• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
To će biti maksimalna potrošnja. 533 u oranju na 1500 okretaja bi trebao sa 30 litara da ore najmanje 10 sati, ako se ne forsira, i više.

Kod košenja troši još manje.

Kod transporta može da troši puno i malo. Ovisi o težini i o cesti.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
poz
imam jedno pitanje na kojeg nikak da dobijem odgovor.
moj deda ima imt 533 i kaze da mu se cini da mu trosi vise nego inace.
Možda mu papa na grijač ili jednostavno negdje curi
A možda deda nije primjetil da je nafta otišla gore i da nema više pun tank za pet banki
 
S

staffmen

Guest
ma da je nafta i 20kn on bi tocio eurodizel.
Nece tocit lozu a traktorom uopce nejde po cesti jer su mu njive blizu kuce.
A neznam kaj je dedi mozda mu se pricinilo
Kaze da trosi vise dok okrece sijeno nek dok kosi. Kaze zbog prenosa remenom na kosi.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Gledal sam dva 533 i ni jedan nema šperu, pa me zanima jel imaju oni nekako drugačije riješen pogon kad zaglibe ili jednostavno vrti kotač kojem je lakše:scratch
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Gledal sam dva 533 i ni jedan nema šperu, pa me zanima jel imaju oni nekako drugačije riješen pogon kad zaglibe ili jednostavno vrti kotač kojem je lakše:scratch
aha .. i toga koji neumorno kopa malo prikočiš .
A jeste mi neki šoferi..sigurno znate cviliti gumama a ne znate kako se vozi lada po zimi tj. svi auti zadnjeg pogona kad počne proklizavati ?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
nije problem prikočit kotač ak imaš sa čime, al pošto su im kočnice "jača" strana to je malo teže napravit. Ovi koje sam gledal od kočnica nemaju ni K
 
O

Odessa88

Guest
Jel na imt 539 maksimalna dozvoljena tezina koja se moze podici na donjim traktorskim polugama 817kg???Pitam jer cesto koristim korpu za prevoz pa da znam kolko mogu tovariti a da pritom ne pokidam nesto
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
nisam našal u temi, pa se ispričavam ako je već pitano i pisano negdje...

jel moguće izvest na 533 da brže pada broj okretaja kad smanjiš gas?
a da se kaj drugo ne sje*e...
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
hm, pa možda bi se i dala složit...
stavim zaklopku u auspuh, i polugu negdje pokraj gasa...
google je zakon :lol:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ne bi funkcioniralo, a?
ubija me šaltanje iz 2ge u 3ću brzinu, nikako doćekat da padnu okretaji da možeš u vožnji ubacit...

iz 3. u 2. i iz 2. u 1. ide bez greške kad se pentraš u brdo, ali iz 2. u 3. je kvantna fizika!!prije stane u blagu uzbrdicu, nego okretaji padnu sa 1800 na 800... :madmana:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
viš ti ove naše traktoriste , ovaj na temi 549 bi podebljao zamašanjak , ovaj tu bi ga tokario .
Ljepota voženje 533 i je u tome da ima veliki zamašnjak ..i radije ga vozim nego 539
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
je tu se slažem s tobom da ga je ugodnije za vozit nego 539, 539 je u odnosu na 533 trkači bolid, naglo ubrzava, šlajfa, 533 je nekak ko genšerski auto, ko mercedes, a 539 porsche...

udobnost mu je vrlina :D

šteta samo za te okretaje, onda bi imal i sinhronizirani mjenjač :lol:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ne....
jednostavno moram čekat da padne broj okretaja, i onda upadne bez roštanja zupčanika, nikad ne guram na silu.

na ravnom nije problem, ali neka ja blaga uzbrdica, gubi na brzini brzo, i samo kaj ne stane prije nego uspijem ubacit u treću...

stisnem kvačilo, izbacim u ler iz druge, pustim kvačilo, ponovo stisnem kvačilo, kad padne na 1200 do 1000 okretaja upada sam u treću.

uglavnom to me muči kad imam punu prikolicu, jer ako previše uspori onda nema snage....
a niš, do kraja brda u drugoj i to je to, samo da si HI-FI složim da bezbolnije prođe taj komad ceste :rolfer:

:partyman:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
uz brijeg se ne šalta ..
Kakva je to vožnja da po ravnici ideš u drugoj pa kad primi brijega šaltaš u treču?
IMaš na poljoinfo slike kak izgledaju zupčanici od takvog šaltanja
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
uz brijeg se ne šalta ..
Kakva je to vožnja da po ravnici ideš u drugoj pa kad primi brijega šaltaš u treču?
IMaš na poljoinfo slike kak izgledaju zupčanici od takvog šaltanja

i najboljima s događa da rano jutro ne funkcioniraju baš najbolje :D

uzbrdo vozim punu prikolicu u drugoj, izašao sam na vrh uzbrdice, ali je još uvijek lagani nagib uzbrdo, druga je prejaka i prespora, treča bi bila najbolja ako stigneš prešaltat... to bi bila takva situacija
 
O

Odessa88

Guest
Jel na imt 539 maksimalna dozvoljena tezina koja se moze podici na donjim traktorskim polugama 817kg???Pitam jer cesto koristim korpu za prevoz pa da znam kolko mogu tovariti a da pritom ne pokidam nesto
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
i najboljima s događa da rano jutro ne funkcioniraju baš najbolje :D

uzbrdo vozim punu prikolicu u drugoj, izašao sam na vrh uzbrdice, ali je još uvijek lagani nagib uzbrdo, druga je prejaka i prespora, treča bi bila najbolja ako stigneš prešaltat... to bi bila takva situacija
Reko je jedan šofer na RABI ..mamicu joj ,prije osjeti brijeg nego ga ja vidim .
Pusti ti njega da malo otpuhne u drugoj pri vrhu gdje je manji uspon ..pa kad uhvati vrha ondak po gasu ...
Ne zaboravi da u kojoj uz brijeg u toj i niz brijeg , ( to je izbadak iz nekih osnovnih pravila kojih se nitko ne pridržava -
U tvojim godinama sam razmišljao da na izlazno vratiilo ugradim retarder( googlaj:rolfer:)
 

Najnoviji postovi

Na vrh