• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
krenul bum sa uljem i filterom hidraulike, pa bum vidil dalje...
sljedeci tjedan su blatobrani gotovi, pa ga idmo sredjivat...

zahvaljujem na odgovoru! :partyman:

puknuti fala za savjet idem trazit to od danot-a :partyman:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ajoj decki, tam je ona druga tema za fajt!!
jaooo, kak je pocela ova 2011 zbilja bu bil smak svijeta 2012-te
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
mali problem na fercu 533,Muhaničar ti znaš ziher kaj ga muči

traktor stajal par dana dođem jučer da ga zapalim on ni da bi trznul ko da je otkopčan akumulator,trknem čekičem po anlaseru odma se javil i poslje 20 puta probam bez problema upali,cijeli dan posle sve pet,al danas ujutro ista stvar.jel gubi negde kontakt il četkice poderane,da ga ne skidam dolje nepotrebno.

eto kak sam brz popravil anlaser konačno danas.:rolfer:
zaštekal automat,skinul dolje,opral očistil,podmazal i radi ko novi:):drinkers:
 
B

Bobo

Guest
Prilikom promjene pumpe u nasem 539, dogodila se ista stvar, super je dizao, ali su poluge poskakivale. jace u prazno, nego pod teretom.

majstora koji nam je radio pumpu smo nazvali i rekao je da ju izvadimo da je najvjerovatnije istala neka spena u kucistu mjenjaca i da ju je pumpa tako uvukla da blokira jedan ventil u pumpi. covjek je kvar otklonio dosta brzo i pumpa i dan danas radi kao luda.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Je sad kad se odmrznul :rolfer::rolfer: tak znam i ja popravljat ,,, nemoj mu davat gemišta samo čisto vino pa nebu štekal (alnaser).
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
gle da se ne spremam malo drva dovest sirovih,nebi ga još diral.

ušla vlaga,prašina i jbg 2godine je delal bez problema
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
eto kak sam brz popravil anlaser konačno danas.:rolfer:
zaštekal automat,skinul dolje,opral očistil,podmazal i radi ko novi:):drinkers:
Jesi možda usput podmazal i napred na onom malom šarafiču kud klizi bendix?
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
naravno da nisam(konj)sam zaboravil
al namazano je sve,svaki djelić koji obavlja bilo kakvu radnju.
prešel sam sa masti po osovini piksi itd.dost mu je masti do jeseni.nis još dodatno ugural.

moral sam ga cijelog rastepst em je bilo sve crno i ona korozija i prašina,a tak je bil dolje i napol otvoren,sve je čisto ko novo.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
zoki pa nis pukel da to perem vodom,nafta pa benzin da ispere masnoču i ispari.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Nebu valjda pral vinom, s tim se peru unutarnji dijelovi,,,,,, :rolfer:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
naravno da nisam(konj)sam zaboravil
al namazano je sve,svaki djelić koji obavlja bilo kakvu radnju.
prešel sam sa masti po osovini piksi itd.dost mu je masti do jeseni.nis još dodatno ugural.

moral sam ga cijelog rastepst em je bilo sve crno i ona korozija i prašina,a tak je bil dolje i napol otvoren,sve je čisto ko novo.
Ako je neko nekad kad ga je rastavljal razmišljal pa je flanđu okrenul da je taj šaraf okrenut prema van, a ne prema bloku onda još uvjek stigneš, a da ga ne skidaš.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
baš bum pogledal kam je okrenut.
al njbitnje je da on dela,a takav anlaser nis niakad otvaral:drinkers:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Nis pukel , uobičajno je da djelove (barem ja) prerem u nekom kemijom za odmaščivanje , ono se obićno ispire vodom .No namotaji rotora i statora ne vole vodu .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,034
Nis pukel , uobičajno je da djelove (barem ja) prerem u nekom kemijom za odmaščivanje , ono se obićno ispire vodom .No namotaji rotora i statora ne vole vodu .
Lak nevoli baš ni benzin.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ja isto izbjegavam pranje namota, malo ih propuhati sa kompresorom i obrisšem sa krpom. Jedino dobro operem svo polužje, puškice i "iz čačkam" kolektor i sa finim šmirglom poravnam..ist to napravim i sa "bendixom". Na kraju podmažem osovinu sa grafitnom masti i to je to....prosto je nevjerojatno kolko to osvježi pokretač:)
Inače, ja jako često koristim perilicu suđa za pranje dijelova, bitno je samo da se sve rastavi do zadnjeg komada i na kraju dobro osušim sa fenom....na taj način sam prao doslovno sve osim "struje"
 
Posljednje uređivanje:

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Ja isto izbjegavam pranje namota, malo ih propuhati sa kompresorom i obrisšem sa krpom. Jedino dobro operem svo polužje, puškice i "iz čačkam" kolektor i sa finim šmirglom poravnam..ist to napravim i sa "bendixom". Na kraju podmažem osovinu sa grafitnom masti i to je to....prosto je nevjerojatno kolko to osvježi pokretač:)
Inače, ja jako često koristim perilicu suđa za pranje dijelova, bitno je samo da se sve rastavi do zadnjeg komada i na kraju dobro osušim sa fenom....na taj način sam prao doslovno sve osim "struje"

ovo potpisujem na gotovo isti nacin i ja radim
jel ti ovo imas perilicu suđa i u garazi,blago tebi
 

Najnoviji postovi

Na vrh