• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Bok to mi je prvi post. Zanima me kak razstavit alanser na 533. Slabo vrti, pa bih ga izpucal. Nemrem da skinem onaj drug šraf kaj drži zupčanik.
Oprosti sinek ja sam ti ovak dosta direktan ..
...ako ne znaš kak to rastaviti
bojim se da nemaš unutra kaj sam popraviti
No ne moraš zato odustati ,baš suprotno.... nauči nešto prije nego pozoveš majstora
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
mozda ga ta lekcija bude skupo kostala, da ne govorim o utorsku paste za pranje ruku, jer IMT je uvijek mastan
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,308
Pa može bar sam bar da očisti četkice i malo obrusi kolektor? :mrgreen:
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
933
Oprosti sinek ja sam ti ovak dosta direktan ..
...ako ne znaš kak to rastaviti
bojim se da nemaš unutra kaj sam popraviti
No ne moraš zato odustati ,baš suprotno.... nauči nešto prije nego pozoveš majstora

Hehe.

starter.jpg


tam na kraju kaj sta dva šrafa. Prvi kaj je sa šplintom sam skinul a drugi ne mrdne.:lol:

Akumulator je več u godinama, para puta okrene a onda slow motion.
Kad se ferguson zagrije radi pali bp.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,212
A zakaj bi ga uopče vadil? Da ga očistiš?
Nije potrebno.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Zašto bi skidao zopčanik, ionako ga nemožeš izvadit ak odšarafiš te dve matice?:confused:
Odšarafi na poklopcu matice (dvije), možda imaš na odvijač, zatim učvrsti zupčanik i na zadnjoj strani na sredini rotora imaš utor , odšarafi maticu, mislim da je 10 ključ. Izvadi četkice bez da ih odšarafljuješ odvijačem od statora i mase. Odvijačem označi mjesta gdje je spajan alnaser da ga znaš nazad sastavit po oznakama koje napraviš. Na prednjoj strani imaš šarafe na odvijač (šarafciger) odšarafi ih (4 kom) te izvuci rotor s prednjim kučištem.:supz:
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
933
Zašto bi skidao zopčanik, ionako ga nemožeš izvadit ak odšarafiš te dve matice?:confused:
Odšarafi na poklopcu matice (dvije), možda imaš na odvijač, zatim učvrsti zupčanik i na zadnjoj strani na sredini rotora imaš utor , odšarafi maticu, mislim da je 10 ključ. Izvadi četkice bez da ih odšarafljuješ odvijačem od statora i mase. Odvijačem označi mjesta gdje je spajan alnaser da ga znaš nazad sastavit po oznakama koje napraviš. Na prednjoj strani imaš šarafe na odvijač (šarafciger) odšarafi ih (4 kom) te izvuci rotor s prednjim kučištem.:supz:

Hvala :partyman:


Pa mogao bi ga malo poravnati na tokarskom....

to ne razumem...
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Kolektor potokariš,to je ono mjesto di četkice dodiruju rotor.Tek toliko da se malo poravna.
 
E

Emirr

Guest
Zna li neko na forumu kako se steluju ventili na imt 539,znam da idu na hladno na 0.3mm ali me zanima redoslijed stelovanja,ja imam neki pa me znaima da li je dobar
 
B

Bobo

Guest
Nema tu redoslijeda, okreces radilicu i gledas na klackalice. osjetit ces prilikom okretanja radilice da je jedan od cilindara u kompresiji i cimaj radilicu lijevo desno i gledaj koje dvije su "u vagi". postelaj ih i opet okreci dok ne osjetis kompresiju i stelas druge dvije i to je to.

Mozes okretati motor tako da ga "dirnes" na kljucu, samo da motor okrene na iduci cilindar na kojem je kompresija.

Cuj, mnogi majstori koji su godinama radili u IMT-u a isto tako i kod kuce u fusu stelaju na 0.25 na hladno. pa tako i ja. Stelam ventile svake druge godine, sto mi dodje nakih 1000 radnih sati i nemam problema ni sa jednim traktorom.
 
E

Emirr

Guest
Nema tu redoslijeda, okreces radilicu i gledas na klackalice. osjetit ces prilikom okretanja radilice da je jedan od cilindara u kompresiji i cimaj radilicu lijevo desno i gledaj koje dvije su "u vagi". postelaj ih i opet okreci dok ne osjetis kompresiju i stelas druge dvije i to je to.

Mozes okretati motor tako da ga "dirnes" na kljucu, samo da motor okrene na iduci cilindar na kojem je kompresija.

Cuj, mnogi majstori koji su godinama radili u IMT-u a isto tako i kod kuce u fusu stelaju na 0.25 na hladno. pa tako i ja. Stelam ventile svake druge godine, sto mi dodje nakih 1000 radnih sati i nemam problema ni sa jednim traktorom.
znaci klip koji je na vagi njegovi ventili se steluju,ja imam neki sablon gdje je prvi klip na vagi a steluju se 1 i 3 ja mislim,ne mogu sad da nađem knjigu od traktora a u njoj sam zapisao..jesil siguran u to 100% jel tako steluju i u tvornici
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
znaci klip koji je na vagi njegovi ventili se steluju,ja imam neki sablon gdje je prvi klip na vagi a steluju se 1 i 3 ja mislim,ne mogu sad da nađem knjigu od traktora a u njoj sam zapisao..jesil siguran u to 100% jel tako steluju i u tvornici
hm..neče ići ..probaj ponovno
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ne kontam zasto nece ici,jel ti znas kako se steluju
Znam ali ne da mi se objašnjavati . objašnjeno je več 100 put ..
Ako se štela prvi usisni od drugog i ispušni od trečeg su na vagi itd .
Ti izgleda ne razumiješ kaj znači " na vaga "
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh