• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
upitno je i koliko je on dobro objasnio simptome, pa te vuce na to sto nekad hoce nekada nece, ma da ocital bu (pocet cu ija vasim naglaskom) ali brojevi samo tce pa nista ne skontas, ipak se meni vise svidja sa kazaljkom
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
upitno je i koliko je on dobro objasnio simptome, pa te vuce na to sto nekad hoce nekada nece, ma da ocital bu (pocet cu ija vasim naglaskom) ali brojevi samo tce pa nista ne skontas, ipak se meni vise svidja sa kazaljkom
I meni isto, ali pošto je digitalac dostupniji najvjerojatnije sa takvim i raspolaže.
 
O

Odessa88

Guest
A na anlaseru ima onaj sraf sto se skine da se podmaze prednji lezaj anlasera sa cim da ga podmazem sa tovat mascu ili wd-40 ili neko obicno ulje i dal ima potrebe da se podmaze??
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
A na anlaseru ima onaj sraf sto se skine da se podmaze prednji lezaj anlasera sa cim da ga podmazem sa tovat mascu ili wd-40 ili neko obicno ulje i dal ima potrebe da se podmaze??
Mislim da si rekel da je kod tebe 539 :scratch, a toga tam nema
 
O

Odessa88

Guest
Jeste 539 al sam citao onaj prirucnik za odrzavanje i tamo tako pise pa reko da pitam.Samo jos da nabavim taj ampermetar pa da izmerim
 

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
327
Trebam pomoc..imam IMTa 533..sve je dobro dok se nesto radi i dok je pod gasom al kad radi na ler gasu..vec nakon minute pocne jako jako dimiti i malo si nabije gas..gdje je problem?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Trebam pomoc..imam IMTa 533..sve je dobro dok se nesto radi i dok je pod gasom al kad radi na ler gasu..vec nakon minute pocne jako jako dimiti i malo si nabije gas..gdje je problem?
Jako jako crno ili bijelo?
Membranu si mijenjal?
Kolko ima sati otprilike?
 

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
327
Jako jako crno ili bijelo?
Membranu si mijenjal?
Kolko ima sati otprilike?

Crno dimi..nista jos nije mjenjano..1978. god je, a sat mu je stal nakon par godina i dosad prije par godina se opet sam od sebe pokrenul
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Zaletava se, i onda pocne dimiti
Probaj promjeniti membranu na Boš pumpi ili provjeri cijev koja ide sa usisne grane na poklopac membrane na boš pumpi. To se inače da i provjeriti da se pumpa ne skida ali danas nisam raspoložen, a sutra ko zna kakvo bu vreme.
 
O

Odessa88

Guest
Dal vredi kupovati one ampermetre na pijaci mislim dal valjaju za nesto?Nekih 9-10 evra su??
 
O

Odessa88

Guest
Evo izmerio sam sada.Kad je ugasen traktor pise 12,30V a kad sam ga upalio pisalo 13,40Vnaravno dao sam mu malo gasa.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Evo izmerio sam sada.Kad je ugasen traktor pise 12,30V a kad sam ga upalio pisalo 13,40Vnaravno dao sam mu malo gasa.
Dobro, to bi trebalo biti u redu, još probaj izmjeriti kad neče, ali tak da mjeriš i na akumulatoru i na alnaseru.
 

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
327
Mislim da je ipak membrana jer ide valjda i preko 3000 okretaja..a kaj bi bilo sa hidro pumpom..kada podignem poluge cuje se neko tuckanje unutra, a kad sam u reduktoru onda jos jace srota?
 
O

Odessa88

Guest
Evo mene opet...Danas nije hteo da upali.I sam izmerio opet i pisalo 12.10V na akumulatoru i isto toliko na anlaseru,merio sam na one dve matice i ono kad ga zaverglam ko da nema snage da vergla i onda padne na na 11.40 otprilike i posle malog vremena opet predje na 12V al one nece.I znam da sam proletos posto sam bio preko dva meseca skinuo sam kleme sa akumulatora i kad sam se vratio stavio kleme i palio iz prve pa mi se nekako cini da nije od akumulatora
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
A jel ide klik klik ili pokušava da okrene, a nemože?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Posudi od nekoga akumulator od 100Ah i vidi dali vrti isto. I ja imam taj problem na IMT 533. Prije mjesec dana jedva da ga je zavrtio, i sada ga dobro vrti. Problem je u samom akumulatoru jer se kako tad sam od sebe djelomično ispražnjava....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Misliš da bu neko tebe ili tvoju familiju prehranil ovih sedam dana zbog toga ili ti možda zahvalil sa još jednim nagradnim odsustvom :scratch
No dobro, možda ti netko reče hvala

Sa ostalim navedenim se u potpunosti slažem
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh