• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

poljo533

Novi član
Tu od
11 Sij 2017
Poruka
6
Re: Ulje u auspuhu.

Pa zna se skupit prilicna kolicina. Traktor ima 160radnih sati od generalke, i to se dogada samo dok radi na mjestu. Kad je u oranju ili u voznji ulje izgori ,i sve je ok dok opet nema rad na mjestu opet se sve ponavlja
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Re: Ulje u auspuhu.

To ti je skoro pa normalno, naročito ako je pumpa bila na remontu.
Samo gas, bez brige.
 

poljo533

Novi član
Tu od
11 Sij 2017
Poruka
6
Re: Ulje u auspuhu.

Bila je pumpa na remontu i ulosci dizne promjenjeni, ako mislimo na bosch pumpu? Necu tvrdit nista ali kakve veze ima pumpa s ovim problemom?
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Re: Ulje u auspuhu.

Jel ima kompresor ? Kod mene je nešta slično u pitanju bilo..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Re: Ulje u auspuhu.

Bila je pumpa na remontu i ulosci dizne promjenjeni, ako mislimo na bosch pumpu? Necu tvrdit nista ali kakve veze ima pumpa s ovim problemom?
Ima, jer ju je bošista našprical pa sad makina ide ko vetar ali se događaju takve nus pojave.

Nemoj se tim zamarati, ako baš imaš potrebu da traktor stalno radi na leru svakih pola sata, sat ga malo sturiraj da izgori ta ne sagorjela nafta koja se nakupila u auspuhu,
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
ma kaj govoriš , jedan forumaš tvrdi da dizel radi s siromašnom smjesom..kak onda neizgoreno gorivo u auspuhu

ppljo 533 , daj ti to na jezik , pa analiziraj jel to nafta ili ulje , ja također glasam za naftu
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Ja to tvrdim i to je istina. Ne znači da ak je dovoljno zraka mora sve izgorjeti. Izgori ono kaj se rasplini, a "velike" kapljice ne moraju, pogotovo u pothlađenim cilindrima, kakvi su na ler gasu.
 

poljo533

Novi član
Tu od
11 Sij 2017
Poruka
6
Ustanovljen kvar,skinuo ispusnu granu i i tak je radio 20 min na 1200 okretaja. Pusta ulje kroz vodilice ventila. Kad se isturira malo rasprsi ga po auspuhu i izgori,dok se opet ne nakupi. ( Kvalitetni Turski i Indijski djelovi) kupio sad originalne vodilice pa cemo vidjet.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Daj ti Bogek da je tak kak ti veliš.
Ja sam isto prvi put nakon generalke išel isprešavati vodilice i mjenjati ih drugima, kad je bilo isto nije mi vrag dal mira pa sam čak išel podljeplivati ih.....a eno ga, vrag još uvjek ide.
Da je to ulje bil bi osjetan i pad nivoa na mjeraču, a nije ga bilo.
 

poljo533

Novi član
Tu od
11 Sij 2017
Poruka
6
Da al meni pada nivo ulja, doljevano vec par puta. Glava je skinuta i rastavljena. Vodilice na ispusnim ventilima imaju lufta. A dok je radil bez grane jasno se vidlo da ide ulje uz ventil u ispuh
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
provjeri kanale za povat ulja prema karteru ..možda fali rupa na brtvi (usporedi staru-novu)...također i odušak ...itd
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
539 Jedva odvaja prvi stepen, drugi uopće ne. Papučica nejde do kraja već stane na pola i nejde dalje.

Da tjeram dalje dokle ide ili se možda može jeftino i brzo rješiti?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Samo popola, ako je takvo stanje kak pišeš štelanje nikakvo ne pomaže.
Može ti se samo još nekaj na korpi razletjeti i napraviti veču štetu od ove koju imaš.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Molim pomoć.

Rastavio ja, odmah sam vidio da su pipci skroz nabijeni unutra ali nisu jako poderani ili slično. Sve izgleda bolje nego što sam se nadao.

Znači pipci su toliko unutra da udaraju o kućište korpe i ne mogu da odvoje. Kako sam popuštao korpu tako su se i oni podizali.

Eh sad ako ima dobra duša da mi u par riječi kaže što sve da mijenjam i kako da namjestim.

Evo kako izgleda pa procijenite.

https://s20.postimg.cc/z4d1leo2l/IMG_20180416_150208.jpg









 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Capice, bolcni, nosači capica, ako je jako razderan poklopac kvačila gdje ulaze bolcni onda i njega. Mada mislim da ti je onda jeftinije kupiti kompletno kvačilo za cca 1000 kuna i s njim gore.
Sa slika ne vidim koliko lufta ima, ali očito ga ima.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Hvala, na ovim malim bolcnama ima dosta lufta.

Znači ubiti do luftova je u dosjedima, tako sam nekako i mislio i vidi se da je to već jedanput čačkano.

Pogledati ću cijene za dijelove kako se kreću pa ću odlučiti.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Evo samo da javim, traktor je sastavljen i kvačilo radi super.

Promijenio sam gornju ploču korpe, sve opruge, kompletni set capica, obje lamele(iako nije bilo potrebe) i druk ležaj. Koštalo je oko 550 kn. Sve je indijsko pa ćemo vidjeti kolko će durat.

Zazor sam stavio 1,3mm jeli to ok?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Pošto je sve novo mogel si i mrvicu više naštelati ali dobro bu i ovak. Samo imaš manji razmak između 1i 2 ali to ne smeta ničemu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh