• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: PRBLEM OKO HIDRAULIKE IMT 533

Što reć?
Imaš ti više problema osim tog hidraulika...

@bobo, nije svakom ni za reć što da radi... još imat na savjesti..., poginut je čovjek mogao...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: PRBLEM OKO HIDRAULIKE IMT 533

Nitko mene ne ćita , a i zabole me .Čak ne znam kome ja i ovo pišem .
Ljepo piše u potpisu nekome na forumu , Ne radi kao svi , radi kako treba .
Pa di ti pamet bila da navoziš traktor na neke grede i sranje radiš ispod njega .
A i ti bobo daj savjet kao da radi a ne kojekave inprovizacije , vidiš da te ljudi sljede ko guske... još će najebat netko.
Ulje ti vjerojatno izbacuje na odušku ,ili nemaš poklopca ventila .
 
I

ivanimt533

Guest
Re: PRBLEM OKO HIDRAULIKE IMT 533

Ma nije to svasta samo sam jednu stranu traktora podigao tako da je bila visa oko 35 cm od druge. a stari mi se uplasio kad je vidio kako je traktor nagnut pa ono da mi nece past to se ne radi tako namas alata za to, nemoze pumpu kovac popravljat... Vec je bilo vece kada sam primjetio da je ulje iz motora curilo tako da nisam vidio odakle tocno ali kad je traktor dosao na ravno to vise nije curilo sutra cu oprati motor ivasolom pa cu vidjeti gdje curi. Motor je inace mastan (stare brtve) ali nikad toliko ulja nije iscurilo. Tlak ulja je inace u redu kad se ugrije skoro je uvijek u zelenom. Za cudo bozje motoru dok se ovo nije desilo nikad nije nimalo ulja falilo sve je bilo otprilike kao i kad sam ga usuo. Sta mislite koliki nagib motor se smije nagnit. Sve mislim da cu ove zime radit generalku na motoru treba ga makar sam prebrtvit.
 
B

Bobo

Guest
Re: PRBLEM OKO HIDRAULIKE IMT 533

Lijepo sam ja napisao da traktor utjera u jarak il da ispusti ulje... Nisam se ni nadao da ce ga ici na neke grede natjerivati...

Uglavnom, ne treba biti 35cm razlika u visini izmedju jedne i druge strane... u mjenjacu je 30l ulja i na onolikoj povrsini nije razina ulja visoko... kad natjeras traktor na ravno i izvuces mjerac, postavi ga izvana da vidis dokle je ulje unutra... dovoljno je da razlika u visini bude 10cm i nema problema...

Ocito je sad da ne znas sto radis i bolje to ne diraj, nego ostavi mehanicaru.
 
I

ivanimt533

Guest
Re: PRBLEM OKO HIDRAULIKE IMT 533

A bobo gledaj kada sam ga na takvu visinu poterao 15 cm na mjeracu je bilo jos ulja. Al sad sam se tek sjetio trebao sam tamo gdje sam orao uterati (koda zapocinjem novu brazdu) i nagnuti na jednu stranu, tamo od oranja ima oko 25. No dobro to moze pricekati moram sad vidjeti odakle je ulje ono curilo al sve sumljam da je to s poklopca glave motora, oko dizni je bilo puno ulja. Pozz
 
I

imt533deluxe

Guest
Imt533 deluxe teško jako pali

Alo ja sam ovde novi ša bih pitao imam gore navedeni traktor 83.god garim ga na loš olje i jako ali jako teško pali grijem ga ko lud ali i dalje tako s time da je več netko štelao bosh pumpu pa me zanima kako tačno prooveriti ispravnost navedene ima 40 000 radnih kilometara s time dok ga upalim vuče ko pravih 35 konja vrti se max do 1900 rpm
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
495
Re: Imt533 deluxe teško jako pali

40 000 radnih kilometara


?

Tvoj 533 broji kilometre ?
 
V

Vjerni

Guest
Re: Imt533 deluxe teško jako pali

rudamaca kaže:
40 000 radnih kilometara


?

Tvoj 533 broji kilometre ?
A valjda je mislil na 4 000 r. sati....
 
L

las2

Guest
Re: Imt533 deluxe teško jako pali

Ja također imam imt 533 iz '75, te imam iste probleme. Naime otkad je traktor bio na generalki majstor nije dobro nastimao paljenje. Kada je temp. oko 16-20 °C ja ga grijem i uz dugo verglanje jedva upali. Ali zato Valvoline start sprej riješava probleme. Bas sam danas isao tanjurati temp. je bila oko 10 ja sam ga grijao jedno 5-6 sec te potom spricnio start sprej u usis i on je upalio u roku 3 sec. Da nisam koristio start sprej Mozda bi upalio, opet kazem Mozda iz 3-4 verglanja po 7-8 sec. Desavalo se prije ja hocu ici orati i oko 10 sati ga hocu upaliti i nema sanse mos verglat do sutra pa probam oko 12 sati pa upali. Tako da sada kad je hladno bez start spreja ni pomišljati na prvo paljenje.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Imt533 deluxe teško jako pali

