• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

A

agroslavonac

Guest
maiky kaže:
Traktor radi čudno ne trokira ali daje cudan zvuk kompresija je OK ali kad otpustim vijak na boš pumpi od prvog cilindra onda izlaze mjehurici van i zacudo traktor radi mirnije a kad otpustim od druga dva cilindra pocinje trokirati (sto je normalno) sad me zanima otkuda zrak u bosh pumpi promijenjeni su svi filtri i casica i sve cijevi.

da vidim kakve ideje vi imate.
hvala
verovatno ti je napukla glava motora
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: PRBLEM OKO HIDRAULIKE IMT 533

agroslavonac kaže:
hidrauliku koji da bi ispravno radio mora biti naštelovan u "brucu" koristeći čak i dinamometar

Ajde ako znaš objasni kako se naštela hidraulik i kaj se tu može štelati ?
 
M

mace

Guest
Re: RAZVODNI MEHANIZAM NA IMT 533

savoris kaže:
e jebte me ako sam ja ista razumio :scratch

vidim covjek kaze "fala"
nema na cemu druze ;)

Savorise kaj nas vo Makedonijas se kazuva ,,Fala '' za covek koj ce zavrsi golema rabota t.e koga ke mu pomogne na nekoj drug
[kad ce mu pomoci jedan drugome kaze se ,,fala'' inace ti si me dobro razumeo i ispratio ove fotke ja sam ti tu zahfalan ]
inace ja ve razbiram super taka da nema precki vo komunikacijata ,
Svet je mali :p :p
 
M

mace

Guest
Re: RAZVODNI MEHANIZAM NA IMT 533

petar kaže:
Mislim da je rekao da su strelice izbrisane i ne baš vidljive na samom razvodu. Al mislim da je riješio stvar pomoću slika i označio nove srelice.
Neznam makedonski, nego naklapam onako od oka.

strelice bili su izbrisani ni sam ne znam kako . Mestio sam nekoliko puta ali sam gresio po jedan ili dva zuba doci ce jedan ko popravlja traktor i on kaze tamo treba da bude palenje ,i kad sve namestim traktor ili tesko pali ili slabo vuce
tako dva puta sam mestio i za jedan zub pogresio
pa procitao da ,,Savoris '' ima tu knjigu o imt 533 i poslao poruku i kad sam vidio gde treba da bude strelice jedva sam pronasao stare oznake i stavio na isto mestu tove strelice i sad je ok za sto sam zahfalan na ,,Savoris
veliki pozdrav svim clanovima i redatelja ovog foruma i samo tako produzite
p.s ako nesto pogresim u pisanju ne mi zamjerajte
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Re: RAZVODNI MEHANIZAM NA IMT 533

ма нека ти ни жив и здрав и брзо трактор
Ние разбираме и (се надевам) ;)
 

kux

Novi član
Tu od
23 Pro 2008
Poruka
25
Re: Imt533 deluxe teško jako pali

da se nadovežem na vaše postove....ja također svo Guldnera (1962) palim na start sprej al na slijedeči način:
prvo da grijem cca 20sec. zatim počinjem verglati , tek dok počinje kroz auspuh dimiti tad mu malo (psp) štrcnem spreja i kresne ko od majke rođen... :scratch
al kad ga ugasim, za cca.pola sata ponovo ga moram sprejat ako ga oču upalit... :twisted:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Imt533 deluxe teško jako pali

Start sprej i nje baš štetan kako ga glas prati ..ALI ... ako se koristi "pametno" i ne pretjeruje ..
Gore je opisano dobrih naćina , problem je kaj u vecini slucajeva posežemo za start-om kad vec akumulator nema snage okretati ..i tu se javljaju problemi .šljocanje , detonacije ,štetne pojave za motor itd ..kad on daje onaj zadnji vergl,verlg onda mi još jače štrc,štrc :oops: ..
 
A

andrlje

Guest
Re: Imt533 deluxe teško jako pali

Mi znamo kad je hladno uzet komad krpe, stavit na štap i zapalit i onda je stavimo isred usisa i verglaš, pale traktori ko mine jer dobivaju topal zrak bez upotrebe potencijalno opasnih sprejeva-i besplatno je :mrgreen:

Jedino nije ekološki jer radi boljeg gorenja krpicu umočimo u lož ulje(slobodno koristite i plavi i običan dizel ili neku drugu vrstu zapaljive tekućine prema vlastitim preferencama) :mrgreen:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Imt533 deluxe teško jako pali

andrlje kaže:
Mi znamo kad je hladno uzet komad krpe, stavit na štap i zapalit i onda je stavimo isred usisa i verglaš, pale traktori ko mine jer dobivaju topal zrak bez upotrebe potencijalno opasnih sprejeva-i besplatno je :mrgreen:

Jedino nije ekološki jer radi boljeg gorenja krpicu umočimo u lož ulje(slobodno koristite i plavi i običan dizel ili neku drugu vrstu zapaljive tekućine prema vlastitim preferencama) :mrgreen:
Da , popularna baklja je zakon ...nisam je spominjao da ne bi netko morao zvati 93 :lol: .
Još je bolja smjesa benzin /nafta -lakše uhvati i brže se razgori ,,zeznuto je samo jer stalno mora bit jedan dio usisa labav radi lakše aplikacije ..ali sistam je najućinkovitiji ;)
 
D

dkurtek

Guest
Re: Membrana bosch pumpe IMT 533

zamjenio sam membranu mada je stara bila cijela.ponašanje traktora je isto.znači prilikom vožnje,onda kad traktor stoji na mjestu, nakon nekog vremena sam si počne dodavati i oduzimati gas i kad ga upalim isto tako radi neko vrijeme.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: Membrana bosch pumpe IMT 533

Pogledaj da ti nije možda ona cijev što ide od leptira na usisnoj grani do kućišta membrane negdje probijena, pohabana. To se zna dogodit.. Ali u tome vjerovatno nije problem, jer bi se tad ponašao isto kao i sa probijenom membranom, a to je da digne ler na 900-1000okr/min, i max. bude preko 2500, al mislim da se ni tada nesmije zalećivat, bar moj nije..
 
D

dkurtek

Guest
Re: Membrana bosch pumpe IMT 533

pogledal sam cijev i ona izgleda u redu.traktor je inače 77 godište,5356 radnih sati generalka još nije rađena osim prošle godine pumpa za gorivo bila na servisu
 
A

AGRIPLUS65

Guest
Re: Imt533 deluxe teško jako pali

kaj bi ovo trebalo pokrenit traktor

talog plavca nakon desetak dana stajanja u genisteru ,a svaki traktor ima na dnu rezervara izlaz goriva :prayer:
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Re: Imt533 deluxe teško jako pali

neki dan sam naljeval taj famozni plavi disel,kak god neznam al nebi trebal bit mutan i smrdi za popizdit.
a filtere sam mjenjal pred oranje,tanjuranje u njima mulj.
pošto sam završil kaj sam mislil radit ove godine,drugi tjedan operem rezervar i eurodisel+castrol TDA(aditiv) u rezervar.za pajceke vozit i snjeg čistit dosta jedan tank.
 
V

VTZ

Guest
Re: Imt533 deluxe teško jako pali

Dobro ste me sjetili, i ja ću morati dodati aditiv za naftu u rezervoar, baš jutros bio je prvi jači mraz ovdje u Vž! Paljenje na dekompresiju po zimi je zakon, motor se zavrti i ako je vani temp. -20 C, a kad se jednom dobro zavrti, pali u trenu!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Imt533 deluxe teško jako pali

Dekompresor ima jednu nus pojavu a to je da se u motoru pokrene cirkulacija ulja , podmaže radilicu pa čak i klip ..
Za to vrijeme u cilindar našprica nafte koja ne može izgoriti pa kad se otpusti lakše zapali ...no ne treba pretjerivati jer nafta ispire ulje sa karika pa gubimo kompresiju ,odnosno efekt je negativan :scratch
Na ovim manjim LDA motorima TV, labinac ima gumeni čep kroz koji se nalije nafte direktno iznad usisnog ventila ..to mu je bolje i manje štetno od start spreja
 
V

VTZ

Guest
Re: Imt533 deluxe teško jako pali

Ja koristim dekompresor svega par sekundi, jer to je dovoljno vrijeme da anlaser "na prazno" zavrti mašinu i zamašnjak do maksimalnog broja okretaja (koje on može postići). Još nikad mi se nije dogodilo da nakon toga motor nebi upalio u trenu, bez korištenja grijača. Dalje, kad motor normalno radi, dekompresor se više ne smije koristiti, niti za gašenje na minimalnom broju okretaja.
 
V

VTZ

Guest
Re: Imt533 deluxe teško jako pali

puknuti kaže:
zašto? :scratch

Dekompresor je u stvari sustav poluga, koja "zaglavi" stablo ispušnog ventila u otvorenom položaju. Nakon što se ventil (prvi put) podigne, više se ne može spustiti, sve dok ga ta poluga ne oslobodi.

Kad se mašina iz mirovanja tek počinje anlasati i pokretati, sve to događa se prilično sporo (iz "nula" okretaja). Ali ako motor već normalno radi, svi ti pokretni dijelovi imaju svoju inerciju. Postoji opasnost da dođe do savijanja stabla ventila, ili nekog sličnog kvara. Znam za jedan takav slučaj, gdje je vlasnik zabunom u toku rada potegnuo dekompresor. Mehanizam se zaglavio, a ventili su se iskrivili, i morao ih je mijenjati.

Ventil je vrlo osjetljiv dio motora, s preciznim mjerama, naročito po pitanju dosjeda. Dovoljno je da se neznatno iskrivi, i on više neće dobro vršiti svoju funkciju. Zato nikako nije preporučljivo korištenje dekompresora, dok motor radi. Ne mora nužno značiti da će se to obavezno dogoditi, ali nije preporučljivo...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Imt533 deluxe teško jako pali

to nema veze s vezom ..ako mehanika dekompresora dozvili da klip pokupi ventil onda bi se to desilo i kod malog broja okretaja ...oćito su tu bile neke druge stvari posrijedi
 

Najnoviji postovi

Na vrh