• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
neznam točno,ali za 539 vjerujem max 100eur-a.
aha , 100 eura možda dođe komad pločevine odrazan kod majstora koji reže pločevinu .
Govorimo sve legalno plačeno , OK , imamo otpade gdje je kila 4 kune ziher .
ploča 500 x500 x 40 ima skoro 80 kila 8) .
Sve se da napraviti i inprovizirati, ali neobrađena međuploča bez dosjeda za centriranje je (oprosti ) ku rac od posla .
I radit će , zašto ne ?- pa kad pojede spojničku i sjebe zamašnjak onda bu veselo .
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,110
http://www.energa.hr/

Oni su radili,nacrta u programu,stroj sami izreze i to je to. Velika firma,nikakav hoby posao.

Cijena možda nebi bila 100eura,ajde mozda 150 eura.(neznam)

Nebitno,ja sam rekao gdje se moze kvalitetno napraviti,ako mislis to raditi kontaktiraj firmu,a ovo oko cijene je potpuno nebitno,cemu rasprava...posalji mail pa onda objavi i to je to.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
http://www.energa.hr/

Oni su radili,nacrta u programu,stroj sami izreze i to je to. Velika firma,nikakav hoby posao.

Cijena možda nebi bila 100eura,ajde mozda 150 eura.(neznam)

Nebitno,ja sam rekao gdje se moze kvalitetno napraviti,ako mislis to raditi kontaktiraj firmu,a ovo oko cijene je potpuno nebitno,cemu rasprava...posalji mail pa onda objavi i to je to.
Ma nema beda , ja sam onak realno razmišljam o tome i dolazi mi se do zaključa da je to neisplativo (osim ako mu 533 nije explodiral )pa sad kemije na bolje .
Eto papundek1910 , šalji mejl pa da vidimo rezultate :partyman:
 
P

papundek1910

Guest
Stari 533 je u toliko lošem stanju da mi svi savjetuju da pređem na 539 tako da je to sve još u fazi kalkulacije do proljeća. Hvala na savjetima!
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
i ja imam 533 deluxe 77 godišta sa 5200h rada...još ide ali vidi se znakove umora...da bi morao stavljati drugi ili jači motor sa tokliko truda koliko je potrebno za 539, rađe bi probao ubaciti od 549:roll:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
u čemu 549 ima prednost nad 539
Sinek , naj se srditi ...ja nemam ni znanja ni živaca tebi objašnjavati kakva je razlika između 539/549 .
Svega toga pisanog matrijala ima na tone na forumu .
Forumaši su se trudili sve to do detalja natipkati , moral se buš potruditi i prelistati forum .
Znam , nisam ti puno pomogel , ali ovo tvoje pitanje bi tu bilo danima i nitko ne bi odgovorio na njega , a mnogi znaju odgovor .
Nisi ti nikome ništa kriv , to je jednostavno tak .
Isto tak ima priručnika za jedan i drugi traktor kao i svi podaci o pojedinim vaarijantama motora .
Ako ti poslje toga ne bu kaj jasno onda tu pitaj , hvala
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Sinek , naj se srditi ...ja nemam ni znanja ni živaca tebi objašnjavati kakva je razlika između 539/549 .
Svega toga pisanog matrijala ima na tone na forumu .
Forumaši su se trudili sve to do detalja natipkati , moral se buš potruditi i prelistati forum .
Znam , nisam ti puno pomogel , ali ovo tvoje pitanje bi tu bilo danima i nitko ne bi odgovorio na njega , a mnogi znaju odgovor .
Nisi ti nikome ništa kriv , to je jednostavno tak .
Isto tak ima priručnika za jedan i drugi traktor kao i svi podaci o pojedinim vaarijantama motora .
Ako ti poslje toga ne bu kaj jasno onda tu pitaj , hvala

Tak je , malko se potrudi :drinkers:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pozdrav cijelom društvu, čitam već dugo ovaj forum pa evo da se javim s jednim problemom koji me uskoro očekuje.
Htio bi na IMT 533 ugraditi novi IMT539, čuo sam da je moguće pa ako neko ima više saznanja, molim da mi opiše postupak.
Evo papundek puknuti je portošil koju kuna , nazvao sekra trgovinu i dobio (kako kažu) informaciju iz prve ruke .
Prelazna ploča 533-539 ima za kupiti , dođe cca 900 kn fco sekra i bude ih krajem prvog mjeseca gospodnje 2011 godine .
Ne bi čovjek vjerovao , danas stvarno ima svega u trgovini
Za taj novac se stvarno ne isplati kemijati u garaži .
Siguran sam da ti bude sekra izašla u susret i ploču poslala poštom .
Jedino ako se u međuvremenu plerlistavajući priručnike nisi odlučio na motor od 549 .
Link do sekre
http://www.se-kra.hr/
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Evo papundek puknuti je portošil koju kuna , nazvao sekra trgovinu i dobio (kako kažu) informaciju iz prve ruke .
Prelazna ploča 533-539 ima za kupiti , dođe cca 900 kn fco sekra i bude ih krajem prvog mjeseca gospodnje 2011 godine .
Ne bi čovjek vjerovao , danas stvarno ima svega u trgovini
Za taj novac se stvarno ne isplati kemijati u garaži .
Siguran sam da ti bude sekra izašla u susret i ploču poslala poštom .
Jedino ako se u međuvremenu plerlistavajući priručnike nisi odlučio na motor od 549 .
Link do sekre
http://www.se-kra.hr/
Kupi mu ti međuploču, a on tebi da makinu gratis :finga:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kupi mu ti međuploču, a on tebi da makinu gratis :finga:
To se zove menađerski pristup :partyman:
Pristajem
29qazo8.gif
 

zagorac85

Član
Tu od
12 Ruj 2010
Poruka
132
Imt 533

Imamo problem,kod mog ujaka hidraulika normalno diže ali se presporo spušta prazna i pod teretom.Što bi moglo biti?Dva mjeseca prije toga predihtana je pumpa i stavljeno novo ulje i bilo je ok.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Imamo problem,kod mog ujaka hidraulika normalno diže ali se presporo spušta prazna i pod teretom.Što bi moglo biti?Dva mjeseca prije toga predihtana je pumpa i stavljeno novo ulje i bilo je ok.
Razvodnik ste mijenjali?
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Razvodnik ste mijenjali?

e muhanicar, to sam te mislio pitat jos pije Nove godine, dobro da je covik otvoril temu!

meni pak pri dizanju hidraulika poskakuje (traktorska da ne bi bilo zabune), ali dize kako joj naredis, brat ima 100kg, baci ga u zrak i sa malo gasa i sa puno, s tim, kad je jaci gas onda je manje zamjetno skakutanje hidraulike....
spusta ravnomjeno....

jel to normalno, ili??
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
e muhanicar, to sam te mislio pitat jos pije Nove godine, dobro da je covik otvoril temu!

meni pak pri dizanju hidraulika poskakuje (traktorska da ne bi bilo zabune), ali dize kako joj naredis, brat ima 100kg, baci ga u zrak i sa malo gasa i sa puno, s tim, kad je jaci gas onda je manje zamjetno skakutanje hidraulike....
spusta ravnomjeno....

jel to normalno, ili??
To bi bilo do pumpe, lošeg ulja, filtera hidraulike (ako je slučajno ugrađen), razvodnika itd. Ako sve radi inače normalno i pod težim priključkom (najvjerojatnije) ne poskakuje ne diraj, mada je najvjerojatnije problem na jednom od ventiliča na pumpi.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja mislim da jednom i drugom treba jedno dobro podešavanja + kontrola svih djelova polužja i pripadajučih elemenata .
Danot je postao priručnike hidraulika 533 -xxxx , ima tamo dosta pametnih štiva .
Svakao čovjeku dajte malo reputacija za trud , on je to radi vas ne radi sebe .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Ja mislim da jednom i drugom treba jedno dobro podešavanja + kontrola svih djelova polužja i pripadajučih elemenata .
Danot je postao priručnike hidraulika 533 -xxxx , ima tamo dosta pametnih štiva .
Svakao čovjeku dajte malo reputacija za trud , on je to radi vas ne radi sebe .
Jel buš ih nagovoril da raštelaju još ono malo kaj je ostalo naštelano :scratch
 

Najnoviji postovi

Na vrh