• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
:shock: napiso si taj post jučer navečer...
Tanjuraču si več kupio pa si htjeo čut naše mišljenje ili?
 
B

Bobo

Guest
Ako je OLT 24, moze s njom raditi, ali samo u 1. direktnoj i nize... Ako je LESKOVAC 24D onda ces imati problema uopce nositi na hidrauliku, a s njom raditi 3. spora...

Ja sam s 539 probao OLT 24 i po oranju 2. direktna i iber gas i islo je nekako, al bio je puno sretniji s 20 diskova... Pregrijao se brzo pa sam morao 1. tanjurati, al ni onda to nije to. Ako je i namjanja uzbrdica, tanjuranje uzbrdo krizaj odmah.
 
B

Bobo

Guest
codexnox kaže:
Da leskovac 24diska.Kupio danas.
Ipak mislim da ce moci ona raditi sa 533 ali ne u oranju....Nego u vocnjaku za poravnat malo i tako.
Znaci u 1 bi to moralo raditi bez problema...

evo ovakva tanjuraca ,ista :
http://www.njuskalo.hr/strojevi-gospoda ... as-1003364

onda jel to olt ili leskovac?

Leskovacke se najlakse skuze po tome sto imaju velika (ogromna) kucista lezajeva (drveni lezajevi) dok olt ima normalna, metalna kucista (metalni lezajevi). Druga razlika je u ruckama za stelanje, ako su ove sto se prije pomicanja moraju gurnuti u stranu, onda je OLT, a ako je rucka kao stelanje IMT pluga, tad se radi o leskovackim tanjuracama.

Sve u svemu, dosta su teske za nositi i raditi. 20 diskova leskovacke 539 ima sto vuci po oranju u nasoj leganoj zemlji, jer propadaju kao lude i cesto pred sobom guraju zemlju, tako da je za moje podneblje bolji izbor OLT. Ako ne planiras ici po oranju, samo po tvrdom terenu, onda su ti leskovacke dobar izbor, jer ce bolje i dublje usjecati, ali ih je zato i teze vuci.
 
B

Bobo

Guest
Da ja postavim pitanje svima koji se razumiju, ili su nedavno radili generalku na IMT 539.

Dakle, dosao je trenutak da zovem majstora i da 539 ide "pod noz". Treba raditi SVE na njemu, dakle od pocetka do kraja i pravimo ga za sebe, dakle nista jeftino nece na njega ici.

U motor mislim ubacivati indijske dijelove (klipovi bi trebali imati dvije uljne karike), stubline, ventili, sve indijsko...

Koliko je ovo pametno raditi, i da li mozda imate neki prijedlog da me kosta malo vise, al da je kvalitetnije od indijskih djelova. Da se odmah razumijemo za Petar Drapsin ne zelim ni cuti jer traktor radim za sebe a ne za prodaju.

Ako netko zna za neke kvalitetnije karike, ili su indijske OK?

Pumpa je linijska na traktoru i radi kao luda, pa ju na bih htio nista dirati, jer tko god je radio pumpu u zadnjih 3-4 godine, svima traktori rade nemirno, ne primaju gas dobro, svadjaju se sami sa sobom, a moja koja je 30 godina stara radi ko svicarski sat. koliko je ovo pametno?
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Moj otac je nekad radio generalke na IMT-u i kaže da kod IMT-a nemože proći sa samo izmjenom karika kao kod Torpeda. Kod IMT-a se mora raditi kompletna generalka, znači sve novo, klipovi, karike, cilindri, ležajevi, srediti glavu, dizne. Na jednom smo imali problem s brtvom glave, prsten oko cilindra je bio nekoliko destinki mm deblji od ostatka brtve, dovoljno da voda i ulje curi po motoru. Zato pazi od kojeg proizvođača uzimaš brtve, jer naša mala privreda radi svašta, a nemaju pojma o poslu, i reklamacije ne uvažavaju. Isto tako je bilo i sa brtvama od Torpeda.

Za indijske dijelove neznam kakvi su.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
vedrankc kaže:
Moj otac je nekad radio generalke na IMT-u i kaže da kod IMT-a nemože proći sa samo izmjenom karika kao kod Torpeda. Kod IMT-a se mora raditi kompletna generalka, znači sve novo, klipovi, karike, cilindri, ležajevi, srediti glavu, dizne. Na jednom smo imali problem s brtvom glave, prsten oko cilindra je bio nekoliko destinki mm deblji od ostatka brtve, dovoljno da voda i ulje curi po motoru. Zato pazi od kojeg proizvođača uzimaš brtve, jer naša mala privreda radi svašta, a nemaju pojma o poslu, i reklamacije ne uvažavaju. Isto tako je bilo i sa brtvama od Torpeda.