las2 kaže:
Ja također imam imt 533 iz '75, te imam iste probleme. Naime otkad je traktor bio na generalki majstor nije dobro nastimao paljenje. Kada je temp. oko 16-20 °C ja ga grijem i uz dugo verglanje jedva upali. Ali zato Valvoline start sprej riješava probleme. Bas sam danas isao tanjurati temp. je bila oko 10 ja sam ga grijao jedno 5-6 sec te potom spricnio start sprej u usis i on je upalio u roku 3 sec. Da nisam koristio start sprej Mozda bi upalio, opet kazem Mozda iz 3-4 verglanja po 7-8 sec. Desavalo se prije ja hocu ici orati i oko 10 sati ga hocu upaliti i nema sanse mos verglat do sutra pa probam oko 12 sati pa upali. Tako da sada kad je hladno bez start spreja ni pomišljati na prvo paljenje.
Ako već koristiš start sprej ne kombiniraj ga sa korištenjem griječa ..
Naime ..start sprej ti se zapali u usisnoj grani i nikakve koristi od njega
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
Re: Imt533 deluxe teško jako pali

las2 kaže:
Ja također imam imt 533 iz '75, te imam iste probleme. Naime otkad je traktor bio na generalki majstor nije dobro nastimao paljenje. Kada je temp. oko 16-20 °C ja ga grijem i uz dugo verglanje jedva upali. Ali zato Valvoline start sprej riješava probleme. Bas sam danas isao tanjurati temp. je bila oko 10 ja sam ga grijao jedno 5-6 sec te potom spricnio start sprej u usis i on je upalio u roku 3 sec. Da nisam koristio start sprej Mozda bi upalio, opet kazem Mozda iz 3-4 verglanja po 7-8 sec. Desavalo se prije ja hocu ici orati i oko 10 sati ga hocu upaliti i nema sanse mos verglat do sutra pa probam oko 12 sati pa upali. Tako da sada kad je hladno bez start spreja ni pomišljati na prvo paljenje.
nemoj preterivati sa sprejem hoće karike popucati (ako ih još imaš)
 
A

AGRIPLUS65

Guest
Re: Imt533 deluxe teško jako pali

tako i meni bilo prosle zime na carraru verglaj i gri ko majmun dok ne upali sve do jednog dana kad je stal ,vukli ga a sat vremena i nista ,nakon dva tjedna opet palit i nis ,dosal sused po prikolicu i opet idmo povuc mozda upali nakon 2 km nis ,kad sam raskopal dovod goriva imal kaj vidit ,u plavcu se smrzal parafin i sve zastopal ,zato na pumpu po euro pa onda probaj .
 
L

las2

Guest
Re: Imt533 deluxe teško jako pali

Ako već koristiš start sprej ne kombiniraj ga sa korištenjem griječa ..
Naime ..start sprej ti se zapali u usisnoj grani i nikakve koristi od njega


Jel mi mozes jos malo to pojasniti????

Znači samo bih trebao početi verglati i špricnuti start sprej bez grijanja ili???
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Imt533 deluxe teško jako pali

las2 kaže:
Jel mi mozes jos malo to pojasniti????

Znači samo bih trebao početi verglati i špricnuti start sprej bez grijanja ili???
pa tako nekako ..jer ako ti se spirala grijaca užari ili još gore počinje goriti plamenom ,statr sprej se od toga zapali i izgori u usisnoj grani .
u svakom slucaju ovaj dio dobro radiš ..prvo pocni verglati a onda spricni start
 
M

marioJB

Guest
Re: Imt533 deluxe teško jako pali

ja imam 533 iz `75 .normalno treba ga grijat .ali pali iz prve.grijem ga oko 15sec ovisi koja je temp.vani i onda verglam i zapali bez ikakvih problema
 
A

Alen

Guest
Re: Imt533 deluxe teško jako pali

imt533deluxe kaže:
Alo ja sam ovde novi ša bih pitao imam gore navedeni traktor 83.god garim ga na loš olje i jako ali jako teško pali grijem ga ko lud ali i dalje tako s time da je več netko štelao bosh pumpu pa me zanima kako tačno prooveriti ispravnost navedene ima 40 000 radnih kilometara s time dok ga upalim vuče ko pravih 35 konja vrti se max do 1900 rpm

5 litri benzina po njemu i jedna šibica i problem riješen zauvijek :roll:
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Re: Imt533 deluxe teško jako pali

Gdje se taj start sprej šprica i kako to radi?
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
Re: Imt533 deluxe teško jako pali

Šprica se u usisnu granu iza filtera stariji strojevi imaju nekakav otvor ili čep,a kod nekih treba skinuti usisnu cijev.Bilo bi dobro da se počne verglati pa nakon sekunde dvije početi špricato tako da se motor malo zavrti.
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
495
Re: Imt533 deluxe teško jako pali

Start sprej se sprica u usis motora. Pod onu gljivu na vrhu ili ju skines pa u cijev, ili skines filter pa ispod.

To je efikasno i nezdravo za motor .Sadrzi eter kojem je tocka samozapaljenja 182° C.Kad tokom kompresije temperatura u cilindru dostigne tu vrijednost , eter se zapali i dogrijava komprimiranu smjesu na vise od 385° C, koliko treba nafti da se zapali. Problem nastaje zbog nekontroliranog zamozapaljenja spreja .Brizgaljke ubacuju gorivo u tocno odredjenom trenutku prije GMT da se izbjegne detonacija .Ovakva smjesa etera i zraka pali se u bilo kojem trenutku kad postigne temperaturu samozapaljenja,pa motor lupa -cuje se karakteristican metalni zvuk.

Imam jedan istocnomjemacki agregat, filteri zraka imaju posudice u koje se stavlja vata natopljena eterom za paljenje po zimi .

Uglavnom radi dobro, samo nemoj pretjerati sa sprejem.

Postoje i a sistemi koji automatski reguliraju doziranje etera , ne skode motoru,ali neznam bas kak bi to izgledalo na IMT533
 

Najnoviji postovi

Na vrh