• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
muhanicar kaže:
Koliko ja znam motins Novi sad i Petar drapšin Mladenovac nekad nije bilo isto a danas neznam.
Ja se sa tobom slažem u vezi indijskih klipova baš radi te 5 karike jer radi nje se ne razbijaju međice na klipovima.
Takvi klipovi sa 5 karika se i sad nalaze u tvojem traktoru ako nije nikad rastavljan.
I da kaj se tiče one garniture brtvila tam ti fale samo brtve kartera a to ima posebno za kupiti ali uzmi od Cobesta jer je sa njima najlakše zabrtviti da ne pušta na karteru.
daj to malo pojasni ...kaj su to međice ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Oni dijelovi koji omeđuju karike tj koji se nalaze između karika.
E sad kak vi to zovete neznam?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Peta karika služi kao vodilica za klip pa on ide manje lijevo desno i automatski drži klip ravno, a ujedno i karike.
 
B

Bobo

Guest
Moj 539 je '81.g. i na motoru je mjenjana glava odmah prve godine jer nisu vodu ispustili iz njega, i stelani su ventili mozda 4-5 puta te lane ulosci brizgaljki. Drugo NISTA ;) Mislis da imam klip s 5 kanala? Sumnjam da su to onda stavljali. Znam samo da na 549 ima 3 i to mi je trn u oku. Kad su vec mjenjali karike, da sam znao uzeo bi i tri klipa nova da se ubace kak spada i gotovo...

Bas sam danas upalio 539 i radi ko urica. Samo da mogu nekako izbjeci izbacivanje ulja, ne bi taj na generalu isao jos bar 5 godina.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
puknuti kaže:
karike centriraju klip ..ne vjerujem ti
Puknuti opet se malo šališ ;)
Bobo ja koliko se siječam a to je bilo prije par godina na 549 su 4 karike ali nemoj me držati za riječ jer stari se.
 
B

Bobo

Guest
Da, ali meni je "mehanicar" koji je mjenjao karike rekao da su klipovi s tri kanala i da je to IMT u to doba ugradjivao, jer drugacije nisu imali. Sad se kajem jer nismo klipove odmah zamjenili kad je vec motor rastavljan.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
muhanicar kaže:
Puknuti opet se malo šališ ;)
.
Onda bi se ovakvi klipovi trebali zakrenuti u cilindru
img4718xq2.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
To su klipovi od formule valjda kad uopče nemaju pera :scratch
 
B

Bobo

Guest
Puknuti, ti il se pravis blesav, ili jesi, vise stvarno nisam siguran... Znas ti dobro o cemu se ovdje prica

Na traktoru je klip i duzi i tezi i veceg hoda, dakle, koljeno radilice je vece i u prelazu iz DMT u GMT se klip izlaze bocnim silama, jer ga klipnjaca tako gura. 5. kanal za kariku je dolje, pri dnu klipa, i smanjuje tu "bocnu silu" ne znam tocan naziv i smanjuje samo trosenej klipa po stublini, jer uljna karika dolje maze stublinu i manje je trenja dosta...

Puno mu znaci ta 5. karika.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Bobo kaže:
Da, ali meni je "mehanicar" koji je mjenjao karike rekao da su klipovi s tri kanala i da je to IMT u to doba ugradjivao, jer drugacije nisu imali. Sad se kajem jer nismo klipove odmah zamjenili kad je vec motor rastavljan.
Neznam ovo je bil traktor iz prvih serija.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
To o čem pišete, tzv. ''piston slap'' al to se čuje..

Puknuti, japanezi su ludi, al tu nema bočnih sila s radilice na klip :mrgreen:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Svaka čast to je posel zakon ništa se nemože raditi ručno možda malo prašina obrisat :lol:
Inače oni klipovi od formule ti nisu isti pazi makina se nebu okruglo vrtela :scratch
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Bobo malo sam na bolovanju pa se igram na compu.
Kaj se tiče onih klipova evo slike ali ja mislim da su indijski bolji radi lamelaste 4 i 5 karike. Jedino da kupiš Motinsove klipove skineš karike i staviš indijske jer mislim da su pikse i klipovi Motinsovi kvalitetniji,a možda je to samo nostalgija za onim kaj smo govorili da ništ ne valja a sad za tim patimo. Barem kaj se mene tiče i mojega iskustva sa tim današnjim dijelovima na kile :scratch
foto90233.jpg

foto9002.jpg

Inače vidim na stranici od Jusel Šabac da i PDM ima klipove sa 5 karika ali nema slike pa ti odluči sam kaj buš kupil.
 
B

Bobo

Guest
Ma indijsko sve i rijesena stvar. necu nista kemijat, a kad bi starom reko da skidam jedne karike i stavljam druge, dobio bi fraz...
 
B

Bobo

Guest
Maloprije se vratio s dogovora i 539 ide na remont u iduci utorak. Majstor se zivotom kune da su Petar Drapsin sklopovi dobri i prepirali smo se i on i dalje tvrdi da je to TO. Motins pljuje i kaze da je tek to krs, a indijski djelovi da su nepotrebno bacanje novaca...

Koga god sam pitao za PD, nitko ziv od mehanicara nema lijepe rijeci...

Sto da radim, savjetujte me, MOLIM vas, jer ja stvarno ne znam sto vise da mislim.

Ako PDM isto ima 5 kanala za karike, mozda to i nije toliko losa stvar, ali ipak se plasim da ne dobijem neki krs od dijelova, a da uz malu nadoplatu dobijem bolju stvar koja bi mi mogla dulje trajati.
 
F

farmerLuka

Guest
Bobo stavi samo engleske SPARTEX karike, klipove,lezaje malo su skuplji ali kvalitet vrhunski nemoj nista drugo da stavljas ovo je provjereno dobro ne dobro nego odlicno Petar drapsin je srednja zalost a mislim da vise i nerade.
 

Najnoviji postovi

Na vrh