• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
kaj su podupirajuče ruke? Ono kaj rudamaca zove ramena?
Kak na tome riješiti luft? Samo dotegnuti?
Primjetil sam da kad okrenem volan lijeva ruka krene prema van tj. izvlači se iz kučišta prije nek se počne okretati kaj to znači?
Probal sam otvoriti čep za ulje na kučištu s inbusom 10 ali vrak je još veći! Traktor mi nije doma nek 7 km udaljen tak da bum moral pak iti z većim inbusom, a izgleda da ga bum moral prvo kupiti...
Strikane to bi bilo to, ali evo za svaki slučaj.
Nemoj zaboraviti naprijed one šarafe dotegnuti ili promijeniti ako su bili otpušteni pa su poderani.
Dotegnuti nemožeš nego možeš podložiti ispod komadiče kože ili pobrusiti poklopce da jače pritisnu, a ako imaš love možeš i tokaru dati da ti istokari nove kugle, pa bu onda ko novo.

98326276.jpg
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Strikane to bi bilo to, ali evo za svaki slučaj.
Nemoj zaboraviti naprijed one šarafe dotegnuti ili promijeniti ako su bili otpušteni pa su poderani.
Dotegnuti nemožeš nego možeš podložiti ispod komadiče kože ili pobrusiti poklopce da jače pritisnu, a ako imaš love možeš i tokaru dati da ti istokari nove kugle, pa bu onda ko novo.

98326276.jpg

Uh to su podupirajuče ruke, nismo se dobro razmeli.
Ja sam mislil na one ručice koje idu od kučišta puža koje su zašarafljene velikim maticama:
puzvolana02-1.jpg


Evo zelenom sam zaokruzio veliku maticu koja drži ručice samo kaj je na ovoj slici desna, a ja sam primjetio da se lijeva cijela pomiče tj. odmiče od kučišta i primiče mu se kao da nije dobro fiksirana pa ju vreteno gura nutra-van
Ovo kaj si ti muhaničar označil je vredu to se nikam ne miče znači ta kugla se nije jako podrla
Šarafi koji napred spajaju te podupirajuče ruke na most su zamjenjeni još ranije jer su spucali, a traktor odonda nije jako zlostavljan pa mislim da su još ok.
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
@muhaničar
imam imt 533 ,na zadnjem točku mi slini ulje na kočnice pa od njih ništa,kako se mijenja semering na zadnjoj trubi?:scratch:scratch:?:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
To kaj ruke idu nutra van nebudeš riješil jedino da skineš kučište ili poklopac pa da se time izgubi taj luft jer se to poderalo, ali taj dio mora odraditi tokar to bu doma malo teže jedino ak imaš dobru volju.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
@muhaničar
imam imt 533 ,na zadnjem točku mi slini ulje na kočnice pa od njih ništa,kako se mijenja semering na zadnjoj trubi?:scratch:scratch:?:

eto vidiš šta se desi kad ne paziš u koju temu pišeš!!!
to si već pitao u nekoj temi, ja sam ti odgovorio, a sad si sam nađi gdje si to pisao!!!

@muhaničar, ne odgovaraj na ovo, nek se malo potrudi...;)
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
To kaj ruke idu nutra van nebudeš riješil jedino da skineš kučište ili poklopac pa da se time izgubi taj luft jer se to poderalo, ali taj dio mora odraditi tokar to bu doma malo teže jedino ak imaš dobru volju.
Poderalo se na kučištu ili se ruka poderala? Između ruke i kučišta je prsten nekog mekanog materijala tak da mi ne izgleda da se to moglo jedno po drugome poderati.
Mozda su pikse u kučistu i poklopcu poderane?
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
495
Rame je po IMT katalogu ta ručica koju drži zelena matica.


Podupirajuče ruke sam zamjenil lijevu i desnu . Kugla i čašica su se poderale nesimetrično, pa kad preokrenes lijeva -desna, nutra-van, lufta skoro i nema.Samo ruke , čašice ostanu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Poderalo se na kučištu ili se ruka poderala? Između ruke i kučišta je prsten nekog mekanog materijala tak da mi ne izgleda da se to moglo jedno po drugome poderati.
Mozda su pikse u kučistu i poklopcu poderane?
Tebi se poderalo kučište, ali sa unutarnje strane. To izvana nema veze sa luftom nutra, van.
Ovo kaj ti vidiš izvana je samo filc i služi tome da bi se neko nekad sjetil na njega kapnuti koju kap ulja pa da ne brusi po semeringu na tvrdo
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
većina tema je više puta prožvakana pa se odgovori na pitanje
ovo je odgovor jednog SUPER MODERATORA,hvala:butthead:
Čekaj malo, pa meni se čini da sm ti ja jučer odgovoril :scratch, a sad nevidim da jesam, pa zato evo opet.

Dakle skineš kotač i otšarafiš one šarafiče ključ 19 (kaj ih ima puno jedan do drugoga) koji drže zajedno trubu i anker ploču. Izvadiš anker ploču i poluosovinu sve zajedno van i tu je semering.
Bilo bi dobro da ispustiš 10-tak litara ulja, a ako nečeš možeš i traktor napeljati na stranu ili ga okrenuti na bok.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Rame je po IMT katalogu ta ručica koju drži zelena matica.


Podupirajuče ruke sam zamjenil lijevu i desnu . Kugla i čašica su se poderale nesimetrično, pa kad preokrenes lijeva -desna, nutra-van, lufta skoro i nema.Samo ruke , čašice ostanu.

Ti si lijevu ruku stavil na desnu stranu i onu stranu ruke kaj je bilo prema motoru si okrenul van... Hm zanimljivo to bum zapamtil za kasnije ali za sad su mi te ruke ok...
Išel bum po redosljedu kak je muhaničar savjetoval negde ove zime...
 
P

papundek1910

Guest
Pozdrav cijelom društvu, čitam već dugo ovaj forum pa evo da se javim s jednim problemom koji me uskoro očekuje.
Htio bi na IMT 533 ugraditi novi IMT539, čuo sam da je moguće pa ako neko ima više saznanja, molim da mi opiše postupak.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pozdrav cijelom društvu, čitam već dugo ovaj forum pa evo da se javim s jednim problemom koji me uskoro očekuje.
Htio bi na IMT 533 ugraditi novi IMT539, čuo sam da je moguće pa ako neko ima više saznanja, molim da mi opiše postupak.
Kako da ti netko opiše postupak pripasivanja elektro instalacije ili goriva ?
Da ne spominjem polugice gasa itd.
Ako se spremaš na to a ovakve stvari te sputavaju odustani prije nego izgubiš živce oko nabavke zvona .
Stvarno ,gdje pronaći zvono ?
Kaj je sa starim motorom , ja kupim ako ide u staro željezo?
 
P

papundek1910

Guest
Ma čuo sam samo da treba neka međuploča, pa ako je prekomplicirano odustat ću od toga
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,110
Među ploča se vrlo lako napravi nova,samo nacrtat na papir precizno i sa papirom u firmu koja se bavi sa time i dobijes novu kakvu poželiš.

Radili to za kombajn jd,drugi motor.....
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Među ploča se vrlo lako napravi nova,samo nacrtat na papir precizno i sa papirom u firmu koja se bavi sa time i dobijes novu kakvu poželiš.

Radili to za kombajn jd,drugi motor.....
i realno ako ploču ne zdimiš i ako platiš obradu koliko ta ploča dođe?
 

Najnoviji postovi

Na vrh