• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

O

Odessa88

Guest
za hidraulik IMT 539 ne ide crno ulje, nego ulje za mjenjac. moze se to ispustiti iz kipe, odvije crievo na spoju sa cilindrom prikolice, stisnes kuglicu na spojnici da ulje moze izaci na to crijevo, u međuvremenu ce izaci i prljavo ulje iz cilindra, spoji ponovo i vozi. Ti cilindar vjerovatno zoves kao klin:rolfer:

Ma ulje u 539 je ok al za prikolicu se bojim posto je dugo radila '70 je godiste a nije ciscena nikad pa nebi da je prikljucujem na 539 da upropasti ulje u njemu.Znaci da stisnem onaj krstak na crevu od prikolice i da ispustim sve napolje,a ne treba da se dosipa posle u prikolici????I taj cilindar nemoze da se otvara ili???
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
otpoji crijevo kako sam ti pisao, iz cilindra ce veci dio ulja izaci, nebih ti preporucio otvaranje cilindra zbog toga.
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
pomoć oko Masey fergusona 35

kupio sam Maseyu ferguson 35 izuzetno mu je dobar motor poseduje 3 klipa,popravio sam mu altenator,i alnaser marke Lukas,sad pali na ključ ali imam problem oko matica i vijaka nije isti navoj,takođe imam problema oko alata nisu iste brojke ključa ako je ključ 17 fali još malo jedan žilet da bi mogao izvrnuti maticu imali neko kakav prijedlog,a više mjesta ima zalomljenih vijaka pa sam to htio da promjenim dali da tražim ureznice pa urezujem navoje ili imali neko drugu ideju
:madmana:
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
To su ti kolega colovni navoji.imaju ureznici za takve navoje .Imajui kljucevi za takve vijke.
 
L

lanjski

Guest
Hvala ti
mislim da imam to ali mi treba nesto gde pisu nacini podesavanja, zazori, sile na koju se zavijaju srafovi i slicno.
Ako tako nesto uopste postoji :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Hvala ti
mislim da imam to ali mi treba nesto gde pisu nacini podesavanja, zazori, sile na koju se zavijaju srafovi i slicno.
Ako tako nesto uopste postoji :)
A kaj od navedenog tebe zanima?
 
L

lanjski

Guest
A kaj od navedenog tebe zanima?

Sve :)
Salim se ali dobro je imati te podatke o merama, zazorima, stelovanju....
Trenutno me zanima preporucen zazor izmedju druk lezaja (ne znam kako se to tacno zove, to je onaj lezaj koji naleze na pipke korpe kvacila) i tih pipaka.
Koliki je npr precnik radilice ako je na drugoj specijali?
Na koliko se doteze glava, radilica...

Hvala unapred.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,687
ne mogu naći podatak,ili mi je promaklo,na koliko se pumpaju zadnje gume na 539,riječ je o gumama 11,2-28...?:scratch
 
O

Odessa88

Guest
1.8 bar prednje i 1 bar zadnje.Tako bar pise u upustvu za odrzavanje i rukovanje.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
ne mogu naći podatak,ili mi je promaklo,na koliko se pumpaju zadnje gume na 539,riječ je o gumama 11,2-28...?:scratch
To bi trebalo ovisiti o terenu i radovima koji se izvode.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Sve :)
Salim se ali dobro je imati te podatke o merama, zazorima, stelovanju....
Trenutno me zanima preporucen zazor izmedju druk lezaja (ne znam kako se to tacno zove, to je onaj lezaj koji naleze na pipke korpe kvacila) i tih pipaka.
Koliki je npr precnik radilice ako je na drugoj specijali?
Na koliko se doteze glava, radilica...

Hvala unapred.
Između potisnog ležaja i capica 12 mm
Glava 7,6 - 8,3 kpm.
Leteči 5,5 - 6 kpm. (bez osigurača), 7,5 - 8 kpm. (sa osiguračom)
Glavni 15,5 - 16 kpm.
Radilica: standard leteči 57,124/57,112. 2 spec. - 0,51
Radilica: standard glavni 69,824/69,812. 2 spec, - 0,51
Hrapavost: max. 0,4 mikrona.

Ove zadnje mjere ti ionak najvjerojatnije ništ ne znače jedino ako doma imaš strojnu obradu.
Ako te još kaj zanima samo pitaj ;)
 
O

Odessa88

Guest
Pa onda na 1bar bi trebalo da bude ok,po meni sad ovde ima i iskusnijih pa i oni nek kazu svoja misljenja.Opet ako je previse napumpana opet nevalja.Ima da skakuces po putu,a za sumu ako je blatnjavo mislim da valja da su ispumpanije jer bolje prijanjaju nece da slajfuje
 
O

Odessa88

Guest
Pa onda na 1bar bi trebalo da bude ok,po meni sad ovde ima i iskusnijih pa i oni nek kazu svoja misljenja.Opet ako je previse napumpana opet nevalja.Ima da skakuces po putu,a za sumu ako je blatnjavo mislim da valja da su ispumpanije jer bolje prijanjaju nece da slajfuje.Vozis u jednoosovinku ili dvoosoviku??
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,687
Pa onda na 1bar bi trebalo da bude ok,po meni sad ovde ima i iskusnijih pa i oni nek kazu svoja misljenja.Opet ako je previse napumpana opet nevalja.Ima da skakuces po putu,a za sumu ako je blatnjavo mislim da valja da su ispumpanije jer bolje prijanjaju nece da slajfuje.Vozis u jednoosovinku ili dvoosoviku??

jednoosovinka....
 

Najnoviji postovi

Na vrh