• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

B

Bobo

Guest
Ma ne trazim ja sad da to bude nesto naj naj, al necu bas ni najjeftinije djelove stavljat unutra... Trazim samo potvrdu da indijski djelovi valjaju i da su bolji od PD...

Novaca se nema na bacanje, pogotovo za traktor koji radi samo "povrsinske radove". Prskanje, gnojidba, sjetva, vuca prikolice, Eventualno ce poorat bascu i potanjurat ju, jer nema kabinu i moze se zavlaciti posvuda.

Trajao nam je skoro 30 godina od kojih je 25 radio svu nasu zemlju, radio u sumi, transportirao sav materijal za izgradnju kuce, iz sume izvukao drva ne zna im se broja. cak je 3 godine radio 27 jutara jako ljute zemlje i NIKADA nas nije iznevjerio ili ostavio negdje.

U ovim lakim radovima ce biti vjecan kako god okrenes, ali zasto da mu stavljam najjeftinije i najgore djelove samo zato jer takve drze u Pozegi. Mogu otici do Vinkovaca po indijske djelove i znam da sam onda 100% miran.

Sutra zovem i obilazim trgovine i skupljam ponude za Klip s karikama, stublinu, uljnu pumpu, ventile, letece lezajeve pa cemo vidjeti kako se cijene krecu i za sto cemo se na kraju odluciti.

Jako se protivim PD dijelovima, a mom starom je svejedno, jer majstora pozna cijeli zivot i nema razloga da mu ne vjeruje na rijec. Da se mene pita, dozvolio bih PD dijelove samo ako dobijem pismenu potvrdu majstora da ce izdrzati 7 000 radnih sati.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Bobo ja sam u zadnjh 10-tak godina napravil 30-tak generalki sa kojekakvim dijelovima za sada svi idu bez frke ali se i meni nekak ovi indijski najviše sviđaju baš radi tih karika.
E sad kaj se tiče tih 7000 rs. Neznam ko bi ti na to mogel dati garanciju jer je kod mene to prosjek trajanja sa tvorničkim dijelovima.
 
F

farmerLuka

Guest
Bobo ako hoces mogu ti provjerit cijene engleskih SPARTEX dijelova u djakovu sam reci sta trebas od djelova
 
A

AGRIPLUS65

Guest
bobo ,a da pitas damira adjulovica mozda bi ti i to mogal rijesit ;)
 
B

Bobo

Guest
Muhanicar: S kvalitetnim djelovima u laganim poslovima mora bilo koji 533 ili 539 okrenuti 10 000 radnih sati. Kazem ti, najteze ce mu biti vuci prikolicu punu klipa kukuruza, i oranje basce. U indijske klipove imam povjerenje bas zbog te 5. karike koja mi se jako svidja, pogotovo nakon fijaska koji sam prosao s 549.

Od dijelova trebam stubline, klipove, karike, lezajeve, uljnu pumpu, ventile i sve sto uz njih ide. To je ono sto se mjanjati mora, a ostalo moze biti bilo sto ;)

Sto se Damira tice, covjeku svaka cast i za onaj filter, on mi je "as u rukavu" ;)
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
muhanicar kaže:
Otvaraš servis ili... :?:
:lol: :lol: :lol: :lol:
nego šta, volim se zajebavat oko mašinerije, a imam i vremena...

nego, jel ima tko??
 
B

Bobo

Guest
Traktor danas odvezen majstoru. Ovaj se opet kune zivotom da je sve to isti klinac koji god djelovi da se stavljaju, da je to svejedno. on u 539 ugradjuje Petar drapsin klipove s 5 kanala i na njih stavlja indijske karike. Stalno mi govori da je to TO i da ne kemijamo nista. U sebe je siguran toliko, da cemo mu dati odrijesene ruke i nek radi s njim sto god zeli. Njemu na dusu, a garanciju na rad daje pa cemo vidjeti sto ce s tim na kraju biti...

Ja sam jos uvijek za indijske dijelove, ali ovaj je za PDM zapeo, i nek mu bude...

Vidjet cemo jesam li se zeznuo sto sam popustio, al iza covjeka stoje godine iskustva i bezbroj napravljenih generalki bez greske.

Drzte mi fige ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Ako su klipovi 5 karika sve bude ok. Ništa ne brini ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Mislim da bi ovo moglo tu najbolje pasati!
Slagal sam neki dan kolegi rasvjetu na 533 da može čovjek i po noći u sjetvu ak zatreba..hehehe

6bb5f366.jpg

d2e7b425.jpg

121369f3.jpg

169c9a26.jpg

f45fbbd4.jpg
 
M

Mato539

Guest
Pozdrav ljudi... Jel bi netko mogao dati link gdje bih mogao skinuti uputstvo za upotrebu i održavanje traktora IMT 539?
 
B

Bobo

Guest
Danas sam bio u obilasku trgovina poradi klipova i ostalih djelova za 539.

U prvoj su imali Indijske komplete i MOTINS. Motins kad sam cuo cjenu nisam htio ni gledati (oko 200-220kn po cilindru, nije mi znao tocno reci), a Indijski klip ima 5 kanala za karike. Karike imaju u konzervama, i uljne su lamelne i kaze da tko god je kupio ne zali se. NIGDJE na kutiji se ne spominje ni TAFE ni SIMPSON, sto me pomalo zbunjuje. Na klipu ne pise nista, i nije mi nekako lijepo obradjen, sav je neki hrapav. Mozda to nema neke veze, al ajde... Uglavnom 285Kn klip s osovinom, karike, stublina.

U drugoj trgovini imaju PDM i ajde, da vidim i ja to cudo. Klip takodjer ima 5 kanala za karike, i postavljeni su kao i na indijskom klipu. Sam klip je POLIRAN, na celu ima PDM znak te neke njihove oznake i iznutra ima kao "pojacanja" da se tako izrazim, na spoju cela klipa s tijelom. Puno mi je bolji dojam ostavio PDM od indijskog, sto je i mene samog zacudilo. Za klip s osovinom i stublinu je cjena 265Kn. Majstor koji mi radi generalku u PDM klipove stavlja indijske karike, takodjer lemelne uljne.

Kako mi se cini da cu ipak stavljati PDM, iako sam u pocetku bio jako skeptican, pogotovo po pitanju te pete karike. Taj peti kanal me cijelo vrijeme vukao na indijsku stranu, ali ako ga ima i PDM za kojeg mi i majstor garantira da je dobar nemam se sto predomisljati. S kojim god sam mehanicarom pricao, svi govorili PDM ovakav, onakav. Samo na bazi izgleda je puno doradjeniji od indijskog klipa i ostavio je na mene bolji dojam.


Molim da netko strucan ovo prokomentira. Muhanicar, posebno ti ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Pa gle Bobo ja neznam više ni sam. Nekak mi se ti takozvani srpski dijelovi najviše sviđaju zato jer je to bila prva ugradnja i to je išlo 30 ili 40 godina. E sad kad oni te dijelove proizvode u maloj privredi i na kile i od starog pretopljenog materijala ni sam više neznam.
Dok su bile stare dobre marke sklop je bil oko 150dm a danas skoro toliko kuna.
Uzmi PDM i indijske karike (koje su pakirane ko sardine).
Ja ti velim napravil sam ih dost sa svakakvim dijelovima za sada problema nije bilo ali budi spreman da više nikad toliko sati taj traktor nebu napravil.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Kada je Petar Drapšin radio klipove za tam-ove motore koji su na đđ kombajnima i rx-170 ti u Indiji su još vozili one rikše,ako je klip na kombajnu gdje temp. glava ide do 170c a ulja do 120 a cijeli dan radi na punom gasu izdrži 5000i više sati zašto ne bi izdržao na imt 539.
 
B

Bobo

Guest
OK, to sam i mislio da ces mi odgovoriti...

Indijske karike imas dobre i bolje. Moj mehanicar uzima one bolje.

Sto se radnih sati tice, garantiram da ce jednako puno okrenuti, jer moj 539 je dobar dio svog vjeka odradio pod plugom i tanjuracama na 15 jutara zemlje, sto sad nece ni po dvoristu prenositi. Kosnja trave, sijacica, trokrilna drljaca, prskalica 350l i rasipac 400kg... Nema se od cega potrositi ;)

Sat mu je radio do 4245 1 i tu je stajao nekih 2-3 godine. Kasnije smo sajlu stavili novu, da bih ja tek jos par godina poslije primjetio da sat preskace kad treba prebaciti 3 broja odjednom. Cjeli dan tanjuram, a jednak oradnih sati?!? Nekako si mislim da ima nesto oko 8 000 ali preko 8 nikako ne.

JD: tako i ja sve mislim. Pricali su mi ljudi da se PDM pokvario ne po postupku izrade, vec po kvaliteti materijala. Da su im djelovi meksi nego sto su bili prije. Ovaj tvoj zakljucak sto se tice RX-eva i kombajna me jos vise ohrabruje prema PDM djelovima...
 

Najnoviji postovi

Na vrh