• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

O

Odessa88

Guest
Sad kad si napokon odlučil kupiti novi akumulator (56 AH :madmana:, ja na svojim tačkama imam 75 AH, morem se bar 500 metri na alnaseru voziti) izmjeri ponovo napon punjenja da vidimo kolko je sa novim akumulatorom.
Kod tebe je najvjerojatnije alternator gore?

Nema na čemu ali od hvala se ne životari i zato imaš onu zvjezdicu sa strane pa ju nagazi. Tu je lova :lol:

Ma taj od 56 Ah sam kupio za kola,za traktor sam resio kupicu od 97 Ah pa kad budem stavio novi cu izmerim i postavljam ovde rezultate!Na kakvim tackama???Kako mislis da je alternator gore???I na koju zvezdicu da nagazim???
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
hm, akumulator puniš s čepovima zašarafljenim do kraja? Nije li to opasno?

nemora odvrtat čepove to je riješeno u tvornici, a što se tiće mjehurića sve čelije pri punjenju trebaju puštat manje-više mjehuriće, ako neka ne pušta nikako, akumulator je baj-baj
u ovom slučaju akumulator je gotov, on nesmije ostati prazan, jer mu se čelije "ruše" , do neke mjere je to konstrukcijski riješeno (samo se smanjuje kapacitet), ali kad prijeđe tu granicu akumulator stradava i dolazi do pojave samopražnjenja

P.S nije opasno ali zna bit opasno skidati štipaljke ispravljača s aku prije nego isključiš ispravljač, zna zasvijetlit pred očima:finga:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Ma taj od 56 Ah sam kupio za kola,za traktor sam resio kupicu od 97 Ah pa kad budem stavio novi cu izmerim i postavljam ovde rezultate!Na kakvim tackama???Kako mislis da je alternator gore???I na koju zvezdicu da nagazim???
Tačke su moja kola.
Dali je na traktoru alternator ili dinamo?
Zvezdica izgleda ovako
 
O

Odessa88

Guest
Tačke su moja kola.
Dali je na traktoru alternator ili dinamo?
Zvezdica izgleda ovako


Stvarno ne bih znao dal je alternator ili dinamo!!!Imas slike traktora u albumu pa pogledaj ako te ne mrzi.Rekao bi da je alternator al bolje neko iskusniji da kaze
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Stvarno ne bih znao dal je alternator ili dinamo!!!Imas slike traktora u albumu pa pogledaj ako te ne mrzi.Rekao bi da je alternator al bolje neko iskusniji da kaze
Alernator je. Probaj onak kak sam ti rekel, a ako ne fila dost najvjerojatnije bu trebal drugi regler.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Nisam ih ja stavio tako sam ga kupio.A izgleda da je tako iz fabrike posto deda od kog sam ga kupio verovatno nije ih menjao a i 83 je godiste pa mozda su tek kasnije dosla ona druga svetla.U cemu je razlika izmedju alternatora i dinama??
Velika i budi sretan da je kod tebe alternator.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
he he novi regler će ga koštati 80kn,
a polovni alt se nađe ispravan i za 50kn
Za 5 banki nema dobrog alternatora ;)
To moreju samo srečkovići naleteti na tak nekaj jeftino a dobro.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
ima,ima i 3kom,kupiš na kilu i jedan dela a od ostala dva+tvoj kaj si skinul složiš još jedan,ostalo vratiš i dobiš još 20kn.:rolfer:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
ima,ima i 3kom,kupiš na kilu i jedan dela a od ostala dva+tvoj kaj si skinul složiš još jedan,ostalo vratiš i dobiš još 20kn.:rolfer:
A kaj tvoje ruke i tvoje izgubljeno vrijeme, a o prašku za veš da ne pripovedam ne vredi ništ :scratch
Al dobro, mladi ste vi pustila bu vas volja za zguljenim prstima i crnim pod noktima
 
O

Odessa88

Guest
Jel onaj kiper od prikolice treba da se ocisti od ulja unutra i prljavstine???Nesto sam slicno procitao ovde na forumu pa mi nije najasnije.Posto mi prikolica stajala neko vreme a i pre dugo vremena sam je koristio sa Imt-om 560 a i dosta je stara pa zato pitam da ne vrati u hidraulilk prljavstinu!I jel na primer svaki put kad nesto prikljucim na ono crevo od hidraulika na traktor kad iskljucim normalno da kaplje malo ulje???
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
vjerovatno ovaj tvoj problem nije toliko slozen da zavređuje paznju, naravno da treba da je cisto, ulje vejrovatno kaplje na crijevu od prikolice, sta je u pitanju kugla ili zaptivac, ako kaplje puno zamijeni tu spojnicu, ako ne samo vozi, nek malo podmazuje po rudi. I pazi kad mijenjas traktore na istoj prikolici ili vise prikolica na jedan traktor da ulje u prikolici bude kompatibilno sa uljem u traktoru i obratno.
 
O

Odessa88

Guest
Neznam kako se zove ta spojnica ono gde ukljucujes crevo od prikolice na traktor e tu kad se iskljucuje to jest odvaja jedna od druge mora malo da kaplje???Posto od kad sam kupio ovaj traktor nisam prikljucivao na njega nista pa sam pre neki dan gurnuo onaj krstak unutra da vidim da nije zapeko pa krenulo ulje:supz: naravno samo sam je stisnuo pa nije iscurilo skoro nista al znam na starom 560 da je uvek kad sam iskljucivao da je bilo ulja oko toga.I ovo sad mi nije jasno pa zar ima i posebno ulja u prikolici u onom klinu???Ili sve dobija iz traktora???I kako da znam da je kompatibilno posto ne bih da menjam 30 litara u hidrauliku sada a i vrlo je cisto na onom meracu kad merim.pozzz
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
neki traktori korise isto ulje ya hidrauliku i mjenjac, dakle gustoca 90, neki imaju odvojeno ulje za hidrauliku, koje je obicno rjeđe, najcesce hidrol, i urednije, jer samo sluzi ya hidraulik, manje spene i ostalo. I sad kad ti uzmes neku prikolici koju je vozao IMT sa baltom u mjenjacu i kad tvoj traktor koji ima hidrol povuce to blato iz prikolice, onmda svasta bude u hidraulicnom sistemu. ti sad vidi gdje si u ovoj prici (imas blato i hidraulicnu pumpu u mjenjacu ili hidrol odvojen) ako imas imt 539 onad ti je to skupa i mozes vozit bilo koju prikolicu ako ti ovi sa zapadnim traktorima daju.
 
O

Odessa88

Guest
neki traktori korise isto ulje ya hidrauliku i mjenjac, dakle gustoca 90, neki imaju odvojeno ulje za hidrauliku, koje je obicno rjeđe, najcesce hidrol, i urednije, jer samo sluzi ya hidraulik, manje spene i ostalo. I sad kad ti uzmes neku prikolici koju je vozao IMT sa baltom u mjenjacu i kad tvoj traktor koji ima hidrol povuce to blato iz prikolice, onmda svasta bude u hidraulicnom sistemu. ti sad vidi gdje si u ovoj prici (imas blato i hidraulicnu pumpu u mjenjacu ili hidrol odvojen) ako imas imt 539 onad ti je to skupa i mozes vozit bilo koju prikolicu ako ti ovi sa zapadnim traktorima daju.

Da imt 539 imam al ta prikolica je bas dugo radila pa zato pitam jer mora taj klin da se cisti ili slicno posto znam da je pre uvek curilo bas crno ulje iz nje
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
za hidraulik IMT 539 ne ide crno ulje, nego ulje za mjenjac. moze se to ispustiti iz kipe, odvije crievo na spoju sa cilindrom prikolice, stisnes kuglicu na spojnici da ulje moze izaci na to crijevo, u međuvremenu ce izaci i prljavo ulje iz cilindra, spoji ponovo i vozi. Ti cilindar vjerovatno zoves kao klin:rolfer:
 

Najnoviji postovi

Na vrh