• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

Kumic

Član
Tu od
7 Lis 2010
Poruka
196
Da mu skida snage, skida sigurno, a koliko neznam mada mislim da je zanemarivo.
Na 533 se da isključiti, a na 539 ne. A šta češ kad je 539 napredniji :evil:
Kaj se na 533 da isključit :scratch Nisam znao
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Ja se slazem sa ona druga cifra od bobo-3KS.
Ak taj isti kompresor se goni sa elektromotorom, potrebna snaga za normalni rad je neki 2.2 KW, to je oko 3 KS. Pa i od motora na traktor bi uzimao 3 ks.
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
495
Na 533 se da isključiti kompresor ak su taj dan delali verziju na kojoj se da isključiti .

Kod mene sa nemre kompresor isključiti, ali se zato nemre ni špera uključiti .Zato kaj je nema:mrgreen:
Kuplung je dvostepeni, instalacija sa + polom na šasiji.
Kabina je valjda prototip za ispitivanje padova u provaliju i prevrtanje .

Nekak nisu baš bili sigurni kaj hočeju ili moreju napraviti, tak da 533 pokriva kojekakve modele.
 
F

Farmer533

Guest
A šta je onda moj, ima kompresor, dvostepeno kvačilo, šperu, 74.g. a niš nigdje ne piše, u papirima samo imt ?

Ja imam IMT533 kojeg sam naslijedio od starog za ovo malo zemlje što obrađujem za sebe mi netreba veči ili bolji traktor IMT533 mi se sviđa zbog svoje okretnosti na malim površinama nisam neki veliki stručnjak za IMT znam da jedino De Luxe bi trebao imati duplo kvačilo al kad se ovako skupi hrpica ljudi na forumu se doznaje da IMT ni sam nezna što te oznake znače i čemu služe...A meni se čini da su u IMT-u zaposlili nekog sljepca da ljepi naljepnice...:partyman:
Ili su ljepili naljepnice kak su ih imali pri ruci :axe:
 
Posljednje uređivanje:

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Ma ni meni bitno kaj piše na njemu važno mi je da sve radi. U većini slučajeva se kompresor da isključit a kod mene radi stalno. Špera solidno radi, a dvostepeno kvačilo je valjda original jer kad sam slagao korpu i lamele sve je kupljeno po originalu i neme međuploču pa mislim da je oriđiđi.
Samo me taj kompresor hebe kaj stalno šrota, ide mi na živce @muhanicar jel se taj da presložit da se da isključivat ?
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Evo slike o kompresoru iz knjige poljoprivredni traktori.

1 do 1.7kW snage od 1800 do 2800 okretaja
hvala na knjizi kosjerac!

špera dobro dođe, al na bratićevom 539 nikad ne radi duže od dva tjedna,
i taj traktor u ovih 15 godina kaj ga posudjujem, cijelo vrijeme vozim bez špere

kad sam kupio 533 koji uopće nema šperu, onda su mi se sjatili svi pametni, i oni koji su se našli pametovat (a neki traktora dotakli nisu a kamoli vozili),
kako špera život znaći, traktor bez prve vuče siromak, a neš ti niš moć delat sa tim jer nema špere...

a 15 godina radim moguće i nemoguće stvari u šumi BEZ špere!

znam da dobro dođe, al ljudi moji, prije će pomoš hladna glava, i drugi traktor nego špera u nekim situacijama, ako nejde, nejde, ima sused dajca od 2 i pol tone :D

a kaj se tiće kompresora, ak mi se probije guma u šumi, jb ga, neće ni kompresor pomoć, a doma imam sa barometrom na struju...

to je moje mišljenje, znam da nisam skroz u pravu, i sva ta dodatna oprema dobro dodje, al ako je i nema, mislim da netreba paniku stvarat, ko ovi moji doma npr.., jeb. ih špera
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Slažem se, ja šperu nerado koristim jer zna zaglavit pa jako jako dobro pazim kad ju koristim da se poslije isključi, a kompresor jb.. ga treba i neterba, kak veliš kad je nek bu ak nema nema veze. :partyman:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
aj fala Bogu pa da se s nekim razumijem!!
pele Zivio ti meni 100 godin!! :partyman:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Na 533 se da isključiti kompresor ak su taj dan delali verziju na kojoj se da isključiti .

Kod mene sa nemre kompresor isključiti, ali se zato nemre ni špera uključiti .Zato kaj je nema:mrgreen:
Daj poslikaj taj kompresor na 533 koji se nemre isključiti.
To još nisam, videl pa da vidim.

Ma ni meni bitno kaj piše na njemu važno mi je da sve radi. U većini slučajeva se kompresor da isključit a kod mene radi stalno. Špera solidno radi, a dvostepeno kvačilo je valjda original jer kad sam slagao korpu i lamele sve je kupljeno po originalu i neme međuploču pa mislim da je oriđiđi.
Samo me taj kompresor hebe kaj stalno šrota, ide mi na živce @muhanicar jel se taj da presložit da se da isključivat ?
Među ploča i dvostepeno kvačilo nemaju nikakve veze jedno sa drugim.
Ti imaš 533 ili 539?
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Ne nije takav, moj nema ništ okolo, samo ga zašarafiš na 4 šarafa i 2 crijeva.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Ne nije takav, moj nema ništ okolo, samo ga zašarafiš na 4 šarafa i 2 crijeva.
Daj poslikaj, jer i ovaj ide na 4 šarafa i 2 crijeva (neračunajuči lajtung za podmazivanje)
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Skinul sam danas alternator sa traktora (ili je to dinamo stroj?)... uglavnom to je iz '81g isto kak i traktor originalno je na njemu proizvođač Iskra. Nije to ko ovi noviji koji su kraći sa onim krilcima za hlađenje. Probal sam kak se da okretati s rukom pa mi se čini da malo teže ide i čuje se lagano zujanje lagera... Tak da sam odlučil pitat da li je to sigurno za rastepsti pa podmazati i tak malo očistiti, da li to može bezbolno izvesti ovakvi šarlatan kak sam ja bez da nekaj zajebe... nisam rastepal alternator pa me zanima da li na kaj posebno treba obratiti pozornost?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Skinul sam danas alternator sa traktora (ili je to dinamo stroj?)... uglavnom to je iz '81g isto kak i traktor originalno je na njemu proizvođač Iskra. Nije to ko ovi noviji koji su kraći sa onim krilcima za hlađenje. Probal sam kak se da okretati s rukom pa mi se čini da malo teže ide i čuje se lagano zujanje lagera... Tak da sam odlučil pitat da li je to sigurno za rastepsti pa podmazati i tak malo očistiti, da li to može bezbolno izvesti ovakvi šarlatan kak sam ja bez da nekaj zajebe... nisam rastepal alternator pa me zanima da li na kaj posebno treba obratiti pozornost?
Po tome kak si objasnil to bi trebal biti dinamo.
Unutra se nalaze ležajevi isto kak i u alternatoru tak da nemaš kaj podmazivati nego slijedi izmjena.
 

Najnoviji postovi

Na vrh