Za indijske dijelove neznam kakvi su.
Nije bila brtva deblja , nego vam je piksa bila previsoka .
Bobo , zašto bježiš od srpskih djelova ?..idi u austriju , njemačku :scratch
 
B

Bobo

Guest
Petar drapsin klipovi su jako nekvalitetni. Ovo sam cuo od vise majstora koji rade generalke i ti klipovi idu samo u traktore koji se rade za prodaju. Po rijecima jednog covjeka koji je s njima radio kaze da se nakon nekog vremena kanali za karike "raskuju" pa karike letaju u kanalu i lupaju. Klipovi su im jako mekani i nije neka kvaliteta. Od tih djelova bjezim jer za samo malo vise novaca mogu dobiti bolje, zasto ne bih uzeo?

Tako je, na IMT se ne mogu mjenjati samo karike, jer kad sastavis motor, on nece upaliti, samo sranje napravis. Ovo smo imali u planu raditi prije 3-4 godine na 539, pa su nam rekli ili sve ili nista. Stubline postanu jajaste, i kad u jajastu stublinu stavis okruglu kariku mozes i misliti sto se dogadja.

A sto se brtvi tice, ove su pravljene u "Neko lepse i srecnije vreme". Stoje u podrumu od kad za sebe znam ;)

Pakiranje:
p1000490z.jpg


Sadrzaj:
p1000487j.jpg


Deklaracija:
p1000489d.jpg


Neka mozda i fali, al je ono bitno jos na okupu...
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Jebat ga, indijski bi trebali bit bolji. Al vidi i ovo što je puknuti napisao, za zapad samo pazi kakve kupuješ, kum je nakon 2 godine opet na 577 radio motor a bili ''austrijski''.

U ursusu imam mahle, a od indijskih na fercu samo dizne..
 
B

Bobo

Guest
Za indijske sam od majstora cuo samo dobre stvari. imam u BiH covjeka koji nabavlja original dijelove i za njih garantira da valjaju. Tamo kupuje i covjek koji ce mi generalku i raditi, i on mi je potvrdio da ni na jednom traktoru koji je radio nema greske...

A ako se na trzistu pojavljuju replike indijskih dijelova, jasno je da se pojavljuju i kopije "zapadnih"...

Mislim da ce indijski ici unutra kako je i planirano, pa sto mu bude.

Cujem takodjer da se odnese pumpa tom covjeku i da on salje u IMT na remont i da se vrati zaplombirana uredna 100%. Sve mi se cini da je ovo neka mucka, pa me zanima koliko je pametno ostaviti staru pumpu i nista na njoj ne dirati, jer radi sasvim dobro?
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
ako želiš bolje od indije probaj jel pašu dijelovi od Mf -a
A ove spike da nemože bez kompletne generalke ??? Mi naprvili samo karike, glavu i sve predihtali stavili nove dizne i pumpu servisirali uljnu pumpu i vode nunovu i traktor napravio 2500 rs i bude još .
Samo mi mjenjamo fitere zraka ulja i goriva na vrijeme i koritimo samo MAN filtere.
Za brtve je najbitnije očistiti površinu koju treba brtviti do metalnog sjaja da se kvalitetno zaljepi.
Što se tiče pumpe za gorivo ona je srce motora ako ona nevalja jebi ti sve ostalo !
lako za generalku najviše ljudi sjebu poslje ganeralke kad stavljaju jeftine fitere koji im samo zlo rade , to se nejviše odnosi na filter ulja i goriva . Jer neposredno poslje generalne dijelovi u motoru se poliraju i dosta metala završi u ulju a ako to filtar ne kupi ond anemaš ulje u motoru nego sranje tako isto i za gorivo šta vrijede novi dijelovi pumpe kad u nju ulaze nečistoće i ona u kratkom vremenu ko i prije ili još gore.
 
B

Bobo

Guest
Ako ste mjenjali samo karike i uspjeli, svaka cast. Obicno nove karike ne nasjedaju dobro u staru stublinu. Bar stare stubline ishonovati na "prvu specijalu" i onda moze, al se moraju i veci klipovi stavljati.

Dobra ideja s Perkins djelovima, samo gdje ih nabaviti i po kojoj cjeni?

Sto se filtera tice koristim filtere koje imam za kupiti u lokalnoj poljoapoteci gdje kupujem i ulje. Ulje mjenjam na 150 sati i obavezno novi filter i mislim da tu nikad necu imati problema. bas kao sto kazes, prva promjena ulja i filtera nakon 50 sati rada je obavezna, a dalje sta mu bog da. Filtere goriva ne mjenjam bas cesto(na 539 ne pamtim kad su mjenjani zadnji put) a na 549 jednom od kad ga imamo.

Za remont pumpe treba bit pametan... Ako ju nekome odnesemo da ju "obnovi" velike su sanse da ce nesto smrdat na njoj, kao i velikoj vecini ljudi koji su nosili. Pumpa na 539 radi sasvim dobro, gas prima ko ferrari, ne trosi mi puno goriva, ulosci dizni mjenjani proslo ljeto i nema greske tu, tako da mislim da cemo pumpu ostavit ovakvu kakva je pa kad se i ako pokvari, onda ide popravak. Samo mi zao sto nisam uzeo novu RBR pumpu za 1000 i sitno Kn kad sam imao sansu...
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Vidiš, a ja mijenjam filtere goriva kad i ulje, nije to neka lova, a kad vidim komšiju kad mu stane usred pripreme za sjetvu.. Do sad s pumpama nisam imo problema ni na jednom traktoru.
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
u Vrbovcu ima neki zastupnik probaj preko njih samo to ti je sad puno teže nogo nekad kad je trgovac napamet znao šta ima u dućanu i šta je koje dimenzije sad samo bleje u monitor i tipkaju i na kraju ti da krivo !
Pitaj nekog majstora koji radi s perkinsom.
 
B

Bobo

Guest
Ma sad jos da ganjam djelove po Hrvatskoj... I to pitaj po kojoj cjeni. Neka hvala. Mislio sam ako znate da negdje ima, ili da s necega pase a da nije puno skuplje od indijskih djelova. Za indijske djelove nisam cuo nista lose, pa mi se cini da ce ici oni svakako.

Sto se tice filtera za gorivo, NIKAD mi traktor nije stao zbog zastopanog filtera, a susjedu na 540 malo-malo... na 539 s filtera pala boja koliko su stari (nije se za hvaliti) ali s pumpom NIKAKVIH problema NIKADA. Na 549 je druga prica, pumpa je radjena na 450-500 radnih sati, i to zato jer unutra taj dio nije bio kaljen, nego od obicnog zeljeza pa se pojao i vise pumpa nije dovoljno goriva ubrizgavala.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Bobo iz svojega iskustva ti mogu reči da indijski dijelovi nisu tako loši baš zbog te 5 karike koju PDM nema.
Ja sam na nekoliko generalki ugrađival sklopove Motins Novi sad. Za sad reklamacija nema ali večina tih malih traktora ni ne radi neke teže poslove. Mislim da su indijski bolji.
Kaj se tiče Perkins dijelova nisam siguran dali uopče ima koji sa tim borungom :scratch
Kaj se tiče pumpe nemoj ju dirati ako poslije generalke bude sve u redu, a moralo bi biti kad je sad sve dobro. Za pumpu ti večina bošista bude samo uzela pare, metnula blombu ili malo farbe.
 
B

Bobo

Guest
muhanicar kaže:
Bobo iz svojega iskustva ti mogu reči da indijski dijelovi nisu tako loši baš zbog te 5 karike koju PDM nema.
Ja sam na nekoliko generalki ugrađival sklopove Motins Novi sad. Za sad reklamacija nema ali večina tih malih traktora ni ne radi neke teže poslove. Mislim da su indijski bolji.
Kaj se tiče Perkins dijelova nisam siguran dali uopče ima koji sa tim borungom :scratch
Kaj se tiče pumpe nemoj ju dirati ako poslije generalke bude sve u redu, a moralo bi biti kad je sad sve dobro. Za pumpu ti večina bošista bude samo uzela pare, metnula blombu ili malo farbe.


Motins je novo ime za Petar Drapsin, jel tako?

Bez obzira sto ne rade tezak posao, i sto su mali motori u pitanju, ali ja mislim da je na 539 u oranju motor vise opterecen nego jednom 560 ili 577... 539 u oranju ne pjeva, nego place ako su imalo tezi uvjeti dok motori vece kubikaze ipak malo bolje podnose teret.

Ugradjivali su ljudi i u mom kraju PD klipove, ali kad ti majstor koji ga stavlja u motor kaze da to nije To, onda mislim da nemamo o cemu pricati. Indijski djelovi su za nijansu skuplji od PD, a ako su i iste kvalitete, imaju kariku vise. Ta karika je skroz na dnu klipa i ona taj klip dodatno "centrira" u stublini i manje se habju dijelovi unutra.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Koliko ja znam motins Novi sad i Petar drapšin Mladenovac nekad nije bilo isto a danas neznam.
Ja se sa tobom slažem u vezi indijskih klipova baš radi te 5 karike jer radi nje se ne razbijaju međice na klipovima.
Takvi klipovi sa 5 karika se i sad nalaze u tvojem traktoru ako nije nikad rastavljan.
I da kaj se tiče one garniture brtvila tam ti fale samo brtve kartera a to ima posebno za kupiti ali uzmi od Cobesta jer je sa njima najlakše zabrtviti da ne pušta na karteru.
 

Najnoviji postovi

Na vrh