• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Sad sam našel u cjeniku od Panexa 1786 kuna, ako nije Turski vredi tu lovu.
Pa da potraje opet 30 let .... nebu ni kola više ostalo od ferca
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Kaj je to Panex? PANEX AGRO d.o.o?
http://www.panex-tim.hr/
http://panexagm.com/
http://panex.com.hr/
gugl ne zna, ja ne znam
:icon_sad:
Inače slažem se s šanana moj nikad nije dobil drugo nek vodu i nikad nije propustil, '81. godište, da mu sad stavim antifriz to bi ga samo pokvarilo:frown:
Na lotanju je jedino bil kad je stari ftrgel onu cjevčicu kam se pipa ušarafi. Još su i dva crijeva originalna- duplo S i ono malo kratko.
 

mupi

Novi član
Tu od
5 Velj 2014
Poruka
4
Imt 533, pukla stara glava motora, stavili novu glavu motora, promjenili brtve i podizace. Sad nece pali jer gubi kompresiju na poklopcu kompresijske komore. Neznamo sto dalje?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Promjenite i popustite bakrenu pločicu na poklopcu for komore.
Ustvari, skinite glavu i vratite ju trgovcu kao neispravnu ako je došla kompletna, ako nije i ako ste pravilno sastavili onda ju opet vratite jer je možda poklopac neravan ili dosjed u glavi.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Kad se kupuje nova fals glava zna se desiti da sic gdje nasjeda poklopac komore bude plitak.
Tad poklopac upre u kuciste i nemoze se dotegnuti.Izmjeri sic na poklopcu i na glavi.Mozes probati staviti dvije podloske da bi dobio odstojanje ili kod tokara malo skinuti dosjed na poklopcu.

Rub oznacen na slici nasloni na rub oznacen na glavi.Podloska nema ulogu zaptivanja..

 
Posljednje uređivanje:

mupi

Novi član
Tu od
5 Velj 2014
Poruka
4
Bakrene pločice su stavljene nove. Bez njih cini se da poklopac nasjeda u redu. Probat cemo jos sa tokarenjem ali nismo sigurni dali ce to rijesiti problem. Kompresija je sad na samo 17
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ja sam imao taj problem.Nisam bio sa vremenom da tokarim.Stavio sam po dvije podloske i rjeseno.
 

mupi

Novi član
Tu od
5 Velj 2014
Poruka
4
Hvala ti puno na savjetu. Vec mjesec dana ludujemo oko te glave, tesko je nađi sve djelove, nadam se da ce ovo upaliti.:(whew):
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Bakrene pločice su stavljene nove. Bez njih cini se da poklopac nasjeda u redu. Probat cemo jos sa tokarenjem ali nismo sigurni dali ce to rijesiti problem. Kompresija je sad na samo 17


nisam to nikada mjenjao, al jel se u setu dihtunga za motor nedobije set od 3 kom za promjenu dihtunga ispod poklopca????
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@mupi skini sa stare glave poklopce ocisti ih stavi nove bakrene podloske i stavi na novu glavu a ove baci s nove glave u sekundarne sirovine tak ces sigurno rijesit gubitak kompresije isto se i meni desavalo i tak sam rijesio problem!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Ovaj Bučin sistem je dobar, onaj sa dvije pločice mi se ne sviđa jer se time povečava kompresioni prostor, a oni jadnici su ionak bolesni na hladni start.
Mada za silu je i to rješenje.
Pločice obavezno prije ugradnje popusti, ako su od takvog bakra da se daju popustiti
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja sam probo na novoj s novim poklopcima dotezat i nove podloske stavljat i uvijek malo puse dok nisam uzeo nove podloske i stare poklopce stavio gore nema nista ne puse suho sve nista ne pusta!!
Jedino na novim poklopcima ima navoj za grijac usarafit bar sam dobio s takvim poklopcima glavu!!
 
Posljednje uređivanje:

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
da li ima kakva svrha tih poklopaca? Da li postoji kakav razlog da se ide nutra nalukavat? Da li su to ko revizijski otvori za kontrolu komore?
 

mupi

Novi član
Tu od
5 Velj 2014
Poruka
4
I dalje isti problem. Stari poklopac, nove plocice - kompresija nevalja, novi poklopac, nove plocice - kompresija nevalja. Svaki put između poklopca i glave izbija zrak.
 

Najnoviji postovi

Na vrh