• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Evo zmislil sam se zakaj sam anlasal u prvom redu, donesel sam dize s reparature pa sam postrugal onu garež nutra po dosjedima ono kaj je opalo nutra v komore sam na taj način ispuhival van, bez dizi nije mogel vužgati, ak je kaj bilo v boš pumpi to je hitilo van, dan prije je sve bilo širom i filtri al to sam taj dan i vratil gore. Od kud je nafta došla v šalicu te me tako zbunila poslje ne znam, neda mi se više naprezati mozak davno je to bilo ali siguno ima neko logično objašnjenje
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Strikane u pravu si :supz: sječam se toga dijela, a i mi smo pripomagali, samo mi nije jasno kak si ga onda pokušal odzračiti, a da nisi skužil da pumpica nema kaj pumpati :scratch
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Sad sam skinuo akumulator i stavio na punjac pa da vidimo sutra kako ce da bude.Ocistio sam mu plus i minus i sutra stavljam nove kleme na ferdzu kablove sto idu u kleme isto cu da ocistim pa ce vidimo.I izmerio sam opet i pisalo preko 12 i on samo onako klik klik.I par puta tako uradio i onda ga zaverglao malo i posle toga ga ispraznio skroz akumulator i onda je radio onako klik klik al brzo jedno za drugim.Posto sam vec rekao da ne koristim toliko traktor ako kupim novi akumulator da uzmem taj od 97 ili neki manji posto je razlika opet 30-40 evra,mislim ako je manji a nov dal ce da radi posao???Ja sam kupio traktor od nekog dede a on covek imao onaj mali od 45

Izmjeri napon na akumulatoru dok startaš traktor...Ako ima neki veći pad možeš ga baciti
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Napokon sam upalio Maseyu ferguson

Pozdravljam sve danas sam upalio Maseyu ferguson 35 upalio je na dva trzaja ali je zadimio kao voz ćiro, sada mu pripremam da uradim elektro instalaciju i alnaser na ključ neće ni da čuje.Imam veliki problem na Maseeyu ključevi neodgovaraju pa sam se konstatovao sa komšijom kaže mi da trebaju nekkavi colovski ključevi te da i vijci imatice nisu iste kao evropske drugačiji navoji imali tu rešenja.
:prayer:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Pozdravljam sve danas sam upalio Maseyu ferguson 35 upalio je na dva trzaja ali je zadimio kao voz ćiro, sada mu pripremam da uradim elektro instalaciju i alnaser na ključ neće ni da čuje.Imam veliki problem na Maseeyu ključevi neodgovaraju pa sam se konstatovao sa komšijom kaže mi da trebaju nekkavi colovski ključevi te da i vijci imatice nisu iste kao evropske drugačiji navoji imali tu rešenja.
:prayer:
Eto vidiš da mora on da kresne.
Jedno od rješenja je da kupiš colovi alat i jednog rashodovanog Mini Morisa ili da ga vratiš baki.
 
O

Odessa88

Guest
Ako kupuješ novi onda je u svakom slučaju bolje da staviš jači (tj onakav kakav je u ovom slučaju i potreban). 75 ga bu isto dobro palil, ali kad malo pozimi pa ga malo prigriješ, a i sam veliš da mlo rdiš, svega po par minuta :scratch
A kaj nemaš nigde da skineš ispravan akumulator pa da probaš sa njim (kad več nemaš gdje i nemožeš sa sigurnošču utvrditi dali je taj ispravan)? Inače bi svaka malo bolje opremljena trgovina baterijama morala imati sa čim ispitati startnu sposobnost.

Pa nemam od koga da pozajmim,a i kad bi pozajmio on bi upalio sigurno jer kad ga napunim pali i sa ovim al kad odstoji par dana ondak nece.E sad dal je problem u tome mozda zadnji put kad sam ga koristio paliosam ga vise puta na kratke staze pa mozda nije napunio kako treba,jer sam prevozio u korpi neka drva iz baste.
Sad jedno drugo pitanje nevezano za ovo.Kupio sam one stabilizacione lance,i nisam uzeo original IMT nego malu privredu.Sad imam problem jer nemogu da ih nastelujem ,ako ih pritegnem kad podignem hidraulik da ne udara korpa onda kad spustam nece da spusti do kraja nego se zategnu.Moram da ih drzim skroz labave da ne bi kojim slucajem nesto puklo.A i probao sam da ih odvrnem par krugova i opet isto,u gornjem polozaju je ok ima mali hod,onda negde na sredini su labavije i onda skroz dole opet su zategnute.E sad majstor kaze da osovina ili kako da je nazovem ovih stabilizacionih lanaca treba da bude u ravni sa osovinom donjih traktorskih poluga da bi bilo dobro.A kod ovih nije taj slucaj.Dal mozda znate nesto oko toga???
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
U lance i katance se nebi htel mešati. Nemam s tim iskustva.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,054
Pa nemam od koga da pozajmim,a i kad bi pozajmio on bi upalio sigurno jer kad ga napunim pali i sa ovim al kad odstoji par dana ondak nece.E sad dal je problem u tome mozda zadnji put kad sam ga koristio paliosam ga vise puta na kratke staze pa mozda nije napunio kako treba,jer sam prevozio u korpi neka drva iz baste.
Sad jedno drugo pitanje nevezano za ovo.Kupio sam one stabilizacione lance,i nisam uzeo original IMT nego malu privredu.Sad imam problem jer nemogu da ih nastelujem ,ako ih pritegnem kad podignem hidraulik da ne udara korpa onda kad spustam nece da spusti do kraja nego se zategnu.Moram da ih drzim skroz labave da ne bi kojim slucajem nesto puklo.A i probao sam da ih odvrnem par krugova i opet isto,u gornjem polozaju je ok ima mali hod,onda negde na sredini su labavije i onda skroz dole opet su zategnute.E sad majstor kaze da osovina ili kako da je nazovem ovih stabilizacionih lanaca treba da bude u ravni sa osovinom donjih traktorskih poluga da bi bilo dobro.A kod ovih nije taj slucaj.Dal mozda znate nesto oko toga???
Upravo tak, ili čak koji mm niže, tako da je zategnuto u gornjem, a labavije u donjem položaju.
 
O

Odessa88

Guest
Izmjeri napon na akumulatoru dok startaš traktor...Ako ima neki veći pad možeš ga baciti

Izmerio sam i to i mislim da je padao do 6 neznam bas tacno al zna da je padao dosta...:madmana:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Evo mene opet...Danas nije hteo da upali.I sam izmerio opet i pisalo 12.10V na akumulatoru i isto toliko na anlaseru,merio sam na one dve matice i ono kad ga zaverglam ko da nema snage da vergla i onda padne na na 11.40 otprilike i posle malog vremena opet predje na 12V al one nece.I znam da sam proletos posto sam bio preko dva meseca skinuo sam kleme sa akumulatora i kad sam se vratio stavio kleme i palio iz prve pa mi se nekako cini da nije od akumulatora

Izmerio sam i to i mislim da je padao do 6 neznam bas tacno al zna da je padao dosta...:madmana:
:scratch Ništ ti neznaš vidi se meni, pa ni zmeriti to. Govorim ti danima da zmeriš na koliko pada napon kod alnasanja i ti veliš da padne na 11,4 a sad več pada do 6 :scratch Po tome zadnjem mjerenju je da je do akumulatora ali pošto neznaš točno izmjeriti ili objasniti odustajem
 
O

Odessa88

Guest
:scratch Ništ ti neznaš vidi se meni, pa ni zmeriti to. Govorim ti danima da zmeriš na koliko pada napon kod alnasanja i ti veliš da padne na 11,4 a sad več pada do 6 :scratch Po tome zadnjem mjerenju je da je do akumulatora ali pošto neznaš točno izmjeriti ili objasniti odustajem

Na 11.40 je bio posle verglanja ne u toku verglanja.Jebiga nismo se razumeli,U toku verglanja sam video da pada dosta al nemogu sad bas da tvrdim jer nisam se zagledao jer nisam shvatio da treba u toku verglanja.Da znam sve ne bi bio ovde na forumu zar ne????
 
O

Odessa88

Guest
Ipak je izgleda akumulator pri kraju jer se punio od sinoc i danas kad sam otvorio cepove od celija,jedna pusta mehurice.Kolko znam valjda ne sme da pusta te mehurice
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Da znam sve ne bi bio ovde na forumu zar ne????
ta ti izjava baš nije na mjestu.
jel taj muhaničar koji se trudi ti pomoč,je licencirani mehaničar za IMR.
i čovjek bogatog mehaničarkog iskustva.
znači ti na njegvom mjestu nebi bio ovdje.
i očekuješ da se netko potrudi ti pomoč?

da mjehuriči se trebaju pojavit na svim čepovimakoje si trebal skinut kad si ga stavljo punit,vode 1cm iznad čelija.
ako imaš 533,nebi bilo loše pogledat anlaser,jel njegov kvar daje simptome istrošenog il neispravnog akumulatora.
ja bi prvo posudil akumulator il sa svoji probal upalit drugi traktor.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Ipak je izgleda akumulator pri kraju jer se punio od sinoc i danas kad sam otvorio cepove od celija,jedna pusta mehurice.Kolko znam valjda ne sme da pusta te mehurice

hm, akumulator puniš s čepovima zašarafljenim do kraja? Nije li to opasno?
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
vidiš nije rekao koji su čepovi?
šuplji il puni:scratch

nebumo pomogli bez milana;)
 
O

Odessa88

Guest
ta ti izjava baš nije na mjestu.
jel taj muhaničar koji se trudi ti pomoč,je licencirani mehaničar za IMR.
i čovjek bogatog mehaničarkog iskustva.
znači ti na njegvom mjestu nebi bio ovdje.
i očekuješ da se netko potrudi ti pomoč?

da mjehuriči se trebaju pojavit na svim čepovimakoje si trebal skinut kad si ga stavljo punit,vode 1cm iznad čelija.
ako imaš 533,nebi bilo loše pogledat anlaser,jel njegov kvar daje simptome istrošenog il neispravnog akumulatora.
ja bi prvo posudil akumulator il sa svoji probal upalit drugi traktor.

Mislio sam pod tim,covek kad bi znao sve nebi imao potrebe da pita bilo koga.Ja da se bolje razumem verovatno bi me i Muhanicar bolje razumeo.
 
O

Odessa88

Guest
Vratio sam nazad akumulator i upalio.I naravno opet izmerio,al sad i u toku verglanja i padalo je do 4.50V to je najnize sto sam video.Akumulator kad sam ga napunio imao je pre vracanja 12.55V a u toku rada sa gasom negde do pola 13.50 to je najvise sto je pisalo.Danas sam uzeo akumulator Energizerov 56 Ah za kola.i malo prostudirao onaj garantni list i tamo pise da mora u toku punjenja da pokazuje 14.20 do 14.40.E sad dal to vazi i za traktore ili samo na kola????I hvala svima koji su se potrudili da mi pomogu posebno se zahvaljujem Muhanicaru na pomoci i trudu.Zivi bili
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Vratio sam nazad akumulator i upalio.I naravno opet izmerio,al sad i u toku verglanja i padalo je do 4.50V to je najnize sto sam video.Akumulator kad sam ga napunio imao je pre vracanja 12.55V a u toku rada sa gasom negde do pola 13.50 to je najvise sto je pisalo.Danas sam uzeo akumulator Energizerov 56 Ah za kola.i malo prostudirao onaj garantni list i tamo pise da mora u toku punjenja da pokazuje 14.20 do 14.40.E sad dal to vazi i za traktore ili samo na kola????I hvala svima koji su se potrudili da mi pomogu posebno se zahvaljujem Muhanicaru na pomoci i trudu.Zivi bili
Sad kad si napokon odlučil kupiti novi akumulator (56 AH :madmana:, ja na svojim tačkama imam 75 AH, morem se bar 500 metri na alnaseru voziti) izmjeri ponovo napon punjenja da vidimo kolko je sa novim akumulatorom.
Kod tebe je najvjerojatnije alternator gore?

Nema na čemu ali od hvala se ne životari i zato imaš onu zvjezdicu sa strane pa ju nagazi. Tu je lova :lol:
 

Najnoviji postovi

Na vrh