• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Jel na imt 539 maksimalna dozvoljena tezina koja se moze podici na donjim traktorskim polugama 817kg???Pitam jer cesto koristim korpu za prevoz pa da znam kolko mogu tovariti a da pritom ne pokidam nesto
Ako ti je sustav ispravan onda ne možeš pretjerati ...ako nije poluge trpe i više od toga da mu se digne prednji kraj .. ravnaj se po tome
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
kad smo vec kod toga, jeli moguce ugraditi retarder na kardan prednje vuce traktora, imali dovoljan broje okretaja dabi bio u funkciji i koliko je to izvodivo, ili j moyda lakse od auta disk sa kocionim plocicama, pa na rucni pogon preko poluge kociti, ali je problem to fiksirati jer se kardan prednje vuce pomjera gore dolje ovisno o terenu.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kad smo vec kod toga, jeli moguce ugraditi retarder na kardan prednje vuce traktora, imali dovoljan broje okretaja dabi bio u funkciji i koliko je to izvodivo, ili j moyda lakse od auta disk sa kocionim plocicama, pa na rucni pogon preko poluge kociti, ali je problem to fiksirati jer se kardan prednje vuce pomjera gore dolje ovisno o terenu.
hm..sve si sam rekal ali ostaje problem kaj prednji pogon mora biti uključen da bi koristil reterder .A ja mu primjenu vidim jedino na cesti ..manje u šumi.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Reko je jedan šofer na RABI ..mamicu joj ,prije osjeti brijeg nego ga ja vidim .

mudar čovik :)

vrag zna jel novi traktori imaju retarder, znam kak se koristi, al mehanički dio mi je nepoznanica, bum jednog dana pročital... odlična je to stvar za usporit na nizbrdici...

ja kočim nižim brzinama i pomažem sa kočnicom da mi se motor ne razlječe, al bit će bolje samo da ja na prikolicu nakalemim kočnicu...
 
O

Odessa88

Guest
Ako ti je sustav ispravan onda ne možeš pretjerati ...ako nije poluge trpe i više od toga da mu se digne prednji kraj .. ravnaj se po tome

Ako stavim do 1.5 metra drva u korpi moz da mu bude nesto??Neznam kolko moze da ima ona korpa jedno 100kg max.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
O

Odessa88

Guest
A tih 817kg sto se spominje u prirucniku za odrzavanje to je maximalno kolko moze da izdrzi na hidrauliku mislim te poluge i zglobovi??Hvala na pomoci
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A tih 817kg sto se spominje u prirucniku za odrzavanje to je maximalno kolko moze da izdrzi na hidrauliku mislim te poluge i zglobovi??Hvala na pomoci
Da , i tih osamsto kila je na krajevima poluge tj. u centru rupe na kugli .
Dakle ti imaš neku ruku udaljenu x centimetri od centra kugle .
Teret kojeg možeš podignuti na toj ruci je obrnuto proprcijalan( približno ) udaljenosti težišta tereta od centra kugle .tj . mjeri x .
ta težina nije manja radi kraka poluge "x" nego radi momenta koji podiže prednji kraj traktora .
 
O

Odessa88

Guest
Da , i tih osamsto kila je na krajevima poluge tj. u centru rupe na kugli .
Dakle ti imaš neku ruku udaljenu x centimetri od centra kugle .
Teret kojeg možeš podignuti na toj ruci je obrnuto proprcijalan( približno ) udaljenosti težišta tereta od centra kugle .tj . mjeri x .
ta težina nije manja radi kraka poluge "x" nego radi momenta koji podiže prednji kraj traktora .

Znaci nije isto ako stavim na primer 200kg na polugama ili ako je 200kg udaljeno 2 metra od tih kugli.Posto ako je dalje onda i tezina je veca???
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
nisam našal u temi, pa se ispričavam ako je već pitano i pisano negdje...

jel moguće izvest na 533 da brže pada broj okretaja kad smanjiš gas?
a da se kaj drugo ne sje*e...
Moglo bi se, samo je pitanje kolko bi ti brzo htel i kolko brzo je to kod tebe
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Znaci nije isto ako stavim na primer 200kg na polugama ili ako je 200kg udaljeno 2 metra od tih kugli.Posto ako je dalje onda i tezina je veca???
Ako je više udaljeno veči je moment koji diže traktor .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Moglo bi se, samo je pitanje kolko bi ti brzo htel i kolko brzo je to kod tebe

probal bum za vikend snimit šaltanje, jer stvarno me ubija iz 2.ge u 3.ću za razliku od 539 od batića... tam šaltam koda ima sinhrone :lol:

ne kužim se u mehaniku, i možda sad napišem glupost, a jel moguće da nekaj ne valja sa onim leptirom kad tako sporo spušta okretaje, ili je to do zamašnjaka kaj su kolege prethodno pisali....???
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Veća je fora kad je traktor u balans. Prednji točkovi dodiruju pod, ali kad okrečeš volan traktor i dalje ide samovoljno. :toimonster:
 

Najnoviji postovi

Na vrh