• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Očito ne dihta :finga:
Čep ima rupicu, gledaj malo bolje ;)
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Znam da čep ima rupicu i na tu rupicu ne baca ulje, baca negdje ispod. Brisao sam cijev i nisam nigdje primjetio da je pukla. Dobio sam utisak da baca negdje na spoju cijevi i onog zuba na koji se čep zavrne, ako kužiš na kaj mislim. A traktor sam palio ove zime na -15 uz malu pomoć brenera:finga: pa mislim da baš motor i nije tako loš ili se varam?
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Mi u 533 ne mijenjamo nikad ulje, jer pušta na sve strane i kapa po svuda, samo nadodamo super 3 i držimo ga stalno na donjem nivou. Ali motor ide dosta dobro, ne troši ulje, ne dimi ništa, pali odmah, već kapa sa svih strana
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Meni ulje curi na cijevi gdje se toči ulje i negdje gore naprijed kod pumpe vode, na odušku malo ima bjelog dima i malo je mastan na kraju ali nisam primjetio da mi kaplje ulje na pod dok traktor radi. Zvao sam u trgovinu i pitao za komplet brtvi za motor i kaže mi čovjek da dođe oko 170 kn. Pošto mi i nafta na mjestima dosta slini razmišljao sam da ga malo raskopam i to gdje curi zamjenim sa novim brtvama pošto je do dosta jeftino. Jedino me brine to kaj dosta curi na toj cijevi gdje se toči ulje.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Meni ulje curi na cijevi gdje se toči ulje i negdje gore naprijed kod pumpe vode, na odušku malo ima bjelog dima i malo je mastan na kraju ali nisam primjetio da mi kaplje ulje na pod dok traktor radi. Zvao sam u trgovinu i pitao za komplet brtvi za motor i kaže mi čovjek da dođe oko 170 kn. Pošto mi i nafta na mjestima dosta slini razmišljao sam da ga malo raskopam i to gdje curi zamjenim sa novim brtvama pošto je do dosta jeftino. Jedino me brine to kaj dosta curi na toj cijevi gdje se toči ulje.

Bar ga osvjezi i nece curiti.Ako nemozes trenutno da ga komplet remontujes ugradi mu jos jedan odusak.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
za pocetak mozes pokusati kompresorom produvati njegov odusak .Kad 539 produva ,a vlasnik nije u mogucnosti (Vremenom ili financijama) ja mu ugradim odusak na poklopcu PVP. Na tom poklopcu od 533 u vrhu izbusi rupu ,urezi navoj .Kod tokara
napravi suplji vijak koji ces da uvrnes u poklopac iznutra na koji natices obicno crijevo za vodu i to je to.To crijevo izvuce van malo vise od poklopca ventila.

Dok duva kompresiju u karter na dva oduska nemoze izbaciti nimalo ulja.

To je krajne privremeno rjesenjeKasnije popucaju klipovi izmedju karika i vise mu nema pomoci bez rremonta.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Ma neću se ja sa time zezat, možda samo kupim nove brtve i na mjestima gdje pušta ulje stavim nove brtve, pregledat ću odušak i očistit ću ga i onda vidjet kako će se ponašat. Nemam namjeru stavljat neke novce na njega jer tako i tako je drugi traktor i radi tek povremeno i ništa teško. Na njega mi je trenutno prikopčan utovarivač za gnoj a preko ljeta će biti prikopčan okretač za sijeno i to je to od njegovih poslova.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Onda nije ni bitno malo ulja da pusti.Kako kazu:mt-u motor nemoze niko zacepiti ni zetoru mjenjac i diferencijal.Uvijek negdje malo pusta.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Ja volim kad je motor suh a 170 kn za nove brtve nisu neki novci, uz to volim uvijek nešto šerafat tako da mi to neće teško past.
 
L

lanjski

Guest
Ma onda nista. Teraj tako i proveravaj nivo ulja.
Tu je ocigledno motor popustio. Karike propustaju, kompresija se stvara u karteru i negde mora da odusi.Taj cep ne zatvara hermeticki, tako je reseno konstrukcijski, ne vredi ti ga menjati. Ako bi nekako i uspeo da zaustavis curenje na njega kompresija bi probila na nekom drugom mestu, na nekom dihtungu sto ce se verovatno i desiti. Lisnik ti predlaze da joj ti napravis izlaz.
Moze to tako da ide jos dosta dugo posto ne radis neke teske poslove sa njim.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Kad se budem zabavljao sa njime onda ću i kompesiju izmjerit da vidim kakvo je stanje, a onda će past odluka kaj sa njime.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Ja volim kad je motor suh a 170 kn za nove brtve nisu neki novci, uz to volim uvijek nešto šerafat tako da mi to neće teško past.
Istina je da su brtve 170 kn, ali je isto tak istina da gov*o ne smrdi dok ga ne dirneš.
Pazi da te nebu ta zamjena brtvi (kojom ionak nebuš ništ napravil) u krivom pravcu odvela. Pusti to da radi, tak kak radi, dok radi
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Istina je da su brtve 170 kn, ali je isto tak istina da gov*o ne smrdi dok ga ne dirneš.
Pazi da te nebu ta zamjena brtvi (kojom ionak nebuš ništ napravil) u krivom pravcu odvela. Pusti to da radi, tak kak radi, dok radi

da ga ne odvede kako je mene moj odveo u crno hehehe
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
@ Borna
Ali sad imaš stroj ;)

@ Mane
Čitav dan si mislim o tvom problemu i mislim si da probaš (onak za probu) metnuti na uljevak za ulje čep sa rezervara goriva, ionak su isti 8)
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
baš sam danas malo pregledavao tu cijev od ulja i skužio sam da je taj gornji dio gdje se stavlja čep navaren na cijev i da tu slini ulje, a to je samo malo pripiknuto sa varom, znači nije zalijano sa varom.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Čovek, pa ta cev je skoro pol metra iznad ulja, ako ga diže tak visoko ............. makina otpis
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Pa neka digne još pola metra odušak, nebi ga mogao više dignuti do te visine :finga:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Dok ga mogu upalit dobar je, kad nebude više htjel sastavit onda ide na remont ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh