• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

O

Odessa88

Guest
Prosli put kad nije hteo da upali stavio akumulator na punjac jedno dva sata i upalio bez problema.I nije mi jasno sta moze da vuce struju???I posto ja ne koristim traktor za poljoprivredu nego samo za kucne poslove te sitne ako treba da prebacim nesto i tako to hocu reci mozda ako ne radi duze vremena pa ne stigne da ga dovoljo napuni posto neradim toliko sa njim mada po mojoj logici trebalo bi ako radi 5 minuta toliko da i napuni za toliko koliko radi?????
 
O

Odessa88

Guest
Neznam, ali meni osobno to izgleda puno novaca za traktor koji ne pali. Nema alnasera, nema akumulatora, znači najvjerojatnije ni instalacije i još ko zna kaj sve ne :scratch
Ajde ga poslikaj pa se vrati.

5 minuta i čini mi se da si rekel da je akumulatorčić od 75 ah :shock: Nema šanse

Jeste od 75 ah.Hoces reci da ne moze da ga puni za takvo kratko vreme???
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Pa gle, akumulator je slabašan i sigurno mu nije dost tak kratko vreme, a nije dobro ni za sam motor, ali to je več druga priča.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
O

Odessa88

Guest
Znaci po tebi akumulator je pri kraju???I nije isto dal radi duze ili krace vreme mislim na punjenje???Posto isto se desavalo ako radi nekih pola sata,sat vremena onda bez problema pali posle toga al ako ga par puta koristim na kratko vreme i stalno palim gasim posle toga uglavnom nece.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Neznam, meni smrdi malo i prema alnaseru jer veliš da na 12 volti on niti da zajaukne :scratch.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
iste simptome imam i ja na 539,samo meni kad recimo podignem skupljač i vrti kardan čuje se potisni ležaj:mad:
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Zato se cuje neko tuckanje u hidraulici kada ju malo vise podignem?

Znao sam to čuti na IMT-ima 533, 539. Osobno ne vozim IMT-a, no od jednog vlasnika sam čuo da to tupkanje, dubokog zvuka, prilikom podizanja hidraulike proizlazi iz pumpe. Navodno neki štift u pumpi dobije lufta i onda se čuje to tupkanje.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Sta treba da se uradi sa tim anlaserom???
Najprije treba utvrditi da je do alnasera, a kod tebe bu izgleda najjednostavnije tak da probaš sa provjerenim akumulatorom.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Zato se cuje neko tuckanje u hidraulici kada ju malo vise podignem?
Kak misliš malo više?

iste simptome imam i ja na 539,samo meni kad recimo podignem skupljač i vrti kardan čuje se potisni ležaj:mad:
Potisni ležaj nema nikakve veze sa tim i on bi se čul uvijek kad kvačilo nebi bilo dobro poštelano :madmana:
Znao sam to čuti na IMT-ima 533, 539. Osobno ne vozim IMT-a, no od jednog vlasnika sam čuo da to tupkanje, dubokog zvuka, prilikom podizanja hidraulike proizlazi iz pumpe. Navodno neki štift u pumpi dobije lufta i onda se čuje to tupkanje.
Prizlazi od pumpe, tu je taj koji ti je tak objasnil bil u potpunosti u pravu, a štiftovi nisu u pumpi nego,,,,,,,, ma ustvari nema veze, oni tak i tak skoro nikad ne odu.
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Prizlazi od pumpe, tu je taj koji ti je tak objasnil bil u potpunosti u pravu, a štiftovi nisu u pumpi nego,,,,,,,, ma ustvari nema veze, oni tak i tak skoro nikad ne odu.

Nemam pojma, kažem, nisam nikad otvarao IMT-a i nisam vidio kako to funkcionira. Tako sam čuo, pa sam sa nesigurnošću i napisao, ovdje ima majstora, netko će znat bolje.
 
O

Odessa88

Guest
Sad sam skinuo akumulator i stavio na punjac pa da vidimo sutra kako ce da bude.Ocistio sam mu plus i minus i sutra stavljam nove kleme na ferdzu kablove sto idu u kleme isto cu da ocistim pa ce vidimo.I izmerio sam opet i pisalo preko 12 i on samo onako klik klik.I par puta tako uradio i onda ga zaverglao malo i posle toga ga ispraznio skroz akumulator i onda je radio onako klik klik al brzo jedno za drugim.Posto sam vec rekao da ne koristim toliko traktor ako kupim novi akumulator da uzmem taj od 97 ili neki manji posto je razlika opet 30-40 evra,mislim ako je manji a nov dal ce da radi posao???Ja sam kupio traktor od nekog dede a on covek imao onaj mali od 45
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Ako kupuješ novi onda je u svakom slučaju bolje da staviš jači (tj onakav kakav je u ovom slučaju i potreban). 75 ga bu isto dobro palil, ali kad malo pozimi pa ga malo prigriješ, a i sam veliš da mlo rdiš, svega po par minuta :scratch
A kaj nemaš nigde da skineš ispravan akumulator pa da probaš sa njim (kad več nemaš gdje i nemožeš sa sigurnošču utvrditi dali je taj ispravan)? Inače bi svaka malo bolje opremljena trgovina baterijama morala imati sa čim ispitati startnu sposobnost.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Sad sam skinuo akumulator i stavio na punjac pa da vidimo sutra kako ce da bude.Ocistio sam mu plus i minus i sutra stavljam nove kleme na ferdzu kablove sto idu u kleme isto cu da ocistim pa ce vidimo.I izmerio sam opet i pisalo preko 12 i on samo onako klik klik.I par puta tako uradio i onda ga zaverglao malo i posle toga ga ispraznio skroz akumulator i onda je radio onako klik klik al brzo jedno za drugim.Posto sam vec rekao da ne koristim toliko traktor ako kupim novi akumulator da uzmem taj od 97 ili neki manji posto je razlika opet 30-40 evra,mislim ako je manji a nov dal ce da radi posao???Ja sam kupio traktor od nekog dede a on covek imao onaj mali od 45

Čovek božji pa daj nemoj uzimati nikakav manji od 100Ah. Niti ja ne radim puno s traktorom ali bar pali uvjek normalno s takvim akumulatorom. A i koliko sam samo verglal dugo dok nisam skužil da je pipa zatvorena jedanput:oops:, to su situacije kad ti je drago da imaš normalni akumulator gore
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
A čemu pipu i zatvarati, osim ako nisi servisiral? A ako si i servisiral (s obzirom da znam do kud si ti mogel dojti) moral je kresnuti ;)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
pravo pitanje možda nije do kud sam mogel dojti u servisiranju traktora nek od kud sam došel prije nek sam sel na njega :scratch
ac pumpa je bila gore to se zmislim, a i u šalici je bilo nafte pipu sam zatvaral baš zato jer sam skidal pumpu ali iz nekoga razloga sam anlasal (namjerno) na prazno tj. nakon kaj sam skinul lajtunge s ac pumpe. A zakaj sam to delal ne znam sad da me kolješ, možda se zmislim naknadno. Al kak je onda šalica na pumpi bila opet puna poslje to je isto sad pitanje
Znam da sam ju skinul i ispraznil da ne sprica okolo dok sam verglal prvi put.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Nema ni veze, ali poslije AC pumpe su još dva filtera i boš pumpa i u njima je zaostalo goriva pa i nakon par sitnih alnasanja je moral upaliti, štoviše raditi na leru bar 10-tak minuta, ali kao što rekoh nema ni veze
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh