• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Možda nekad.
Za bocu neznam ali možda neko od forumaša zna.
I samo da ti još velim ako ti slučajno iskače iz brzina sad je prilika da se skine poklopac mijenjača i zamijene utvrđivači na vilicama, a ako ne barem ih provijerite jer ako nikad getriba nije dirana sigurno su se malo poderali.
 
B

Bobo

Guest
Ne iskace iz brzina, a majstor nije ni imao u planu otvarati mjenjac i diferencijal da ih pregleda... Rekli smo mu da mjenja sve lezajeve u mjenjacu, pa kad to bude raskopavao valjda ce vidjeti sto valja a sto ne. Ostavili smo to njemu na volju nek mjenja sto god treba...
 
B

Bobo

Guest
Danas bili u shoppingu.



Majstoru kad sam rekao za termostat, da pogledi mogu ubijati, ja bi bio mrtav. ALI, pristao je na to da ga stavi, ali na nasu odgovornost ;)

Ajd, makar nesto...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Vidim da si za radilicu ulel lojnu vrpcu iliti grafitnu špagu. To mi se sviđa jer imam jako loša iskustva sa semeringom koji sad svi po dučanima preporučuju a nemaju pojma.
Kaj se tiče majstora i termostata nemoj se na njega ljutit Jer vjeruj mi on se kak i ja več sto puta opekel radi loše kvalitete dijelova i nemarnosti vlasnika pa puše na hladno ;)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
muhanicar kaže:
A kolko bi ih trebalo biti?
pa kaj ja znam , ne nosi na poklon ...ja uvjek kupim koji šeraf viška
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
A možda je bil dugi vikend iza tebe?
Znaš ono tvoje prokleti alkohol.
n1120384743303779416770.jpg

:lol: :lol: :lol: :lol:
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
muhanicar kaže:
A možda je bil dugi vikend iza tebe?
Znaš ono tvoje prokleti alkohol.
n1120384743303779416770.jpg

:lol: :lol: :lol: :lol:

muhanicar :prayer: :prayer: :prayer:
 
B

Bobo

Guest
Uzeo sam ja vraga... majstor je dosao u trgovinu u dogovoreno vrijeme, pozdravili se, rukovali, i ode on iza u police kao ja kad dodjem u trgovinu. Zna na pamet vec gdje sto stoji i pod kojom je sifrom...

Ovo sa slike je 2/3 djelova koje smo danas kupili, jos fale djelovi za puz volana, kardanska osovina, te lezajevi, semerinzi za mjenjac.

Ovaj moj majstor je bio glavni serviser u pozeskom IMT-u i zna covjek sto radi. Valjda je zato i uzeo lojnu vrpcu ujesto semeringa. Iza njega je jako puno iskustva, i vjerujem da se i on opekao na semering, kao i ti ;)

Sto se termostata tice, pa imam sat na koji malo malo gledam, cak i voznji. Jasno je meni da on puse na hladno, al dok ja njemu dokazem da UVIJEK pazim na temperaturu i pritisak ulja.

Stari je jednom prilikom dovezao 539 u dvoriste s kazaljkom temperature zakucanom za drugi granicnik (Znaci 120 stupnjeva). Nakupilo se maslacka na hladnjaku a on ne prati temperaturu. Po njemu je provjera nivoa ulja u motoru kazaljka za pritisak. Ako ima pritiska, ima i ulja...

Sad ce mi trebati neko vrijeme da ga naucim da mora temperaturu gledati, i pritisak ulja, jer se ipak radi o "novom" traktoru koji nema luftova posvuda...

Cak i na 549 imam plan ugraditi analogne pokazivace pritiska ulja i temperature rashladne tekucine, jer su oba elektricni na njemu, a stalno s losim kontaktima muke mucim na 549. Nema do analognog.
 
B

Bobo

Guest
Danas je stari bio kod majstora, traktor je sastavljen u spreman za "isporuku". Kaze da je full cudno da na njemu rade i duga i kratka cvjetla, te su ispravni zmigavci posebno iznenadjenje, kao i signalizacija iza ;)

Uglavnom, ujutro u 8h idemo u trgovinu zatvoriti racun, pa cu znati koliko ce me tocno izaci generalka na traktoru.

Majstor je uzeo 3100Kn za ruke, obrada bloka i glave je 1500Kn te je ekektricar uzeo 500Kn za provlacenje nove instalacije te ciscenje anlasera i alternatora, jer se iz njih cjedilo ulje.

Nadamo se da ukupna cifra nece premasiti 15 000kn. Moja procjena je prije posla bila oko 12 000 s cim se stari ne slaze... Kaze da bi trebalo biti vise.
 
B

Bobo

Guest
Nikud. Kad je stari bio kod majstora, bas su ga upalili i traktor radi super mirno i lijepo. Samo je majstor popravio one navoje na pumpi na vijcima za tocenje i kontrolu nivoa ulja...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Tak sam si i mislil i tak je najbolje. To je barem moje mišljenje.

Baš mi je drago da si napisal koliko je to otprilike koštalo jer sam nekome odgovoril da pripremi 10 000 kn pa mi je rekel da sam lud.
 
B

Bobo

Guest
Napisat cu i koliko su me svi djelovi izaasli i sto je sve mjenjano, jer i mene zivo zanima...

Nemam se sto skrivati od nikoga. Taj traktor je u mom gospodarstvu zasluzio da ga pozlatim, a ne da mu redim temeljitu generalku. Taj ce sad sahraniti i 549 i njegovog nasljednika, ako ga bude tj ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Samo ti Bobo ostani na IMT-u.
Ne brini se jer njih budeš uvijek mogel popraviti i oni če sahraniti tebe.
Toliko koliko si ti potrošil za generalku neke košta malo veči servis.
Nek mu je sa srečom i služio te opet 30 tak godina :D
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,030
muhanicar kaže:
Samo ti Bobo ostani na IMT-u.
Ne brini se jer njih budeš uvijek mogel popraviti i oni če sahraniti tebe.
Toliko koliko si ti potrošil za generalku neke košta malo veči servis.
Nek mu je sa srečom i služio te opet 30 tak godina :D
Nemre tak. To se veli za Ruse. OPni "troše" vozače :D
 
B

Bobo

Guest
Djelovi 11 530.14Kn
Obrada bloka i glave, te tokarija 2100Kn
Majstor mehanicar 3 000Kn
Majstor elektricar 500Kn
30l TRANSHIDROLA 85 630Kn

TOTAL: 17 760.14Kn


Traktorom sam odusevljen, al cjenom reparature bas i nisam. Racun za djelove je na 4 stranice, 99 stavki. Mjenjalo se sto je trebalo i sto nije. Po meni su neke stvari mogle jos dugo dugo raditi, al nema sad veze...

Ako treba racun stavku po stavku, nije problem, al mislim da nema potrebe.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Bobo ali si riješil u tim novcima kvačilo, volan, piksiranje prednjeg kraja, struju i na kraju generalku motora.
Da si radil samo motor bilo bi puno jeftinije ali tak se radi generalka a i za te novce si riješil cijeli traktor jer zadnji kraj ako se ne otpuste šarafi na diferencijalu je praktički viječan.

Još ga na jesen pofarbaj i to bu to ;)
 
B

Bobo

Guest
Ma, necu ga bojat nista...

Inace, do sad je on vukao ko blesav, ali kad sam na njega sjeo. pa to vuce i uzbrdo ko nizbrdo... Prima gas ko mutav. Moguce jer je euro diesel u njemu ;) takvog 539 jos vozio nisam...

A u tim novcima je sve sto si nabrojao, a svi sarafi na diferencijalu su na mjestu, svi lezaji u mjenjacu promjenjeni, "kljucevi" mjenjaca s oprugama, puz volana prepakiran (sad je full cudno voziti traktor, jer ima jako malo lufta, dok ne sjedne sve na svoje mjesto unutra), kvacilo prepakirano kompletno, motor od A do Ž, el instalacija bila bi i zracna ali ne mogu nigdje pronaci spremnik zraka.

Najveca fora je ta sto se i stari i ja smijemo ko lud na brasno kad upalimo zmigavce, jer ja ih ne pamtim da su IKADA bili ispravni. Kad sam dosao po traktor, prvo sto sam pogledao je bila temperatura. Na mjestu je napravio taman jedan RH, da ga covjek pregleda da negdje ne curi ulje il gorivo, a temperatura na pocetku zelenog podrucja i tako je cjelim putem stajala +/-5°C

Od "pizdarija" su promjenjena SVA crijeva za dovod goriva i sve podloske na njima. SVE podloske uopce na traktoru, kako alu, tako i bakrene. lezajevi u prednjim tockovima, krajnici spona su po meni jos bili OK, ali kad je bal, nek je bal, ona guma gdje se stup volana i instrument tabla sastaju, te jos mnogo mnogo svasta...

kazem, volan je za sad osjetno tezi nego sto je bio prije servisa, al dok ne pikse malo ne zajedu, vjerujem da ce se olaksati dok se traktor razradi...
 

Najnoviji postovi

Na vrh