost da je nesto iskocilo. Vrati sve na svoje mjesto, ako nije sto puklo i to bi trebalo biti to...
Ne mogu da verujem da savjetuješ nekom(ko nezna zašto mu pada hidraulik kada stisne kvačilo) da jednostavno "drka" po hidrauliku koji da bi ispravno radio mora biti naštelovan u "brucu" koristeći čak i dinamometar
 

Najnoviji postovi

Na vrh