• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
dize idu isto samo njih ovaj majstor što servisira pumpu nabavlja sam od poznanika iz Srbije jer ove u trgovini gotovo 40%neispravno tako ja sutra samo dam šušku i opet puno godina mir sa tim djelom traktora:partyman:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
vidim svi nešto slažu na malom 539,danas kod mene bio naš lokalni mehaničar za ljute mašine skinuo je pumpu od visokog pritiska da joj majstor namjesti nove vitalne organe,sat je okrenuo 7050rs,i sad neka neki zlobnik kaže da mali ferko nemože dugo raditi poslje ovog zahvata mora mu sredina ići na remont i još samo ostanu prednji dio i definitivno bude zakopao i ove 20 godina mlađe:partyman:
I poslije ovog zahvata (ako bošista dobro nabrusi pumpu) slijedi remont motora (ako nije diran do sad)
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
evo slika

dsc1457pd.jpg


dsc1458w.jpg


dsc1459r.jpg


dsc1460l.jpg


dsc1461.jpg


dsc1462z.jpg


dsc1463z.jpg


dsc1464j.jpg


dsc1467t.jpg


dsc1468z.jpg



usis je rijesen medjuplocom,
a ove dvije vide se nemaju di zavidat, odnosno nema przunjera...
tamo di je blok puka, namazan je tekuci metal, al to je rijesenje, malo bolje od zvakace gume...
Sve u sveme, nama traktor sluzi,
ali htio bi da bude jos bolji...

Kako se cita godina sa plocice?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
M

Miško 007

Guest
Ako vec radis PVP trebao si i dizne jer tako posao nece biti dobro odradjen.

Slažem se s tobom najbolje da i njih uradi...
Onda bi to bilo to...
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
a što imam brzog majstora,danas Darkić donio pumpu i stavio na ferkija to je sad drugi traktor,majstor Pican dobro složio pumpu,promijenio dize,Darkić poštelo ventile ide ferki ko avion,danas mi majstor rekao da ta pumpa nikad do sad nije bila otvarana a ferki je 81 godina proizvodnje,sada samo moram osposobiti miniwasch da ga malo očistimo od naslaga prljavštine i može da se šepuri pred puno mlađom bračom:mrgreen::):)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Stvarno su ju nabili gore :roll:
Jedan od ona dva šarafa bi trebal pasati jedino ako ni u bloku nema navoja :scratch
Godinu sa pločice nemožeš pročitati.

Bitno je da služi ;)
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
To bi bilo 28,7 kW ako je verovati pločici?To znači da bi 533 bil jači od 539?1981 533 nema,zadnja godina je 1980 kolko znam.
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
da varim ovaj blok i kupim glavu pa radim generalnu...?
ili da napravim 539 u org kako je bio?
Di mi pusta ulje (najvjerojatnije) sa lijeve strane, djeluje mi odizad pumpe?
 
B

BAGERISTA

Guest
To bi bilo 28,7 kW ako je verovati pločici?To znači da bi 533 bil jači od 539?1981 533 nema,zadnja godina je 1980 kolko znam.

539,je počeo,80-te.

A pločice,,,to se pisalo svašta,,,po njima..:rolleyess::rolleyess:
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Znači,nekaj se dogodilo s originalnim motorom od 539 pa su izumitelji deli blok od 533 i glavu od 539?I sad bi ti opet htel vrnuti na originalno?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
da varim ovaj blok i kupim glavu pa radim generalnu...?
ili da napravim 539 u org kako je bio?
Di mi pusta ulje (najvjerojatnije) sa lijeve strane, djeluje mi odizad pumpe?
Ako variš blok onda bi trebalo i generalku složiti.
Znači varenje, dijelovi za generalku, strojna obrada, glava, pumpa ....... Mislim da desetak nebu dost :scratch
Po mojemu bi bila bolja solucija nači motor od 539 (bar toga danas ima) u kakvom takvom stanju za slične novce i imati pravi stroj.
Iza koje pumpe misliš, kad je sav mastan? Ako misliš iza Boš pumpe nije nikakvo čudo s obzirom da nemaš povrata na dizama. Pazi da ti se to sve skupa ne zapali jer nafta kaplje po ispušnoj grani
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Ako variš blok onda bi trebalo i generalku složiti.
Znači varenje, dijelovi za generalku, strojna obrada, glava, pumpa ....... Mislim da desetak nebu dost :scratch
Po mojemu bi bila bolja solucija nači motor od 539 (bar toga danas ima) u kakvom takvom stanju za slične novce i imati pravi stroj.
Iza koje pumpe misliš, kad je sav mastan? Ako misliš iza Boš pumpe nije nikakvo čudo s obzirom da nemaš povrata na dizama. Pazi da ti se to sve skupa ne zapali jer nafta kaplje po ispušnoj grani

iza bosh pumpe, hm, logicno...
al radi tako vec ko zna od kad, valjda ce do ove restauracije jos izdrzat...

Plan mi je vidit sljedeci tjedan oce li bit sta od kojeg tog motora sta su u indosima bili...nadam se da bi me malo sreca pomilovala...

Jel mogu kako ocijenit stanje prstenova i klipova (mjerenjem ili sl.) ako dobijem blok s tim unutra, moguce da nije to ni lose stanje...hipotetski...?
Kakve su prognoze za pronac pumpu ako nju ne dobijen ili ako buden s njim trgovat i nju, kako idu cijene?
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Karter i pumpu moreš uz malo sreće najti po otpadima,pumpu malo teže,a ako nikaj drugo,ima na njuškalu,a i nove nisu skupe baš.Izmeriti kompresiju još dok je na viličaru.Usput poberi i dijelove za hidro volan pa si i to složiš dok bu sve raskopano.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
iza bosh pumpe, hm, logicno...
al radi tako vec ko zna od kad, valjda ce do ove restauracije jos izdrzat...

Plan mi je vidit sljedeci tjedan oce li bit sta od kojeg tog motora sta su u indosima bili...nadam se da bi me malo sreca pomilovala...

Jel mogu kako ocijenit stanje prstenova i klipova (mjerenjem ili sl.) ako dobijem blok s tim unutra, moguce da nije to ni lose stanje...hipotetski...?
Kakve su prognoze za pronac pumpu ako nju ne dobijen ili ako buden s njim trgovat i nju, kako idu cijene?
Ako kupiš polumotor (tj samo doljnji dio) možeš otprilike vidjeti u kakvom su stanju cilindri, ali za detaljnjiji pregled klipova bi ga trebalo rastaviti.
Pripazi jer kupovinom takvog motora ustvari nedobijaš ništa. Tebi bu još manjkal karter, međuploča, zamajac, remenica, usisna grana i još kojekakvih sitnica. Još ako nema boš pumpe .............. neznam baš da ima neke računice.
Možda, ako je taj motor dobar i ako ga dobiješ preko sindikata i još ako ga sam uspiješ napasati gore, ali inače :scratch
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Karter i pumpu moreš uz malo sreće najti po otpadima,pumpu malo teže,a ako nikaj drugo,ima na njuškalu,a i nove nisu skupe baš.Izmeriti kompresiju još dok je na viličaru.Usput poberi i dijelove za hidro volan pa si i to složiš dok bu sve raskopano.
Koje dijelove za hidro volan?
Od Indosa?
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
znaci ne mogu uzet zamasnjak od 533?

karter
medjuploca
alanser
usisna grana
zamasnjak
remenica
pumpa vode

sta bi mi jos trebalo ako je goli blok...
sljdedeci tjedan cu znat neke procjene troska,kad vidim ima li sta od ovog polumotora...
 
O

Odessa88

Guest
Na IMT 539 ide akumulator od 97 ampera dal ce skoditi ako se stavi manji i koje jacine bi bio najslabiji koji treba staviti???I iz kog razloga ako traktor odstoji neko vreme a nisam skinuo kleme posle nece da upali.I sto je interesantno nekad odstoji duze i opet upali a nekad posle kraceg vremena i nece.Trenutno imam na njemu akumulator od 75 ampera.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
znaci ne mogu uzet zamasnjak od 533?

karter
medjuploca
alanser
usisna grana
zamasnjak
remenica
pumpa vode

sta bi mi jos trebalo ako je goli blok...
sljdedeci tjedan cu znat neke procjene troska,kad vidim ima li sta od ovog polumotora...
Kiler i boš pumpa, ali sa kilerom se možeš i zaigrati.
To je valjda skoro sve
 

Najnoviji postovi

Na vrh