• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
934
Žarulja je važna jer prako žarulje dobiva pobudu ..
nije da bez nje ne dobiva nego dobiva preveliku struju pa može doči do oštečenja .

Filal je brez nje. :mrgreen:

Nebum ga rihtal kaj treba nove lagere, oni bakreni obruči su jako dosta pobrani.
Lani sam metnul novi regler.

Probal sam sa žaruljom. Vezal sam jedan konac na akku+ a drugi na d+. Svjeti mi i ak nedam kontakta, sa kontaktom....:scratch
Alternator ima i nek tretji + izhod. Probal sam i to vezat svjetilo je sa i brez kontakta. Tak da mislim da je diodna ploča hin.

Bu dobar novi od 539?
Ako bi dal rabljenog koji avto da tražim?
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
Svaki španer je dobar ako je dovoljno jak da podnese sile s kojima se mora boriti .
Ono bitnije oko španera je njegov prihvat na traktoru ..jer spušteno oruđe mora biti labavo a kad se podigne mora biti napeto . Boja , blik , i težina su manje bitni .

a kak onda kod oranja????
jer na našem traktoru nikad španeri nisu bili dobro složeni jer su zahrđali pa ih nisi mogao okrenuti...
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Probal sam sa žaruljom. Vezal sam jedan konac na akku+ a drugi na d+. Svjeti mi i ak nedam kontakta, sa kontaktom....:scratch
Alternator ima i nek tretji + izhod. Probal sam i to vezat svjetilo je sa i brez kontakta. Tak da mislim da je diodna ploča hin.

Bu dobar novi od 539?
Ako bi dal rabljenog koji avto da tražim?

čekaj stavio si žarulju na plus akumulator i na d+.???
i kakve veze onda ima kontakt???
pa u tom slučaju je i trebalo svjetlit u obadva slučaja
pitanje je dali je svjetlila i kad se traktor upali
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
934
Kak se veže žarulja. Nisam dalje testiral ...
nekak tak izgleda uskrin alternator. Mislim da je od zastave
19522eb23161d253med.jpg
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Kak se veže žarulja. Nisam dalje testiral ...
nekak tak izgleda uskrin alternator. Mislim da je od zastave
19522eb23161d253med.jpg

debeli kontakt na + aku ili još bolje ako je anlaser bliži na debelu žicu na bendiksu
onaj tanji kontakt odmah uz debeli se spaja na lampicu i sa lampice na kontakt bravicu
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
934
debeli kontakt na + aku ili još bolje ako je anlaser bliži na debelu žicu na bendiksu
onaj tanji kontakt odmah uz debeli se spaja na lampicu i sa lampice na kontakt bravicu

Tak je sad vezano debeli kontakt na anlaser . tanji D+ na kontak bravicu ( br 15). Sam kaj nisam imal lampice.:oops: do danas...:mrgreen: , samo kaj je svjetila i kad nje bilo kontakta na bravi, pa sam je metnul stran da mi ne izprazni aku. Tu sam pomislil da je greška u diodama ?:scratch

Lampica je od 2w.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
a kak onda kod oranja????
jer na našem traktoru nikad španeri nisu bili dobro složeni jer su zahrđali pa ih nisi mogao okrenuti...
Kad je plug dobro podešan španeri ti ne trebaju
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Tak je sad vezano debeli kontakt na anlaser . tanji D+ na kontak bravicu ( br 15). Sam kaj nisam imal lampice.:oops: do danas...:mrgreen: , samo kaj je svjetila i kad nje bilo kontakta na bravi, pa sam je metnul stran da mi ne izprazni aku. Tu sam pomislil da je greška u diodama ?:scratch

Lampica je od 2w.

tak je kontakt 15 ili 54
a jesi siguran da je kontakt bravica ok, jer nemože svijetlit bez struje?
a ak nema kontakta odakle struja:scratch
a što misliš ako nema žaruljice da ne troši struju??? ... troši još i više i može da sjebe regler
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
934
tak je kontakt 15 ili 54
a jesi siguran da je kontakt bravica ok, jer nemože svijetlit bez struje?
a ak nema kontakta odakle struja:scratch
a što misliš ako nema žaruljice da ne troši struju??? ... troši još i više i može da sjebe regler

Kontakt brava je bila menjana prije par sezona. Radi ok ak misliš na kontakt.

Probat ču sa starim reglerom i nov kabel d+ na bravu br.15. sa lampicom.
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Mislim da je 2w lampica premala ..

mislim da u uputi piše 2w ni manje ni više, kod usre 1,5w, al u biti čak i manja je dovoljna, čim malo krene struju dobiva sam svoju struju,
e sad veće sigurno može naškodit, a bez nje pogotovo
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Kontakt brava je bila menjana prije par sezona. Radi ok ak misliš na kontakt.

Probat ču sa starim reglerom i nov kabel d+ na bravu br.15. sa lampicom.

jbg ako je kontakt izvađen na šarafu 15-54 nesmije biti struje, e sad kako kod tebe može svjetlit ako nema struje :scratch

ili ti je regler probio na masu:scratch
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
934
Sad sam probal kaj je ak odklopim d+ sa alternatora i vežem gore lampu.
Drugi kraj sam vezal na aku -. Lampa se upalila samo kad sam dal kontakt na bravi.
nekaj ne štima sa alternatorom.:scratch
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Sad sam probal kaj je ak odklopim d+ sa alternatora i vežem gore lampu.
Drugi kraj sam vezal na aku -. Lampa se upalila samo kad sam dal kontakt na bravi.
nekaj ne štima sa alternatorom.:scratch

e sad skini regler i ako ne svjetli oonda je on kriv
naravno spoji d+, lampu i kontakt 15
images
 
Posljednje uređivanje:

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Sad sam probal kaj je ak odklopim d+ sa alternatora i vežem gore lampu.
Drugi kraj sam vezal na aku -. Lampa se upalila samo kad sam dal kontakt na bravi.
nekaj ne štima sa alternatorom.:scratch

jel trebaju vatrogasci:roll:
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
934
jel trebaju vatrogasci:roll:

Hehe.

Evo sad sam došel iz šume i malo pretestiral... sa starim reglerom lampica nije zasvjetila. Onda sam stavil nazad novog i sad se lampica posvjetila kad sam da kontakt, niš prije.

Kad sam ga zaverglal nije ugasila i voltmetar nije pokazal neki porast.
tak da ... nove bakrene obruče ? Kolko €€€?
Novi alternator je cca 100€.
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Hehe.

Evo sad sam došel iz šume i malo pretestiral... sa starim reglerom lampica nije zasvjetila. Onda sam stavil nazad novog i sad se lampica posvjetila kad sam da kontakt, niš prije.

Kad sam ga zaverglal nije ugasila i voltmetar nije pokazal neki porast.
tak da ... nove bakrene obruče ? Kolko €€€?
Novi alternator je cca 100€.

622,34 kn lucas :mrgreen:
al polovni se najdu i za 1oo
 
Na vrh