• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,505
A kakvog lijeka kad hldnjak pušta u sredinu?
Krpanje, sva ostala sredstva tipa kiler diht, paprika, kava, kvasac ..... čepe rupe i tam gde netreba.
Bolje zalotati cijev ili dvije nego točiti bilo kaj (sem antifriza) u sistem.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Zašto IMT nije predvidio sat sa peteroznamenkastim ciframa? Možda su tada predviđali da neće trajati više od 10000 sati...
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,219
Razmem ja to sve, kak se kaj zbaraja i oduzima, a to mozes znati jedino ako je traktor kod prvog vlasnika i ako je taj vlasnik iskren..
Mozda traktor ima 2400 rs kako mu sigurno i pise sada na satu..
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
Velika večina tih satova niti ne dođe do 9999 jer krepaju... :icon_hang::D:
 

seljačina

Član
Tu od
26 Kol 2012
Poruka
123
Razmem ja to sve, kak se kaj zbaraja i oduzima, a to mozes znati jedino ako je traktor kod prvog vlasnika i ako je taj vlasnik iskren..
Mozda traktor ima 2400 rs kako mu sigurno i pise sada na satu..

Ivan sve je to točno kak si napisal ali ako pogledaš moju vuru pokazuje manje od 90 postova što znači da ne beljezgam gluposti po forumu već želim podjeliti neku zanimljivost sa vama jer i sam vozim krš od 533.
Dakle taj 539 je gazda kupio 88 g. i kod njega je do sad. Po farbi se vidi da je namjenjen bio izvozu. Mentalno je potpuno zdrav pa ............ i njegovi djelatnici su mi potvrdili priču.
Jučer mi dođe tip sa 533 i kaže da mu prima gas do 1800 okretaja pogledam malo i skinem filter zraka a ono smola i "katran" nutra. Taj ima 3400 i sigurno nebude još dugo. Kapiši?????????
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,505
Ja osobno sam ih dosta videl, ali s tolikim satima bez otvaranja motora ni jednog.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,219
U redu, u redu, meni je drago da neki imt moze natuci puno sati bez generalne, ali te njihove vure su tuga i jad..
Moj djed kupio novog 2000-te i prva vura stala na 99 rs odmah nakon pol godine, djed stavio drugu vuru, ona stala na 918 sati pred cca 10 godina..
Sad racunam da traktor ima oko 4000-4500 rs, a s obzirom da izgleda jako dobro, i ako ga odlucim prodati, ode on sa 918 rs a star 15+ godina.. :D:
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Meni je jedan stari majstor rekao da on zna par primjeraka sa 12-13000 sati. Moj ima oko 6500 tek se razradio.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Znal sem dosta starih majstora koji su rekli da je vijek IMT motora 7 000 rh sve preko toga je debela sreča .
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,219
Moj 539 1982. g ima 7260 rs, original sat jos uvijek radi i jedino sta me na njemu muci je prvo paljenje, jako tesko pali, a poslije ide ko zmaj, ne trosi ulje, ne dimi na iber, pritisak ima super..
Ove zime bude pumpa opet isa dolje i nosim ju drugom bosisti, pa da je motor gotov valjda bi trosil ulje ili bi padal pritisak, ovak je sve super, samo me to prvo paljenje zdere..
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Od mog ujaka je tvornički motor doživio 8000 radni sati a bio je zrel za generslku več blizu 6000 s tim da je zadnjih 7 godina ni po ljetu nije palio bez start spreja a i kad je radio pod malo večim opterečenjem baco je vatru na auspuh!
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
100_8916.jpg
[/URL][/IMG]
100_8916.jpg.html
http://s1094.photobucket.com/user/muhanicar/media/100_8916.jpg.html


Ovako je kod mene slicno koliko ve capice trbaju da imaju lufta, ima neko pravilo, kako se to uopce podesava, kvacilo mi je inace bilo visoko, moze l se tu na tim capicama sta napraviti,

100_8916.jpg.html

ja sam ih stavljao na 8,5mm a ostalo radiš kako je lisnik napisao, na papuči kvačila

što se vodene pumpe tiče, netrebaš novu, samo ležajeve i pakung pumpe, ako je dobar onaj dio gdje naliježe pakung pumpe i dosjedi ležaja, a to sam napraviš da sve rastaviš i sastaviš za oko 2 sata
 

seljačina

Član
Tu od
26 Kol 2012
Poruka
123
Kad sam živio u Njemačkoj jedan mehaničar mi povjeri da manji Deutz-ovi naprave oko 7000 sati do generalke ( klipovi, radilica )
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Moj pali bez problema, bez ikakvoga grijača na bilo kakvome minusu, bitno je samo da gorivo nije smrznuto.
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
729
Kako se okrene termostat na 539, oba dvije strane lijepo nalijezu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh