• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Po pitanju radinh sati... Moji su na svom 533(78 godina) radili generalku na nekih 9000 sati. Bil je u totalnoj banani... 558 je kupljen 76. novi, i kupljen je da se s njim delalo i sebi i drugima jer baš nije bilo traktora u selu... Vura je krepala nakon 11 ilada sati i još je radil par gorina.. I radil bi i dalje da jednom meštru iz sela nije zakuhal... Majstor ga je na tanjuranju tak pregrijal da se pod punim gasom ugasil. Procuril je kiler, voda je iscurila a vura nije bila ispravna... Nagrabili vodu iz kanala, probali ga upaliti, anlaser ga nije mogo okrenut. Pošlepali s drugim 558, upalili i još je do kraja dana tanjural... Nakon toga više nije htel palit na hladno, osim na šlepanje, i takav je još sezonu završil... To je bilo 90 i neke. Tad je napravljena generalka i dan danas tako radi. Curi ulje na sve strane, mastan je ko krmaca, ali po najvecoj zimi pali ko metak.. Kolko je sati posle generalke napravil nemam pojma, niko ne zna jer nikad vura nije popravljena... Za svojeg 533 ne znam kolko sati ima jer nisam prvi vlasnik pa nemrem tocno znati... Teže mi pali kad je hladno ali sve napravim s njim i nemam ga namjeru dirati dok ikak pali..

Za to vreme kad su proizvedeni to su bili odlicni strojevi i sva naša poljoprivreda je na njima izgrađena, tko kaže drugacije laže... A sve puno ovisi o održavanju
 

Nordmaner

Novi član
Tu od
12 Stu 2015
Poruka
8
Pozdrav!
Imam problem sa stavljanjem nove brave na 539.Prilikom skidanja otpale su neke zice sa brave pa ne znam gde idu.Cetiri zice sam stavio al imam jos 6.Dve su imale one duple zabice tako da na isto mesto idu po dve.
12235515_309490672554554_2136700040_o.jpg
[/url][/IMG]

12227516_309490745887880_680476594_o.jpg
[/url][/IMG]
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,219
Danas zamjenil vodenu i jos neke sitnice, nekih 400 kn cca dijelovi..


Stari dijelovi..


Aluminijsko koljeno totalno istrunulo..


Poklopac pumpe tako zahrdao da je poceo trunuti i imati rupice, jedino Hubzin imao poklopac, jer se uz novu pumpu ne dobiva, ne kuzim tu foru..


I sad nek izdura barem 10 god.. :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Nije, ali dvije na statoru treba lotati (bar je tak bilo).
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Za to ti treba prilično jaka lemilica, neznam bi li zrak to mogao tim više što nije precizan mlaz.
 

jopa2306

Novi član
Tu od
20 Velj 2015
Poruka
3
poz raja
trebao bi mjenjati ulja na imt-u 539 deluxe 1980g.p. il starije pa me zanima
koje ulje da stavim u motor?
inu 3 il 5?
i jos me zanima ulje u mjenjacu i hidraulici
imam 20L sae 80 ulja
posto ide 30-ak litara mogu li kupit jos 10-ak litara ulja ina transhidrol 85 i da uspem to u traktor?
dali ce ista bit odnosno oce li radit hidraulika i mjenjac ok?
poz
 

jopa2306

Novi član
Tu od
20 Velj 2015
Poruka
3
znaci smijem pomjesat ova dva ulja ?
ima li veze sto je ulje otvoreno stojalo 4 g.?
i kakav je postupak pri zamjeni?
koji cep i kako sta?
hvala poz
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Trebala bi biti dva čepa za ispuštanje ispod i ako nema mjerne šipke imaš preljevni vijak na desnoj strani.
 

Moki

Novi član
Tu od
7 Pro 2015
Poruka
22
Pozdrav narode
Pomozite mi oko mog imt 533
Prije dva tri dana najednom mi je poceo dimiti bjeli dim i kao da je promjenio zvuk rada. Sada je sve teze i teze poceo paliti, sinoc kad sam ga palijo jedva je sastavio.
Prije toga palio je ono sto se kaze na zub, sad neznam sta mu se dogodilo.
Vidim pritisak ulja dobro drzi.
Sta bi moglo biti uzrok ovog kvara?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,507
Kreneš s štelanjem ventila pa usput i dize provjeriš.
Ako nije nijedno od navedenog najvjerojatnije je preskočil lanac.
 

Moki

Novi član
Tu od
7 Pro 2015
Poruka
22
Upalio ga, zakacio prikolicu stajskog gnjoiva i krenuo na njivu, nakon 100 metar od kuce je poce tako se ponasati, izgubio je snagu dosta u odnosu na prijasbje stanje.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,507
Najvjerojatnije je lanac preskočil.
Fiber (spojka na boš pumpi) je čitava?
 

Moki

Novi član
Tu od
7 Pro 2015
Poruka
22
E da zaboravio sam napisati, vise neprima gas kako je do sad primao, sad kad dodajem gas pocne trokirati i radi dosta nemirno.
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,374
Neću se pravit pametan (ne znam baš najbolje o 533) pa poslušaj Muhu ipak je on stručnjak :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh