• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

Moki

Novi član
Tu od
7 Pro 2015
Poruka
22
Najvjerojatnije je lanac preskočil.
Fiber (spojka na boš pumpi) je čitava?

Ovako gledajuci s moje laicke strane sve je na svom mjestu kako je bilo i do sada
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Meni kad je fiber pukao, radio je lose u leru, trokirao, jer kut ubrizgavanja nije bio dobar, izgubio snagu, al se nesjecam bjelog dima, u fiber na pumpi gurni izvijac, i lagano ga probaj pomicati, da vidis jel se cjeli pomice ili samo jedna polovica

Pumpa kod fibera ima na toj spojci zareze, mozda su se odvrnuli ti vijci, pa je opet pomaknut kut ubrizgavanja, mislim da od gore treba biti na 4 ili 5 zarezu,

Da budem iskren, nisam cuo da je nekome lanac preskocio, moj na jednom se cuje i tako radi preko 4500 sati
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,507
Fiber vidiš ali lanac ne dok ga ne rasturiš s prednje strane.
Simptomi koje spominješ mene vuku na lanac.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Mojem kolegi je lanac preskočil kod sijanja bilo je uz brijeg i kod okretanja je malo trznal traktor u dol i odmah počel loše raditi jedva se sa drugom brzinom dovukel do kuće .
 

Moki

Novi član
Tu od
7 Pro 2015
Poruka
22
Evo usput da vas pitam
Jel netko zna koliko KW treba biti snage alnaser za IMT 577-588
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Najcesce crkne spaner.Lanac bude prelabav i tako se pomjeri palenje.Prvo provjris fiber koji je ako neznas iza cijevi za sipanje ulja.Moras provjeriti jel citav.

Dugi problem je obicno spaner koji presakoci na zubicima.

 
Posljednje uređivanje:

Moki

Novi član
Tu od
7 Pro 2015
Poruka
22
Evo postavio sam na YouTube video sa fiberom.
Sad me zanima dl to treba imati ovoliko lufta ili je nesto u kvaru.
Inace malo sam mu promjenio nagib paljenja i sad pali na zub i ne dimi vise bjeli dim. Sad iz auspuha izlazi u malim kolicinama crni dim.

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=tqrKj4ZX-Yc[/YT]
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Meni izgleda da ti je pukao fiber, jer kada ga klimaš sa prstom, onda ti se pola fibera pomiče, a pola ne, pogledaj na filmiću još jednom onad zadnji dio, ako dobro vidim da e nemiče, a ovaj prvi dio sa vanjske strane se pomiče, i to je vjerojatno tvoj problem
 

Capone

Novi član
Tu od
30 Pro 2015
Poruka
4
Pozz... imam jedno pitanje vezano za bosch pumpu za imt 533 ??

pred nekoliko dana stavio sam nesto motornog ulja u otvor na bosch pumpi i sada vidim da mi je skoro sve izislo van kod fibera na semeringu.
zanima me dali se moze taj semering zamjeniti bez ponovnog stelanja pumpe kod majstora i dali ga je komplicirano zamjeniti?
molim vas odgovor HVALA
 

Capone

Novi član
Tu od
30 Pro 2015
Poruka
4
A cuj kada bi nosio majstoru onda bi je cijelu reparirao ovako bih mozda sam to promjenio i vozila bi mozda jos koju godinu
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,507
Može, skineš pumpu, spojku za fiber i kajlu te od šarafiš onaj mesingani poklopac koji drže tri vijka na šarafciger i u njemu zamjeniš semering.
Ako su ležajevi u pumpi loši (klima se osovina) onda nebu uspjeha, mada i to se doma zamjeni bez brige.
 

Capone

Novi član
Tu od
30 Pro 2015
Poruka
4
Hvala decki na pomoći. znam da je sigurno vec netko to rastavljao pa zna kako to izgleda. pumpa mi je jos dobra samo da zamjenim taj semering ako uspijem. idem se odmah uhvatiti posla ako sta zeznem onda cu odnesti kod majstora... Hvala MUHA na pomoći...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,507
Može, skineš pumpu, spojku za fiber i kajlu te od šarafiš onaj mesingani poklopac koji drže tri vijka na šarafciger i u njemu zamjeniš semering.
Ako su ležajevi u pumpi loši (klima se osovina) onda nebu uspjeha, mada i to se doma zamjeni bez brige.
Upssss :icon_redface:, malo sam se pomešal. Ja sam tebi pojasnil za semering na pogonskoj osovini pumpe, a ne za semering Boš pumpe.

Za zamjenu semeringa na Boš pumpi je malo veči zahvat, mada ni on nije problem.
Pumpu treba skinuti dole i otpustiti maticu koja drži flanđu fibera te ju radapcigerom skinuti s konusa dole.
Nakon toga treba skinuti poklopacmembrane (četiri vijkana šarafciger označenih zelenim strelicama), pa izvaditi membranu i nosač membrane skinuti s letve.
Ispod poklopca membrane ima još jedan šarafič na šerafciger uz kojeg treba otpustiti četiri matice označene crvenim strelicama te nakon toga skinuti poklopac na kojem je semering.
Prije vađenja semeringa treba izbiti košuljicu ležaja i paziti da se ne izgube pločice ako ih ima ispod.
poželjno bi bilo i staviti novu brtvu kod sastavljanja.

evo slika, a ako još kaj nije jasno pitaj.

 

Capone

Novi član
Tu od
30 Pro 2015
Poruka
4
E to se trazi, sada mi je puno jasnije. vec sam jednom susjedu mijenjao membranu pa znam nesto oko toga ali valjda cu uspjeti i ovo drugo rastaviti i nadam se i popraviti... hvala ti na odgovoru MUHA pozz.. iz Ogulina...
 

Nosonja

Član
Tu od
15 Sij 2012
Poruka
70
Dugo me nije bilo ovdje na forumu pa pošto je lijepo vrijeme malo sam se uhvatio posla oko traktora. Radim na piksiranju rukavaca pa sam uočio jedan još gori problem. Sada je prednji kraj traktora u zraku i kada mičem spone upravljača vidim da na onim rukama što idu iz kućišta volana ima jako puno lufta. Drugim riječima ruke se miču oko 10 cm naprijed - nazad, a kolo volana stoji na mjestu. Znači luft je dosta velik. Prije mi se u vožnji po cesti znalo dogoditi da mi desna strana počne lepršati što sam rješavao pritiskom nogom na istu. Okvirno me zanima o kakvom se kvaru radi i da li mi se isplati to dirati a da ne prođem kao zadnji put kada sam mislio samo promijeniti karike i na kraju sam potrošio 10000 kuna na generalku.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,507
Najvjerojatnije trebaš segmente, pikse kučišta volana, semeringe, puž volana i maticu puža. cca 2 soma kuna.
Da se to popraviti (ako nisu segmenti tak jako radzderani i za manje kuna ali onda treba pripasivati segmente i ugrađivati excentrične čahure volana. cca 500 kuna

Prije toga probaj kad motaš dali ti kompletno kolo volana ide gore dole, ako ide za početak dotegni maticu ispod volana.
 

Najnoviji postovi

Na vrh